Tohle chcete zažívat…

Hezký dobrý den, stránky jsou již opět v provozu a tak na vás bude čekat příděl mých myšlenek, po kterých se vám určitě stýskalo. Jak by řekl Houši nebo Šuši, ty stránky jsou úplně mrtvé a oni opravdu byly 🙂

Teď, ale již k věci. Asi si spoustu lidí všimlo, že jsem nebyl na střídačce v prvních dvou zápasech play off a ptáte se, kde se ten Kouba zase toulal. No je to jednoduché, Kouba odjel do daleké Ostravy, aby zažil nejspíš nejlepší turnaj mládeže ve své kariéře. Ty jo, zní to hodně nabubřele, že by vážně byl tak skvělý? No popravdě? Myslím si, že ano. Určitě víte, že nás za 14 dnů čeká na domácí palubovce SANEX CZ  Národní finále kategorie U12 a já si přál, aby si kluci mohli před tímto turnajem zahrát skvělé zápasy a ono se to co? POVEDLO! Jenže proč hned ten přívlastek nejlepší turnaj? Nebude se na Koubu třeba na Tygrech někdo zlobit? Nebude, vím to. Nejlepší je proto, protože se na něm prostě všechno sešlo.  Už, když jsme viděli nalosování skupiny, kdy jsme měli BVV Berlin a KK Zagorje, tak nám bylo jasné, že toto je přesně to, proč jsme vážili tak dalekou cestu. To byl papír, ale poté přišla také realita a tím bylo sledování vzájemných zápasů těch dvou našich soupeřů a když kluci viděli, jak na obou stranách hrají hráči, kteří smečují, kteří nějak více narostli a kteří jsou prostě trošičku více vyspělí, tak koukali jak z jara 🙂 Přišla skupina a v ní po velkém boji prohra 34:68 s BBV Berlin, ale pak přišel ten zápas, kdy jsme si řekli, že prostě vyhrajeme, že si chceme zahrát proti NH Ostravě, která byla jasným vítězem ve vedlejší skupině a ono se nám to podařilo. Kluci do toho dali opravdu velké srdíčko, makali, dřeli a i když šel z některých kluků od soupeře strach a to i jejich chováním, tak jsme vyhráli nad KK Zagorje 59:50 a postoupili do vysněného čtvrtfinále.

Tam nás čekal tým NH Ostrava, na kterého jsme opravdu vlétli a trochu tento velice kvalitní tým zaskočili, ale postupem času se kvality soupeře projevily a nakonec jsme s Ostravou prohráli 33:52 a přešli jsme do boje o 5.-8.místo na tomto turnaji. U tohoto zápasu se sluší říci, že to byl zápas s nejlepší diváckou kulisou. Fandění bylo skvělé a přesně takové, jaké byste v této kategorii chtěli mít. Naprosto s respektem k soupeři a s podporou svého týmu. Toto se mi opravdu líbilo a jsem moc rád, že jsme takový zápas odehráli, byl to vážně hukot 🙂

Řekli jsme si, že chceme získat 5. místo a hned v prvním zápase proti Basketball Braunschweig jsme vyhráli 52:39 a věděli jsme, že nás o den později bude čekat poslední utkání a buď budeme pátí nebo šestí. Na soupeře jsme čekali a nakonec z toho byl BK MŠK Žiar nad Hronom, který měl ve svých řadách hráče, kterého jsem v této kategorii ještě neviděl. Opravdu parádní se na něj koukat, ale jak už to tak bývá, není všechno jen růžové. Jestliže jsem psal o skvělém fandění v zápase s NH Ostravou, tak tady to byl pravý opak. Rodiče, děti, trenéři, trochu blázinec a když to vyústilo v to, že děti nadávají rozhodčím a ukazují něco, co by asi neměly, tak to byl mazec. Nakonec se k nám přiklonilo i štěstí a troufám si říci, že jsme si to i zasloužili a v koncovce jsme zápas dokázali otočit a nakonec se tedy umístit na krásném pátém místě na tomto turnaji.

Píši krásném, protože ono to prostě dál nešlo 🙂 Ostrava a Berlín, to jsou týmy, kde mají ještě o něco lepší hráče, než máme my a nakonec si tedy můžeme říci, že jsme prohráli jen s finalisty tohoto turnaje 🙂

Co bych rád řekl na konec? Že jsem strašně rád, že jsme investovali tolika času a s klukama na takový turnaj jeli. Přál jsem si, aby potkali silné soupeře a to se vyplnilo na 200% a proto jsem z tohoto turnaje neskutečně nabytý energií. Obrovská zkušenost, obrovské výkony soupeřů, které jim mohou ukázat další cestu k jejich vysněným  kariérám… Je úžasné, jak se kluci dokáží semknout a nebo také rozštelovat, jak dokáží bojovat, ale také třeba jen postávat a koukat, jak dokáží dávat všechno a v zápětí vůbec nic. Ani bych tomu snad nevěřil, kdybych to nehrál a nevěděl, že jsou to jen děti, které to má bavit a které z toho mají mít tu radost a že my jsme si ty radosti užili opravdu hodně.

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat našim rodičům, o kterých v Ostravě nemohou říci nic špatného a ba naopak, každý nám může tuto rodinu závidět.

A ještě jednu věc… Kdyby to někdo nevěděl, tak trenér je dle mého zodpovědný za spoustu věcí a to i za to, jak se chovají jeho děti a to jak na hřišti, tak mimo a budu jim to opakovat do smrti… To samé se týká rodičů, protože sport je o radosti, o kamarádství, o tom, že chci podpořit svého syna či dceru, ale PODPOŘIT!!! Nechci a nebudu tolerovat rodiče, kteří se neumí chovat, kteří vidí jen to svoje a kteří jsou špatným příkladem svým dětem. Jsem rád, že takové rodiče my v Děčíně nemáme a mohu hrdě říci, že do všeho jdeme po hlavě, ale vždy s respektem!

Bude se u nás konat za 14 dnů Národní finále naší kategorie a já bych byl moc rád, aby se to celé neslo v tomto duchu. V duchu radosti ze hry, velkých úspěchů, ale i velkých proher, které člověk k životu potřebuje. Člověk musí mít respekt a čím dřív se to naučíme, tím nám všem bude lépe!

Zdravím do Ostravy a ještě jednou moc děkuji za skvělý turnaj!!!

 

Ps: aby toho nebylo málo, tak nás tento víkend čeká Národní finále U11 a kde? No ano! V Ostravě! 🙂

 

Více fotografií z turnaje naleznete zde: https://larakroft.rajce.idnes.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *