Kdo jiný?

Hezký večer,

po minulém zastupitelstvu jsem v sobě měl strašný zmatek a potřeboval se vypsat, nakonec jsem ale článek nedopsal a věnoval se důležitějším věcem… Nyní jsem se rozhodl, že ho i přesto zveřejním a uvedu pár věcí na pravou míru, ono je to tak lepší… Vím jedno, těm dotyčným člověk nevysvětlí vůbec nic a popravdě je mi to už jedno… 🙂 Zvolili si nějakou svou cestu a tak jim přeji hezkou zábavu…

—————————————-

Dobré ráno všem, nějak přemýšlím, jestli něco psát a nebo se s tím vším jen naučit žít. Ti, co mě ale znají ví, že když se něco stane, tak jsem toho strašně dlouho plný a nějaké takové vypsání, vypovídání mi vždy pomůže. I tentokráte cítím, že chci spoustě lidí něco říci a to i přesto, že vůbec netušíte, co se tady u nás ve městě děje a do určité míry si myslím, že je vám to i jedno. Jenže mně to jedno není, dal jsem se na něco, z čeho mě spousta lidí odrazovala a já si to nenechal rozmluvit. Před pár týdny, kdy jsem se na sebe díval v České televizi a vlastně koukal tak trochu smrti do tváře, jsem si říkal, že už mě nic nerozhází, že ty myšlenky, které mám, že jsou správné a že to vše mám jen prostě dělat, že je to nějaký můj úděl, ale to jsem netušil, jak jednoduché je v politice lhát, neříkat pravdu či pojmenovávat věci tak, jak se hodí do krámu…

Nejdříve vám pustím video z minulého zastupitelstva, kde jsem byl obviněn z toho, že jsem porušil etický kodex a byl jsem panem kolegou zastupitelem podplukovníkem Šmídem vyzván, abych odstoupil ze své funkce zastupitele, protože si odhlasovávám svou výplatu jakožto trenéra A týmu BK Děčín. Je to na pár minut, ale pro mou osobu to na pár minut nebylo. Přemýšlím o tom dodnes, koukám se do zdi a říkám si stále dokola, opravdu tohle chceš? Opravdu chceš, aby ti tohle bralo energii? A vždy se stejně vrátím na začátek, že si myslím, že to tak mělo být, že ta cesta někam sem vedla a já si vždy říkal, kdo jiný, než já? Kdo jiný? Napadá vás někdo v Děčíně? Nějaký jiný blázen ze sportu, který by do toho šel?

Podívejte se tedy na mou reakci a možná už z ní ucítíte, proč jsem tento článek musel napsat. . .

Měl jsem skvělou basketbalovou kariéru, spoustu fanoušků, spoustu rádoby kamarádů a vždycky jsem si říkal, že přesně ty kamarády musí člověk umět rozlišovat, ale popravdě jsem toto nikdy moc neuměl. Byl jsem vychováván, abych se ke všem choval slušně, bavil se, mluvil a respektoval a myslím si, že i proto jsem se do té politiky dostal a dostal tolik hlasů. Čas běží a někteří si asi nejspíš myslí, že těch hlasů jsem měl zbytečně moc a tak si řekli, že mi je teda vezmou a to nějakým svým způsobem. Jak jsem řekl na zastupku, je to jejich boj a pokud si myslí, že to je ta správná cesta, tak ať po ní jdou, ale už od mojí osoby nemohou čekat vůbec nic.

Začalo to charitou… pokračuje basketem…

Říkám si, že kdybych byl v opozici, tak bych chtěl mít na druhé straně člověka, jako jsem já. Možná to zní divně, ale tohle mi řeklo spousta lidí. Člověk, který není politik, kterého všichni znají, ví jaký je a co od něj čekat. Přes něj by se dalo třeba i něco prosadit, třeba by nám dokázal s něčím pomoci, nikdy nás neodmítne atd. No ano, psal jsem o tom, že takto nějak jsem si to představoval. Ale co teď slyším? Že to vlastně  nejde, že je to nastavené jinak atd. Jenže už tohle jsou lži. U některých to totiž jde a jsou normální a to i přesto, že můžeme být z jiné partaje a v mnohém mít třeba i odlišné názory.

Řekl jsem 100x, že jsem do toho šel kvůli sportu, ano, tak to je a nebudu se schovávat za nic jiného. Cítil jsem, že ten prapor mám zvednout a vrátit nějak Děčínu to, že mi dal druhý domov – SPORTOVNÍ DOMOV a že mi dal šanci být lepším člověkem, který ví, co v životě chce. Takto o tom stále uvažuji, ale až na to, že slyším, jak moc jsem pokřivený, jak sám sobě dávám výplatu, jak jsem bezcharakterní atd… Tahle hra mě nebaví! A víte proč? Protože jsem to vůbec nemusel dělat. Mohl jsem být v klidu u basketu, jezdit si hrát do Chomutova druhou ligu a být s rodinou. Nyní dělám co? Lítám po městě, diskutuju, radím se, hledám možnosti, jak udělat různé věci, do toho si odskočím na tréninky mládeže a ještě jedu do Chomutova a rodina? Je to složité, protože když přijdu domů, tak jdu dělat ještě tabulky a výpočty a to neříkám o tom, že mi s tím manželka pomáhá. Proč to dělám? Protože jsem na začátku řekl, že do toho jdu a všichni to v rámci možností respektují!

