serverhousing

Pokud potřebujete serverhousingové služby a vyhnout se platbě za vysokých částek za elektřinu, tak je vhodné využít služeb společnosti Coolhousing, která má velmi širokou nabídku služeb. Ceny těchto služeb začínají již na 500 Kč za měsíc.

Díky reálnému měření příkonu serveru se vyhnete platbám vysokých částek za elektřinu. Díky tomu snížíte své náklady za umístění serveru v datacentru. Jak je to možné? U většiny firem jsou platby za odebranou elektřinu účtovány netransparentně. Většinou dle na hlavičce uvedených štítkových údajů či podle tabulkového zařazení bez ohledu na skutečné hodnoty. Reálná spotřeba však nemá lehkou definici. Každý server je ve svém smyslu unikát, co se týče konfigurace hardwaru, efektivitu komponent či vytížení. Pro měření opravdu reálné spotřeby se využívá tzv. inteligentních zásuvek. Ty jsou nepřetržitě monitorovány a údaje se zaznamenávají v čase na centrálním serveru. Jedná se o hodnoty jako je proud, napětí, spotřeba v kWh a ve Wattech. Tyto údaje jsou pak dále zpracovány a výsledek je pak zobrazen v kontrolním panelu „ControlPanel“ jako jednoduché přehledy a grafy.

V nabídce najdeme čtyři typy služeb. Pro umístění jednoho serveru se hodí služby Tower Server, Rack Server. Naopak pro umístění vícero serverů se dá využít Tower Farm a Rack Farm. Záleží tedy jen na potřebě zákazníků, kterou službu si vyberou a která bude nejlépe sedět na míru. Samotná společnost Coolhousing provozuje vlastní velké datacentrum, které je vybaveno nejmodernějším zařízením, které nejlépe zajistí služby pro servery zákazníkům. Chlazení serverů zajišťuje několik chladících jednotek a prostor je pod neustálým dohledem. Pro podporu slouží operátor, který je přítomen 24 hodin denně a je plně kompetentní řešit jakýkoliv požadavky.  

 

Co je však velmi důležité, je reálný příkon serverů. O reálném příkonu můžeme hovořit tehdy, když změříme elektrickou energii, kterou server opravdu využije. Díky tomu lze optimalizovat ceny hostingu a zákazníci tak mohou ušetřit nemalé částky. Ať už si vyberete jakoukoliv službu, tak každá disponuje přívodem skrze inteligentní zásuvku. Naměřené hodnoty jsou pak zpracovávány a v klientské části administrace si může zákazník kdykoliv vygenerovat graf a náhledy s denní, týdenní či měsíční spotřebou. Pro určení zařazení správné kategorie slouží součet TDP hodnot všech procesorů v serveru. K této hodnotě se pak připočte 10 W za každý pevný disk a to je výsledný maximální příkon. Z praxe je známo, že reálná hodnota příkonu je pak nižší než tato maximální dle reálného zatížení samotného serveru.

Inteligentní zásuvky také umožňují provádět restarty bez nutnosti zásahu administrátorů, zapínat je i vypínat.