Pavel Houška: “Řekl bych, že Chomutov podal sympatický výkon”

Míra Soukup má dnes další kontrolní testy, tak mu držme palce, ale ještě předtím stihl včera vyzpovídat našeho BULDOKA Houšmana, který se stal opět nejlepším střelcem utkání v Chomutově a dál zatěžuje bodová konta našich soupeřů. O tom, jak se mu hrálo, ale i o tom, co v zápase udělal špatně a mnoho dalšího naleznete v tomto rozhovoru . . .

Máte čtvrté vítězství v řadě. V poločase to vypadalo na jednoduchý zápas, co se pak změnilo?

Myslím, že jsme polevili v koncentrovanosti a dovolili tak domácím se přiblížit. Udělali jsme řadu nevynucených ztrát a špatně komunikovali v obraně.

Chomutov má na rozehrávce Dareka Wrighta, jak těžké je tohoto super rychlého hráče při přebírání ubránit?

Tak těžké to určitě je, jelikož má nízko těžiště. Ale od trenéra jsme měli ušitou taktiku, jak správně bránit a vypomáhat si, takže se nám v celku dařilo ho pokrýt. V první půli lépe, ve druhé už hůře.

U tebe to vypadalo jako tréninkový zápas. Celkovou střelbu jsi měl 16/18, z toho za dva body 10/10. Jak se ti hrálo?

Mě se hrálo fajn. Na zápas jsem se těšil, chtěl jsem si ho užít. Pokud se budeme bavit o té střelbě, tak je to zapříčiněné tím, že mi kluci přihrávali do vyložených šancí. Takže poděkování patří hlavně jim.

Ve druhém poločase jste nebyli schopni ubránit Pavla Staňka a jeho trojky, kde byla chyba?

Tak tady mám zase vroubek já. To byla moje práce. Je nutné říct, že Pavel je kvalitní a zkušený hráč. Párkrát jsem hloupě vypomohl a už to bylo. No popravdě …….trenér nebyl moc nadšený.

19 ztracených míčů je na děčínský tým docela dost. Bylo to dobrou obranou ze strany Chomutova nebo vašema chybama?

Jak jsem už řekl, bylo to polevením koncentrovanosti a zvýšením aktivity domácích po poločase. Když se to suma sumárum sečetlo, bylo z toho 19 ztrát.

Koho bys z chomutovského týmu vyzdvihl?

Řekl bych, že Chomutov podal sympatický výkon a pokud bych měl někoho jmenovat, tak asi Pavla Staňka.