Olympijské hry v Londýně 2012

Olympiáda se pomalu blíží a tak si přečtěte následující článek :

Jinak se podívejte na stránky www.olympijskehry2012.cz a koukněte i na FB stránku http://www.facebook.com/pages/Olympijsk%C3%A9-hry-2012-Lond%C3%BDn/237119093039122 (Dejte Like)

 

 

Chcete vidět v TV vše o sportu, nebo lépe dokonce se i na něj podívat? Toužíte vidět olympijské hry, které se letos konají v Londýně?

Olympiáda se koná od 27. července do 12. srpna tohoto roku, kde se sejde velké množství sportovců z  144 zemí světa.

Proč zrovna letos v Londýně? O tom se rozhodovalo už v roce 2005 při příležitosti 117. zasedání Mezinárodního olympijského výboru v Singapuru , kde ve finále porazila horkého favorita Paříž.

Díky olympijským hrám můžete shlédnout až 26 sportů, rozdělených do 39 disciplín. Dva sporty se bohužel oproti minulým hrám na seznamu neobjeví, a to baseball a softball. Olympijské hry budou vrchol sportovní sezóny.

Co se týče sportovišť, tak olympijské hry nabízí využití jednotlivých sportovních stánků i po skončení her. Jedná se o kombinaci zrekonstruovaných a nově postavených sportovních center, které čeká i poolympijská budoucnost.

Většina komplexů je umístěna v těsné blízkosti Londýna, kde jsou rozděleny do tří zón. První z nich je Olympic Zone na východě Londýna poblíž Stratfordu. Tam můžete najít Olympijský park Královny Alžběty či Olympijský stadión. Další dvě zóny jsou River zone a Central zone.

Chcete vědět aktuální informace, výsledky či aktuality? Olympijské hry na stránce olympijskehry2012.cz Vám podají veškerý informační servis a nemusíte nikam chodit.