PLAY OF je tady !!!

Ano, uteklo to zase jako voda a další zápasy o všechno jsou za humny. Před chvílí jsme si všichni říkali, že nás čeká dlouhá a náročná sezóna a najednou je základní část pryč a nám začíná opravdové vzrůšo 🙂 Základní část, která byla pro Děčín mimořádná. Základní část, kterou by asi nikdo před tou “chvílí” netipoval, že vůbec může být. Možná jen ten největší snílek a ten by tomu stejně ani sám nevěřil. Ano, dokázali jsme se postupně vyšplhat na druhé místo za Nymburk, který si občas naší ligu také zahrál a hlavně jme se na tom druhém místě dokázali hooodně dlouho udržet. V některých případech to bylo složitější, někdy nám pomohli ostatní soupeři, ale ve většině případů jsme to měli pevně v rukou a mohli sami sobě dokazovat, že to není náhoda. Možná každý v lize ze začátku čekal, kdy že nám dojde ten dech, ale ono to stále nepřicházet. Vyhýbala se nám dlouhou dobu zranění, nemoci a vše ostatní, co by nám tu naší cestu mohlo znepříjemnit a ikdyž to po novém roce posléze přišlo, tak jsme si s tím v rámci možností dokázali poradit a v tom bylo asi to největší plus této sezóny. Z mého hlediska to bylo to samé, jelikož jsem vynechal jediný zápas a to zrovna slavnou výhru v Prostějově. Také důkaz toho, že nám prostě absence v letošní sezóně až tak nevadily.

Být druzí v dlouhodobé části je parádní, ale vlastně vám to dává jen ten hezký pocit. Hezký pocit, že jsme byli schopni takto dlouhou dobu  odvádět dobrou práci. Já už jsem to letos jednou psal, že tenhle tým je jiný, že tahle sezóna je jiná a já si zatím stojím. Ten tým je jiný a možná i proto dokázal ty nastalé situace takto řešit. Jasně, někdy něco skřípe, ale my nejsme (promiňte dámy) ženské a vše si stručně a jasně vysvětlíme a jede se dál. Je fajn, když se můžete na někoho spolehnout a v týmovém sportu to je záležitost, kterou prostě potřebujete. Já když jsem viděl letos některé týmy, jak to funguje a nefunguje, tak jsem si čím dál tím víc uvědomoval, jaký má člověk dar, že může být tam, kde je a hrát basket tímhle způsobem. Je to zábava, ale na druhou stranu chce každý vyhrát a ten tým udělá vždy nejvíce. Stačí se podívat na naše týmové statistiky, jak jsou skvěle rozložené mezi mnoho hráčů a i to je důvod, proč to všechny tak baví. Náš trenér i klub zastávají tuto filozofii a já osobně si myslím, že to je ta správná cesta, která může každý tým dovést opravdu daleko.

Nyní ale nastává jiná část sezóny, část sezóny, kde není moc kde ubírat, kde se vždy jen přidává. Přidává se na obrátkách, přidává se v hledišti, v zájmu, v tv, v novinách a hlavně na palubovce, kdo to prostě musí jiskřit.  Já osobně tyhle zápasy miluju a vždy se na to moc těším. Člověk ví, že není kam uhnout a tak musí opravdu hrát všichni na plné obrátky.

Vím, že nás každý pasuje na ohromného favorita této série a jak jsem psal, my to bereme, ale chci jen zdůraznit, že Ostrava si nepřijede jen zahrát a zase domů, to žádný sportovec přece nedělá. Někdy je mnohem jednodušší přijet s vidinou toho, že když se to nepovede, je to vlastně celkem jedno a tak se jim může hrát naprosto jinak, než kdyby byli v plné síle. Opravdu jsem na to sám zvědav, protože tak trochu nevím, co od toho celého čekat 🙂

Moc se těším na letošní play off, tak nějak cítím, jak to všechny v Děčíně ohromně baví a jsou opravdu natěšení. Letos se obnovila myšlenka bílého pekla, která tady již byla a já věřím, že to tu všechny ještě více semkne a budou v tom všichni společně s námi! A to nejen s bílou barvou, ale třeba opravdu i s tím neholením! 🙂 Pamatuji ji na jedno bílé peklo a to bylo zrovna proti Ostravě, takže možná takové trochu deja vu 🙂 Všechno toto se dělá pro vás pro fanoušky a tak si myslím, že není proč váhat. PS: trička jsou super a i pro děti 🙂


Ohromně věřím našemu týmu, věřím, že ten tým může něco dokázat a věřím, že Děčín jako takový by si to zasloužil. My budeme dřít na hřišti a vím, že vy zase budete dřít v hledišti. Udělejme jeden velký tým a pojďme společně za snem, který tady všichni máme! Již zítra, zítra to vypukne a my všichni společně musíme věřit…! Věřím, že tahle jiná sezóna bude opravdu jiná…!

Teď ještě hymnu našeho play off a už se opravdu jen těšte…aspoň tak, jako já (což je doooooost) 🙂


Ještě mrkněte na soutěž a neváhejte a posílejte …

http://koubasket.cz/soutez-pro-vas/