Pojďme opět pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje – Aukce pro Věrušku

Hezký den, v minulém týdnu jsem obdržel na facebooku zprávu od Kláry Hozákové z o.s.Andělé bez křídel z Děčína, jestli by nešlo nějak pomoci malinkaté Verušce z našeho krásného města při Labi. Po krásných pocitech po aukci pro Valinku, která proběhla na konci loňské sezóny, jsem si řekl, že bychom mohli opět pomoci. Samozřejmě mě napadlo, jestli to není moc brzy, jestli se lidem bude opět chtít, jak to budou cítit oni a tak, ale nakonec po rozhovoru se Sokym a Lubošem jsme uznali, že prostě pomoci musíme. Že do toho opět půjdeme a že budeme moc rádi, když se k nám přidáte i vy. Nějak mám stále v hlavě, že dokud člověk může, tak by prostě měl pomoci, jsou lidé, kteří peníze potřebují mnohem více a toto je jeden z příkladů…Krom peněz, které od nás Věruška obdrží, jsme dali do aukce i loňské dresy, ve kterých jsme prožili na palubovce strašně moc krásných okamžiků, ale samozřejmě i zklamání,včetně toho posledního a i proto si myslíme, že mají velkou cenu. Myslíme si, že když ne pro sebe, tak je to i dobrý dárek, protože v podobným dresech budeme hrát i letos…Když o tom teď tak přemýšlím, tak já v něm vlastně prožil i ten hrůzný začátek sezóny, uf..No nic…Do aukce jsme také dali míč, se kterým jsme loni ničili naší palubovku a který byl na hřišti i při spoustě zápasů během sezóny. Je zde také jeden starší dres, který jsme všichni podepsali a nakonec i dres Ella, který souhlasil s opětovným věnovaním do aukce, protože v té minulé pro Valinku si ho nakonec nikdo nevyzvedl. Tak třeba nyní poputuje někam do Pardubic, kde Ell hraje, co vy na to Pardubice? 🙂 Jen tak bokem jsme tam přihodili i večeře, které jsme dostali doma dovolené, tak i tu si můžete vydražit a můžeme zajít na něco dobrého na náš účet a tak si pokecat, zasmát a taaaak…:)

65057_698159020212136_1920745956_nAukce je trochu odlišná, přihazuje se tentokráte normálně, tolik kolik chcete, tolik prostě přihodíte. Je zde jednoduchá registrace, která slouží jen pro potřeby této aukce a k ničemu jinému. Prostě jen taková maličkost, která je i pro vás lepší…Aukce je naplánová na 14 dnů, protože pomoct potřebuje Věruška s maminkou opravdu co nejdříve…TAkže buď přímo zde na stránce dole a nebo v pravo na hlavní stránce KOUBAsketu, to je váš cíl …

Další možností v této pomoci je zaslání peněžní částky na Věrušky konto u Komerční banky čislo 107-5681380207/0100 …!

Luboš Stria k aukci: Když jsi přišel s nápadem pomoci Věrušce, tak jsem ani na chvíli nepřemýšlel, že bych odpověděl jinak než kladně.  Vždy jsem nadšený, že můžu pomoci lidem kolem nás, těm kteří to opravdu potřebují. Ten pocit, když jsem viděl, jak rodina Valinky byla šťastná za vaši – naši pomoc, mě naplnil a dodal pocit smysluplnosti našeho počínání. Musíme si všichni uvědomit, že jsou kolem nás lidé, pro které  naše malá pomoc znamená strašně moc. Jsem vážně hrdý na to, že náš tým a lidé kolem děčínského basketu nejsou lhostejni vůči takovým akcím a jdou do toho s námi. Proto vás prosím – přidejte se a pomožme Věrušce!!! 

Míra Soukup k aukci: Když Kouba přišel s tím, jestli neuděláme sbírku pro Věrušku, tak jsem neváhal ani vteřinu. Probírali jsme, jak by se dalo přispět nebo jestli opět zkusit udělat aukci. Nakonec jsme se domluvili na aukci a že nekteří z nás přispějí i finančně. Jsem rád, že můžu vydražit dres, který někomu udělá radost a ještě tím pomůžu. Večeře zase může být pro někoho nevšední zážitek. Doufám, že se vybere co nejvíce peněz a pomůže to Věrušce a její mamince trochu zpříjemnit život.

