Garážová vrata

Garážová vrata

Postavili jste si dům a plánujete, že součástí Vašeho domovního komplexu bude také garáž, kde si zaparkujete Váš vůz, motorku, či tam budete moct skladovat různé věci, které potřebujete na údržbu domu či zahrady pak jistě budete chtít garážová vrata, jaké však zvolit? To je jistě jedna z otázek na které je těžké odpovědět, ale zkusmé se na to podívat.

Výběr garážových vrat

Garážová vrata můžete v dnešní době pořídit v několika provedeních, aby vždy dbejte na to, jaký typ vrat si vybíráte a mějte na paměti, že ne všechny jsou určeny pro garáže, před kterými je dostatek místa. Musíte si také zvolit, zda garáž bude vyhřívaná, tepelně izolované garáže jsou v dnešní době nutné, ne všechny splňují standardy. Až naposled by se měl řešit design vrat, vybírat barevné schéma a materiál, aby celkově ladily s domem a jeho okolní kompozicí.

Materiály na výrobu vrat

Garážová vrata jsou vyráběny nejčastěji z hliníku a oceli, sekční vrata pak z pozinkovaného ocelového plechu, který je povrchově zpracován a upraven pomocí polyesteru a oxidy.  Tím se také dostaneme k jednotlivým druhům garáží, které si můžete pořídit.

Sekční vrata jsou právě „in“

Mezi ty nejvíce populární a nejprodávanější patří právě sekční vrata. Ty jsou tvořeny lamelami, které se spojují pomocí pantů. Pokud zmáčknete tlačítko na ovladači, tak se Vám tyto garážová vrata překlopí postupně do vodorovné polohy a zasunou se pod strop garáže. Sekční vrata jsou specifická v tom, že se montují přímo zevnitř garáže a ne zvenku jak je tomu u ostatních typů garáží. Nespornou výhodou sekčních vrat je i výborná tepelná izolace, což hlavně v zimě ocení každý motorista, když ráno usedne do nepromrzlého automobilu.

Druhy garážových vrat

Dalším druhem jsou rolovací garážová vrata, u kterých se při otevření rolují vrata na navíjecí box, který je umístěn nad vraty vně či v zadní části garáži.  Otevírání je zajištěno automaticky pomocí elektrického pohonu, ale většinou i s p manuálním možností návinu v případě nehody.

Zmínit bychom měli i výklopná garážová vrata, u nichž se celé křídlo vyklopí a zasune se pod strop garáže, a hlavně jsou velmi tichá, a jejich využití je především u starších typů garáží, které procházejí rekonstrukcí.

Ať už si zvolíte jakýkoliv typ garážových vrat, budete mít vždy velkou jistotu, že automobil či ostatní věci v garáži budou daleko lépe chráněny před povětrnostními vlivy či zloději. Mějte na paměti, že kvalitní vrata jsou základem každého domu, garážová vrata Vám také zkrášlí Váš dům a můžete se i pochlubit sousedům, jaké moderní a skvostné vrata máte.