Honza Jiříček: “Teď musím mít 10-14 dní absolutní klid”

Honza Jiříček nejspíš překvapil i sám sebe a v pondělí  musel bohužel podstoupit operaci. Dopoledne to ještě nevypadlo nějak dramaticky, ale jak čas běžel, tak i Jeli si uvědomoval, že k tomu může dojít a nakonec se dá říci, že to pro něj bylo vysvobození. Jeli je ale Válečník a tak se rychle zotavuje a již brzy bude moci opustit nemocniční areál a pokračovat v léčbě doma, kde se o něj určitě hezky postarají. Pár otázek, ať jste všichni v obraze, zodpověděl právě před chvíli z nemocničního lůžka. Samozřejmě mu přejeme brzké uzdravení a hlavně návrat na palubovku a pokud možno v té samé formě, jako v jeho posledním zápase 🙂 🙂

Honzo, co se vlastně stalo, jak si zjistil, že je něco špatně?

Tak stalo se to, že jsem v pondělí ráno vstal normálně na trénink, vyčistil si zuby, došel si na záchod a potom mě začlo bolet břicho, ale říkal jsem si, že to přejde. Došel jsem do haly, zkusil jsem to rozběhnout, rozhýbat to, ale ono to nepřešlo.

Byla pondělní operace již nevyhnutelné řešení?

Fičák – náš masér – mě poslal okamžitě k našemu lékaři k panu Zahradníkovi. Ten mě prohlédnul, dal mi injekci proti bolesti, ale ta vůbecjeli nemocnice nezabrala, takže se volala sanita a jel jsem do nemocnice. V nemocnici všechna různá vyšetření – Sono, krev, moč, ultrazvuk, ale nikde nic nezjistili a neviděli, takže mi oznámili, že nic nikde nevidí, takže nejlepší bude se do mě podívat-laparoskopicky (3 malé dírky skrz břicho) , takže následovala v 5 odpoledne operace. Měl jsem v tu dobu již velké boletisti a křeče.

Řekni nám laicky, co ti tedy nakonec bylo?

Laicky řečeno jsem to taky potřeboval nejdřív vysvětlit. A měl jsem přiškrcené tenké střevo vazivem velkým asi jako ukazováček (to bylo vrozené) a při té příležitosti mi vzali rovnou i slepé střevo, které jsem měl abnormálně vysoko, takže to už zlobit taky nebude!

Dnes je středa večer, už víš, kdy tě pustí domů?

Už konečně středa večer! Mám slíbeno, že po zítřejší ranní vizitě v 7 ráno se můžu jít léčit domů.

A dávají ti nějaké časové horizonty, kdy by ses mohl připojit k týmu a začít lehce s tréninkem? …. zápasem???

Samozřejmě jsem se na to ptal jako první. Odpověď zněla, že když vše půjde a bude se hojit jak má, tak si letos ještě zápas zahraju. Určitě teď musím mít 10-14 dní absolutní klid a pak pomalu začít bez kontaktu. Takže posilovna, střelba, kolo atd.

jeliman3

A nyní již s úsměvem … 🙂

jeli pista