Na začátku minulého týdne jsem přišel za naším generálním manažerem, mým dlouholetým kamarádem a i bývalým spoluhráčem a řekl mu, že už to nezvládám, že toho mám tolik, že potřebuju trochu vypnout. Bavili jsme se o mojí roli asistenta, protože na té roli jsme se tenkrát domluvili my dva, když jsem končil kariéru. Věděli jsme, že budu u mládeže jako trenér a že bych rád marketingově pomohl klubu. Oba jsme ale cítili, že tým i klub potřebuje, abych u týmu nějakým způsobem zůstal. Asi v tu chvíli nebyl nikdo, kdo by prostředí našeho klubu znal více, než já. Kývl jsem na to a bral to jako poctu, jako odměnu za to, že jsem klubu věnoval celé své srDCe. Hned na začátku vás upozorním, že jsem za celou dobu mého asistování nedostal za asistenta ANI KORUNU!!! Ani halíř!  Takže tady je již první a možná největší lež, která po Děčíně běhá! Nikdy jsem neměl smlouvu na trenérské služby u Á týmu! Nikdy! A víte proč? Protože jsem nikdy nebyl a ani nechtěl být typický asistent! Vždy to bylo stavěné na úplně jiných hodnotách a všichni v klubu to ví.  Takže věty typu: “ Houška hlasoval pro sebe, pro svoji výplatu. Všichni obyvatelé mu jí financují. Hlasoval v rozporu s etickým kodexem a bla bla“ … měl by odstoupit z funkce zastupitele a protože tak neučinil, ukázal v celé nahotě  své morální pokřivení a zase bla bla bla… “   Ptáte se, kdo to píše? On nejen, že to píše, on to i říká a jednou mi vlastně řekl, že to byla dokonce nadsázka… Jenže ona je to hlavně VELKÁ LEŽ a pan Zdobinský to moc dobře ví!

Opakuji to znova, za asistenta trenéra, kterého mi tady předhazuje i pan Šmíd, náš dlouholetý fanoušek sedící ve třetí – možná čtvrté řadě za střídačkou, jsem NEDOSTAL NIKDY ANI KORUNU! A zajdu ještě dál… Dle informací, které mám, jsem za dobu, co jsem v politice, nedostal z žádné dotace od našeho města ani korunu! Jestli jsem ve střetu zájmů a porušuji tím kodex našeho uskupení? Já si to úplně nemyslím a to i proto, protože všichni ví, že jsem do politiky odcházel z basketu a všichni mě možná i díky tomu volili a že těch hlasů jsem nedostal málo, to tito dva pánové ví moc dobře… Nikdy o basketu neřeknu nic špatného, protože mi dal životní šanci a nikdy se nezřeknu Děčína, protože ten mi dal rodinu a to je pro mě nejvíc! A ano, vždy budu hlasovat i s vědomím, že mi někdo říká, že mám střet zájmů.

Je tu ale jeden velký a podstatný rozdíl a to je, že já nepotřebuju být politik, já nepotřebuju mít politickou moc,ale chci jen pomoci se zkušenostmi, které jsem díky své dlouholeté a musím říci i úspěšné kariéře nabral… Věřím, že již po prvním roce jsme Děčín dokázali dostat na správnou cestu, což se projeví především v roce následujícím. I když vlastně, až si dáte letos v týdnu svařáka na náměstí, tak si vzpomeňte… Nejvíc mě mrzí, že tyhle řeči ovlivňují i další sportovce, ale i přesto vím, že se jim všem stále mohu podívat do očí a říct jim narovinu, jak to je a vím, že za ty tři další roky, které nás čekají, sami uznají, že jsme na dobré cestě….

#zijuDecinem pro mou obotu není jen hashtag…

PS: to červené triko v úvodce berte s humorem, je totiž z doby, kdy jsme hrávali v Pardubicích a všichni tam na mě křičeli Houška ven, Houška ven a tak jsem si jednou toto triko vzal na sebe před zápasem, protože jsem cítil, že mi ti lidé vlastně pomáhají a tady je tomu podobně…

Mějte se hezky a respektujte se …

Kouba

6 thoughts on “Kdo jiný?

  1. Kubo, ty jsi Válečník. Bojovník s velkým srDCem. V politice se vždy tahá špína, protože na klidně řečené, logické argumenty a slušné chování slyší jen pár voličů, kdežto na lži, výmysly a hlasitý křik se strhne dav, který se špatně kočíruje. Vydrž… Ty víš za čím jdeš, víš, že do toho dáváš všechno co můžeš. A pokud má někdo jiný názor, je to jen jeho problém. Může to přeci zkusit i on sám. Jenže na to většina těch lidí nemá „koule“. Dělat politiku a zůstat slušný. Snažit se nechat si v hlavě to důležité pro tuhle práci a ostatní si nepřipouštět, aby to neodvádělo tvoji pozornost od již rozdělané práce. Nereagovat, když na tebe kydají a kydají… Je to těžký, ale ty to (za podpory svých blízkých a těch co ti věří) dáš. Vím to. A až si dám ten svařáček při setkání s vánočně naladěnými přáteli ve vánočně naladěném Děčíně, vzpomenu si na tebe a připiju ti. Díky KOUBO

  2. Koubo vydrž, politika je všude velký hnus, ale pokud se víc a víc budou do politiky dostávat lidé jako TY, má to smysl a může se něco změnit.
    Držím palce * Roza HK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *