Jen prostě jděte!

No ano, prostě jděte, ne někam, ale jděte prostě volit. Proč? No protože na to máte právo. Víte, jak moc skvělá zprávo to je? Mít právo? Byla doba, kdy to právo dospěláci neměli, nemohli se rozhodovat sami a rozhodovali za ně jiní a oni to mohli jen sledovat. Já osobně si to ještě pamatuji, jsem už asi vážně starý, ale pamatuji si, jak to moje maminka prožívala. Když se tenkrát volil Václav Havel, tak seděla u televize, chvíli nadávala, chvíli se radovala a nakonec jí tekly slzy štěstím. Již tam někde v minulosti jsem se učil, že o politiku bych se měl zajímat, že je dobré vědět, co se děje a mít ten přehled, kdo, kde, co a jak. Možná již někde tam se tvořilo to, že mě ta politika bude bavit. Takže teď mohu mamce jen poděkovat, mám přehled, vím, snažím se chápat, ale v hlavně i tvořit, sledovat, přiučovat se a říkat si, já bych to udělal takto nebo takto a nějak mi to v té hlavě začíná čím dál víc hlodat… Ale o tom jindy, teď zpět k posledním pár hodinám, co máte na to, abyste využili své právo.

Ano, prostě jděte… Že to píši už podruhé? No ano, píšu, ale ono je to totiž hodně důležité. To jít… Je to možná ještě důležitější, než to, koho budete volit. Je to využití práva, které jsme dostali, je to možnost říci svůj názor, který má velkou váhu, je to možnost něco změnit, pokud se vám to nelíbí a nebo naopak nechat vše při starém, když jste s tím spokojení. |

Říkám si, co chci od prezidenta a přemýšlím o tom často po celých 5 let od minulé volby, kdy jsem se neskrýval mou podporou knížete. Neskrýval, protože jsem cítil, že by na hradě byl někdo, za koho bych se nemusel nějakým způsobem stydět, tenkrát jsem si to říkal a upřímně řečeno, těch 5 let mi ukázalo, že jsem měl pravdu. Jedinou jeho překážkou byl věk a to je teď vidět.

Včera jsem šel na oběd do jídelny a potkal středoškoláky, kteří se horlivě bavili o volbě prezidenta, o tom, jak kolem nich nikdo nevolí Zemana, že je to špatnej prezident, že ho volit nebudou, že se jim líbí tento a tento. Já jim říkám, kluci to je fajn. Pak si sednu na oběd a nějak jsem o tom přemýšlel. Za prvé je určitě dobře, že o tom kluci přemýšlí, že už v tomto věku mají zájem a že mají zájem jít i volit, vlastně prvovoličové a to je důležité. Pamatuji si na sebe, že jsem se těšil, když jsem mohl jít poprvé k volbám. Kolem mě bylo spousta lidí, kterým to bylo jedno, ale já to asi díky těm rodičům bral prostě trochu jinak, takže jsem měl vlastně z těchto kluků radost. Poté jsem si říkal, že jsem se jim do toho vlastně neměl plést, protože se má každý rozhodnou sám a ne poslouchat někoho dalšího komu dá hlas. Každý by si měl zjistit ty své informace, každý by se měl podívat na chování toho svého kandidáta a poté se rozhodnout.

Moje manželka se o politiku nikdy nezajímala, ale tím, jak o ní doma stále melu, tak trochu musí a moji kluci? Připomínají mi malého Jakuba, který prožíval volby s mamkou v Chomutově, protože již teď říkají, tak jdeme volit a dáme tohohle a ne tohohle, i když to vše samozřejmě získávají jen z doslechu a vlastně neví o co jde 🙂

Já jsem se letos rozhodoval do posledního dne, ale musím se přiznat, že to bylo geniálně příjemné rozhodovaní mezi čtyřmi kandidáty. A to mezi pány Horáčkem, Hilšerem, Drahošem a Fischerem. Upřímně nejdéle jsem sledoval pana Horáčka a to možná i proto, protože měl nejdelší kampaň a po celou dobu mi přišla velice férová a jelikož se nezastírám tím, že jsem velkým podporovatel pana Havla, tak jsem ho v něm trochu viděl. Fischer s Drahošem jasné osobnosti, které toho již dokázali hodně a nic proti nim také nemám. Je vidět, že se v tomto odvětví pohybují již pěknou řádku let. Možná dva, kteří mají největší šanci porazit kandidáta, který mě osobně za uplynulých 5 let velice zklamal. A potom se k nim přidal mladý doktor Hilšer, z kterého upřímnost, chytrost a radost ze života přímo stříká. Neskutečné ho sledovat, přijde mi, jak kdyby ani nebyl odsud. Nepoznamenaný, neposkvrněný, čistý člověk, který se snaží pomáhat lidem. Tak na mě působí … Myslím, že může spoustu lidí oslovit a to právě svým chováním, přístupem a rozumnou mluvou. Klidně bych mu svůj hlas dal, ale počkám na další příležitost, i když jeden hlas od naší rodiny má 🙂 Takže opravdu zajímavé a jak říkám, příjemné rozhodování, protože každého z nich bych si tam klidně dovedl představit. Každý má to své a myslím si, že by to pro náš národ mohla být velká změna.

Nakonec jsem se rozhodl pro pana Horáčka a možná i díky tomu, že jsem ho sledoval opravdu dlouho. Samozřejmě, že ho člověk zná jako skladatele písniček, které člověk poslouchá celý svůj život a že v tom byl opravdu dobrý, to si nemusíme nalhávat. On byl dobrý, ale i v podnikaní, když dokázal vybudovat velkou značku Fortuna a dokázal ji chytře i prodat. Myslím si, že může být i dobrým politikem, protože jak je vidět, rychle se učí, neviděl jsem nikde, že by ho dokázal někdo na něčem nachytat a vždy odpovídá s rozvahou sobě vlastní. Ano, nemá vyjadřování jako ostřílený politik, ale netají se tím. Líbí se mi jeho poukazování na důležité věcí pro nás pro všechny a tak jsem si řekl, že to prostě stojí za to, abych mu ten hlas dal…

Škoda, že ty hlasy nejsou čtyři, nebo alespoň dva, měl bych to spaní jednodušší 🙂

Nebudu vám říkat volte ho také, dejte mu hlas, protože je nejlepší, toto všechno záleží jen na vás, na všem zájmu mít dobrého prezidenta, člověka, na kterého zase budeme pyšní a pokud jste byli pyšní i do teď, tak i to je vaše volba a vaše možnost, kterou prosím hlavně využijte.

Jděte volit…

#15