Valdano: „Zimák bude i tentokrát naprostým peklem“

Vždycky jsem říkal, že koubasket je fanoušků a tak tady máte článek od jednoho skalního. . . Valdana!

Zdravím všechny fanoušky Válečníků. Je to zhruba 24 hodin, kdy se náš společný sen stal skutečností a Válec se přes Pardubice probojoval do třetího Finále za sebou. Těžko říci kolik lidí tomu věřilo, ale už je to tak !!! 🙂 Sezona to byla až do března taková podivná, Válec se stále jaksi nemohl zahřát na tu správnou provozní teplotu a měl jakoby zataženou ruční brzdu. Svým způsobem tomu nahrával i hodně nepovedený letošní formát soutěže. Naopak Pardubice všichni chválili za krásný útočný basket a finálová dvojice Nymburk – Pardubice se některým zdála předem daná. Děčín opravdu někdy působil jiným dojmem, než jsme byli zvyklí. Podle mého názoru zásadní zlom přišel koncem března na USK, kdy se kluci za známých okolností semkli a od tohoto zápasu opět začali působit jako  Team.

Série proti Kolínu již nabídla BKD v obraze jaký všichni chceme vidět a tichý zabiják tradičně nepromluvil ale ani nikoho nezabíjel. 🙂 Forma týmu šla fakt nahoru, především se změnilo nasazení v obraně, pohyb, začali pořádně doskakovat, vůdci začali být vůdci a už to mělo jiný náboj. První zápas venku předznamenal průběh celé série, soupeř se dostal pod tlak a překvapivě klidněji působil Děčín. Třetí zápas byl odehrán naprosto excelentně, ten další trochu s klikou a naprostý vrchol všeho přišel ve středu. To jak se plnila stanovená taktika bylo učebnicové a útočná kreativita Pardubic se nakonec nedostavila. Po zápase ohromná radost mezi hráči i fanoušky. Zaslouženě !!!!!

Potřetí teda Finále, Potřetí Nymburk, Potřetí Zimák. 🙂 Ale letos je to zcela jiné a to ze tří důvodů. Zdravotní stav teamu se blíží optimu a zatím to vypadá, že Válečník bude téměř kompletní. Jaká změna proti minulosti. Nový herní systém také spíš nahrává Děčínu a za třetí Severočeši i NBK mají stejný prostor na přípravu a není tak v minulosti, kdy Mnohomistr čekal, až dojde ke zničení Vorla. Tyto tři důvody letos hrají pro Děčín a proto věřím tomu, že Zimák bude i tentokrát naprostým Peklem a stejně tak se mnoho fanoušků vydá v úterý do Nymburka. Opět po roce vyzývám, abychom si Finále náležitě užili, fandili, jak kdyby mělo jít o Finále poslední a třeba se na závěr budeme radovat!  To teda asi budeme 🙂

Valdano

Malá vzpomínka na loňský rok …