Valdano píše: “Sen se stal skutečností”

Koubasket patří i fanouškům a tak zde máme opět jedno zamyšlení od dlouholetého fanouška basketu v Děčína přezdívaného Valdano, který se čas od času s pár řádky ozve. Opět nastal ten čas a tak pár slov od něj…

Je tomu přesně týden, kdy jsme byli my, kteří máme nějaký vztah k basketbalu v Děčíně svědky splněného snu mnoha generací děčínských baskeťáků. Pátý a rozhodující zápas v semifinále proti Prostějovu zvládli Válečníci naprosto bravurně a jsou tak poprvé za 70 let historie basketu v našem městě v ligovém finále. Okamžiky po závěrečném hvizdu, kdy Maroldovka doslova přetékala euforií máme všichni jistě v živé paměti a již ve středu nás čeká první finále na palubovce Nymburka. Nakonec se tedy ukázalo, jak zásadní bylo udržet druhé místo po základní části, protože fakt nakonec rozhodlo naše skvělé domácí4-5-2015-play-off-ariete-prostejov_55 prostředí.

Zároveň se ale ukázalo, že námi všemi jistě milovaná Maroldovka enormnímu zájmu o lístky prostě nemohla odolat a mnoho fanoušků nebo i lidí, kteří chtěli jít na basket třeba poprvé mělo smůlu a do haly se nedostalo. Pokud bylo za minutu internetového předprodeje po všech vstupenkách, je to zcela jistě důvod k zamyšlení.

To také následovalo a jeho výsledkem bylo konečné rozhodnutí pozvat Mnohomistra na Zimák. Je asi logické, že tento svým způsobem nečekaný krok vyvolal mezi fanoušky živou diskusi, zda jde o správný krok. To se ale teprve ukáže. Přátelé, kamarádi neřešme to už. Rozhodnutí padlo a věřme tomu, že jde o správný krok. Jaká bude na Zimáku atmosféra je přece jenom na nás. Vytvořme v ledovém království pekelné prostředí ze které bude i Nymburku horko, pojeďme ty kluky jedny podpořit do Nymburka, vnímejme finále jako něco výjimečného a jako oslavu basketu. Ligové finále tu není každý den, proto už neřešme co a jak, proč tamto a ne toto. Válečník přece bojuje, nediskutuje, nebrečí. Co by za podobné “starosti” dali např. v Pardubicích či v Prostějově.

Tolik tedy z mé stránky, věřme tomu, že finále bude skvělou tečkou za výjimečnou sezonou děčínského basketu.

srDCem Válečník !!

Valdano

4-5-2015-play-off-ariete-prostejov_2