Outdoorové vybavení

Základní informace o outdoorovém vybavení. Existuje široká paleta oblečení přímo pro outdoor, oblečení je úzce specializované, nechybí tu elegance či trendová módnost. Pokud chcete vyrazit do přírody, na hory či kamkoliv jinam, kde na Vás čeká mnohdy nepříznivé počasí, tak je důležité mít oblékací vrstvy. Ty musí splňovat protichůdné požadavky, což zajistí jednotlivé vrstvy, které můžeme během cesty ubírat či přidávat, dle aktuální situace a pocitů. Moderní outdoorové vybavení však tyto jednotlivé vrstvy spojuje do jedné a stejně zůstávají stejné vlastnosti.

Termoprádlo

Funkční termoprádlo nyní zažívá skvělý boom. Díky čemu? Zvítězily u něj pozitivní vlastnosti speciálních syntetických tkanin a použití nejmodernějších materiálů. Termoprádlo transportuje vlhkost do ostatních vrstev prádla a to bez zbytečné prodlevy. To provádí  speciální vrstva, která vlhkost, vyprodukovou naším tělem, nepříjme a pošle ji na další vrstvu, kde se odpaří. Prádlu nevadí ani pračka, rychle usychá a vůbec nestudí ani při vysokém zapocení se. Vlákna, která jsou vyrobena z polypropylenu mají mnohem nižší nasákavost a nižší hmotnost. Polyester je naproti tomu odolnější, drží tvar a lze jej barevně vzorkovat. Díky moderním technologiím se mohou vylepšovat vlastnosti přírodních vláken.

Softshell
Tento materiál spojuje ochranu těla jak tepelnou tak i nepromokavost. Vyznačuje se i protivětrnou ochranou a vysokou mechanickou odolností. Tento materiál je ieální pro outdoorové odvětví a hodí se do různých běžných podmínek.

Outdoor obuv

Pro kvalitní chození v přírodě je potřeba outdoor obuv. Při výběru dbejte především na podrážku. Bota musí být tvrdá, abyste necítili během chůze každou nerovnost. Stačí si botu vyzkoušet, ohnout špičku a patu proti sobě. Čím hůře to jde, tím je bota lepší. Ideální bota je v tomto místě prošitá.