Něco se tu děje a je to špatně

Hezký dobrý den, dnes nás čeká v Ústí nad Labem další derby, další derby dvou rivalů, kteří dlouhá léta působí v nejvyšší soutěži. Derby, které je vždy ozdobou naší soutěže, ozdobou proto, protože se dva tábory fanoušků a především dva týmy respektují, ale i přesto každý chce moc vyhrát. V Děčíně je spousta fanoušků, kteří fandí i Ústí, když nehrajeme spolu. Nevím, jestli tomu je i obráceně, ale troufám si říci, že snad také 🙂

Nyní se ale děje úplně něco jiného a to na celostátní úrovni. Jsou tu dvě skupiny lidí, jedna, která chce vysvětlovat a druhá, která relativně nepřijímá žádný názor a jen útočí – samozřejmě vás nechci házet do stejného pytle, ale většinou jsem se s tím setkal. Původně jsem neměl v plánu něco psát, ale včerejší debata kandidátů na prezidenta to změnila. Byl tam přesně vidět ten obraz lidí, kteří asi zapomněli, co je slušné chování, čemu se říká respekt k druhého. Musím se přiznat, že jsem se na tuto debatu docela těšil, protože se o politiku zajímám a chtěl jsem vidět něco zajímavého. Nebudu tu psát o tom, že to Prima totálně nezvládla, ale už start této akce mi ukázal, že to bude špatné. Bučení, pískání a pokřikováni na paní Drahošovou při jejím představování jen ukázala, kam se rádoby fanoušci ( včele s Okamurou) pana Zemana odebrali. V kultivované společnosti by se všichni tito lidé měli stydět, měli by se zahrabat pod zem a už nevylézat, protože takové chování k dámě a že tou dámou paní Drahošová bezesporu je, to je prostě nepřípustné.

Naše republika se opět po pěti letech rozdělila, ale nyní do mnohem větší agresivity, nepřístupnosti jiných názorů, útočení, lží, pomluv a i toho pískání a bučení. Včera v debatě bylo krásně vidět vystupování dvou skupin lidí, když jedna nenechala bučením, pískáním a pokřikováním kandidáta skoro mluvit a druhá se soustředila na podporu toho svého. Bylo také krásně vidět složením dvou táborů, jací lidé, jaká věková skupina to je. Jsem rád, že my mladí víme, co je to respekt k druhému a že víme, co chceme. Že máme vše před sebou a že už nechceme a nepotřebujeme zažívat minulost.

Nemyslím si, že by Zeman někoho drtil, jak jsem se někde dočetl, možná to jeho skákání do řeči a nenechání někoho domluvit, možná to bere každý jinak, ale co si myslím, že pan Drahoš nepropadl. Samozřejmě vím, že to není ostřílený politik, jako náš nynější prezident, ale myslím si jedno. Když se stane prezidentem on, České republice to nijak neublíží, ba naopak. Staneme se slušnější zemí, kde třeba lidé přestanou bezdůvodně útočit na druhé, kde lidé nebudou útočit na dámy, aniž by k tomu měli nějaký racionální důvod.

My nejsme Amerika, my jsme malá krásná země uprostřed Evropy a každý by si toho měl vážit. Přijde mi, že se strašně upínáme k věcem, který náš život stejně ovlivní jen maličko. Prezident s námi doma bydlet nebude, on nám nevyřeší naše životní problémy, neudělá za vás rodinu, své potomky. My si musíme vážit hlavně sami sebe, našeho okolí. To ostatní nám lehce pomáhá, ale nemělo by se stávat jako teď, že nás to tak šíleně rozděluje, že jeden druhému nadáváme, pošpiňuje atd. Každý z nás si zaslouží respekt, protože každý z nás v životě něco dokázal a proto se respektujme, respektujte sami sebe ale i ostatní … Stejně jako my respektujeme Slunetu Ústí nad Labem a její fanoušky a na dnešek se moooc těšíme!!! 🙂

Možná nejlepší bude, když už začne OLYMPIÁDA a všichni budeme držet palce společně naší malé krásné zemičce.

PS: #chcizmenu #jduvolit  #jditaky

#15