Zase po roce

Hezký den. Titulek toho článku je asi všem jasný. Ano, opět po roce se sejdeme a budeme pomáhat a ano, sejdeme se na ČARODĚJNICE a ano, bude se konat akce S KOUBAsketem za pohádkou 2.

Již to pár týdnů běží internetem, ale nyní přichází i tento článek, aby vše potvrdil, řekl a připravil vás všechny na tuto prima akci. Tak jdeme na to?:)

Loňský rok byl pro nás premiérový, pln očekávání, strachu a nakonec velké radosti. Po ukončení akce a probrání co je špatně a dobře, jestli do toho jít znovu, jestli nejít jinou cestou, tak jsme jednoznačně došli k závěru, že téměř vše fungovalo tak, jak mělo. Samozřejmě největší strach má člověk při takovéto akci z počasí, to si nebudeme nic nalhávat a když vidím, jak všude sněží, tak doufám, že naše štístko převtělené do pana Rašky opět zafunguje a dorazí k nám slunce stejně jako loni.

Loňská pohádka byla pro mě specifická, protože jsem vlastně nehrál, lítal jsem po operacích a po pohádce následovala další a tak jsem měl možná mnohem více času na přípravu, ale na druhou stranu musím uznat, že toto je mnohem lepší. Je pravda, že občas nevíme, kde nám hlava stojí, ale tak snad to všechno opět dobře dopadne a my si budeme moci říct, že to mělo smysl.

Opět jsme oslovili partnery, kteří nám pomohli loni, ale i partnery, kteří letos budou pomáhat poprvé. Je pravda, že pár věcí vázne(maličkosti), tak ale ještě máme týden na přípravu a já doufám, že to dnes zvládneme na basketu, aby ta příprava mohla být o něco klidnější 🙂

Pohádková cesta bude opět probíhat na Mariánské louce, ale začátek bude na Smetanově nábřeží, takže prostě musíte dojít k nám 🙂 Pokusíme start nějak lépe vyznačit, především pro příchozí od bývalé polikliniky. Na Pohádkovou cestu bude vstupné stejně jako loni a to pro děti 100Kč a dospěláci dobrovolné. Celý tento výtěžek poputuje na charitu. Během cesty si děti užijí kopec legrace, ale dostanou i pitíčko, něco dobrého na zub a na konci i buřta s chlebem, kterého si budou moci na nábřeží opéci, protože již v 15h zapalujeme menší ohně. Vše ostatní na nábřeží je k vidění zdarma a to včetně závěrečného koncertu.

Během odpoledne nás čeká zase doprovodný program a to vystoupení různých tanečních skupin, autogramiáda nás baskeťáků a našeho hosta, dále poté houpačky, kolotoče, skákací hrad, hasiči, atd atd…

A to už se pomalu dostávám k našemu hostovi. Minulý rok naše pozvání přijala Sabča Křováková a letos jsme si pro vás přichystali další megastar a to KUBU DĚKANA. Když jsem s Děkysem mluvil a nabízel mu nějaký finanční obnos, aby dorazil, tak to rovnou smetl ze stolu a řekl: “NE, nic nechci, je to charita a když charita, tak tuto akci rád podpořím bez jakéhokoliv honoráře”. To je to gesto, které nás všechny spojuje, pomáhat nezištně, pomáhat srdcem a především, když mohu pomáhat, tak pomáhám…

Jelikož nám přijdou peníze za reklamu zbytečné a spoléháme na vás lidi, tak prosíme o pomoc ve sdílení článku, ale i události. Klikni na “zúčastním se” v události na fcb a i tím pomůžeš šíření této akce mezi lidi.

Klikni sem : https://www.facebook.com/events/1836814919916745/

Budu se těšit, že se uvidíme a že společně opět pomůžeme lidem, co to potřebují… Kouba

A komu letos budeme pomáhat?

Johanka Zajícová

Johanka má kombinované postižení – cereberální syndrom, dysparxii, těžkou mentální retardaci, opožděný vývoj jemné motoriky a další diagnózy, které jí znesnadňují život.
Johanka se přitom v roce 2006 narodila jako zdravá holčička. Měla sice žloutenku, po několika týdnech ji ale pustili z nemocnice domů. Ještě předtím ji naočkovali proti tuberkulóze. V tu chvíli rodina netušila, co ji čeká za těžké období: Johanka několikrát skončila v nemocnici, kolabovala, procházela řadou vyšetření. Nakonec skončila až v Praze.

„V nemocnici jsme strávili několik měsíců a domů si odnášíme holčičku, která hýbe jen očkama. Prognóza pro Johanku téměř nulová. Víme, že Johanka se rve ze všech sil o své místo na světě. A my, její rodiče, se snažíme, aby si to tady co nejvíce užila a byla šťastná. Johanka dnes chodí a zkouší běhat. Vnímá své okolí. Nemluví. Nají se a napije s dopomocí. Sama se neobleče ani neumyje“

a Míra Červenka 

O Mirkovi nemá cenu nic psát, určitě jste jeho příběh zaznamenali v médiích a jelikož já osobně ho znám jako zdravého a tato zpráva mě opravdu zaskočila, chtěl bych mu já osobně prostřednictvím vám také pomoci, musím se přiznat, že cítím jakousi povinnost to udělat…více o jeho příběhu naleznete zde: https://www.pravonalecbu.cz/inpage/mirkuv-pribeh/