P.S. Večeře s námi bude nejen výborná, velice zábavná, ale především užitečná.. Srdcem Válečník – Luboš 🙂

A proč se opět snažíme pomoci? To nejlépe vystihuje text, který dala dohromady Eva Šebrová Fedrová s maminkou Věrušky a myslím, že po přečtění to nejspíše nenechá chladným nikoho…

Věruška se narodila o 12 dní dříve. Po narození mamince malou ani neukázali a nevyjadřovali se ani ke zdravotnímu stavu. Až po několika dlouhých hodinách maminku informovali o právě provedeném převozu miminka do Ústí n. Labem. Malá měla vysoký počet bílých krvinek. Také padlo podezření na Downův syndrom .Bohužel se tato zpráva po týdnu potvrdila. Za malou se maminka dostala na krátkou návštěvu (asi na 10 minut) zhruba po 4 dnech od porodu. Na delší dobu to bohužel nebylo mamince umožněno. Až teprve po 7 dnech se mohla maminka ubytovat na ubytovně v areálu nemocnice. Následně byla přijata na mateřské oddělení a mohla za malou docházet na JIP. Asi po 14 dnech se malá dostala na kojenecké oddělení a mohla být s maminkou na jednom pokoji. Po 16 dnech malá, díky nemocnému srdíčku, přestala zvládat přijímání potravy ústy a musela být sondována. Věruška musela dostávat krevní destičky téměř každý týden (nutné ke srážlivosti krve) a transfuze krve. Diagnoza zněla : Myelodysplastický syndrom (projevy podobné leukémii) s Trombocytopenií ( nevyrábí se krevní destičky) . Věruška musela zhruba po 2 měsících podstoupit 7 denní chemoterapii. V necelých 3 měsících musela navíc podstoupit 1 (prozatimní) operaci srdíčka. Po operaci se pomalu naučila zpět přijímat mlíčko pusinkou. Chemoterapie bohužel nezabrala jak měla a postupně se výsledky zhoršovali, až bylo téměř jasné že časem vznikne Leukémie.

Maminka s Věruškou mezitím strávili pár měsíců doma a sanitkou často dojížděli na kontroly do Prahy. I přesto, že byli doma, nesměli díky Neutropenii (velice nízká imunita) přijímat návštěvy a ani navštěvovat veřejná místa, aby malá neonemocněla. Mohlo by ji to ohrozit na životě. Maminka i s malou museli a dodnes musí nosit ústenky. V 9 měsících zněla neúprosně diagnoza Leukemie (bohužel ta horší forma). Proto se muselo rychle přistoupit ke 2. operaci srdíčka, i když bylo v tuto chvíli díky leukemii a trombocytopenii mnohem vyšší riziko.Po zdolání všech komplikací (zhruba 3 týdny) , mohla být teprve nasazena chemoterapie.

Momentálně jsou zhruba v polovině léčby. Věruška ted oslavila svoje 1 narozeniny. Prognozy stavu jsou zatím neznámé.

1185183_698159170212121_921623723_nBohužel bylo v prvních měsících po narození Věrušky mamince dáváno najevo ze stran lékařek v ústecké nemocnici,že ” Věruška je neperspektivní pacient, který stojí spoustu peněz a nelze to prodlužovat do nekonečna ” . Maminku Věrušky psychologicky, ale výrazně tlačili k neprodlužování trápení. Maminka se dostala do velmi těžké životní i finanční krize. Je samoživitelkou a pobírá pouze rodičovský příspěvek a příspěvek na bydlení. Údajně neměla nárok na jiné sociální výhody. Finančně nešlo z těchto 2 dávek platit nemocnici ( za obě zhruba 6000 měsíčně) a zároveň utáhnout finanční náklady na bydlení, stravu, ošacení a především nadstandartní (díky onemocnění) potřeby malé Věrušky.

Je nutné dokupovat zdravotnický materiál ve velkém množství. Ústenky pro obě ( dětská stojí 1 kus 14 Kč a je jich třeba několik na den) stříkačky na léky a na sondování , sondičky, rukavice, dezinfekce, antibakteriální ústní vody ……….a spoustu dalšího. A toho vše je spotřeba několik krabic měsíčně. Dále jsou veliké náklady na běžné dětské potřeby jako jsou pleny, podložky, ubrousky, mléko,příkrmy ………..Věruška musí dodržovat nízkobakteriální stravu, to znamená že žádné jídlo nesmí být po otevření uschováváno a musí se zbytek okamžitě vyhodit. Při nedodržení hrozí velké komplikace u takto oslabených dětiček.

Z dlouhodobého nedostatku peněz se nahromadily nedoplatky na bydlení, poplatky v nemocnici atd. Maminka s Věruškou potřebují velikou pomoc. Jsou vděční za cokoli, byť to budou povzbuzující slova nebo jakákoli jiná pomoc v jejich velmi těžké situaci. Děkujeme všem hodným lidem, které tento příběh nenechá lhostejnými.

Pár odkazů, kde se taky něco dovíte . . .

https://www.facebook.com/pages/And%C4%9Bl%C3%A9-bez-k%C5%99%C3%ADdel-os/614189951931040

https://www.facebook.com/groups/510361188977861/

Velké poděkování také patří mému správci stránek a to studiu Phoelix, který dal celou akci dohromady a tak i díky němu můžeme pomáhat…http://phoelix.cz/

[auction-list ]