Admir Alič: “Šanci rozhodně necítím jen já”

Admir Alič, to je ale palič 🙂 Ano to je on…Rozhovor, který se ještě vrací k sérii s USK, ale i naopak letí kupředu za Prostějovem. O tom, jak se mu libí fandění našich fanoušků a i o tom, co v sérii s Prostějovem rozhodne!!!

 

Jak se cítíš s odstupem času po čtvrtfinále s USK?

Cítím se skvěle, ne jenom já, ale i celý tým – pokud za ně můžu mluvit.

Vyhráli jsme sérii 3:0, ale obzvlášť ten poslední zápas byl hodně těžký, takže to asi nic jednoduchého nebylo, ne?

Ano, to byl. USK přijeli do Děčína vyhrát, neměli co ztratit, hráli s velkou energií… My ale ukázali naši sílu a nakonec  vyhráli nejen zápas, ale i celou sérii.

Cos říkal na obranu, kterou proti nám USK  téměř celou sérii praktikovalo?

USK hrálo víceméně jen zónu, spoléhali na to, že se nám nebude dařit střelecky, ale my si s ní naštěstí dokázali poradit.

Jak se těšíš na semifinále proti Prostějovu?

Těším se moc… letos máme opravdu reálné šance dostat se dál – až do finále, kde bychom narazili na Nymburk 🙂

Prostějov má celkem jasný cíl a to je postup do finále. Myslíš, že na ně bude větší tlak? My přecejen můžeme hrát uvolněněji.

Prostějov už nějakou tu sezonu obsazuje stříbrné příčky, takže se od nich očekává určitě postup do finále a tím by se mohli cítit trošku „svázáni“. Další věcí, která by je mohla trochu znervóznit, jsou naše 3 výhry nad nimi v děčínské hale a pokud budeme chtít dostat se dál přes Prostějov, budeme muset urvat vítězství i v jejich domácí hale.

Letos jsme Prostějov 3xporazili, sice vždy doma, ale cítíš, že máme šanci jít přes ně do finále, stejně jako tomu bylo v ČP?

Ano, to určitě máme, šanci rozhodně necítím jen já, ale i ostatní kluci a především naši fanoušci.

Co si myslíš, že bude v této sérii rozhodující?

Rozhodující bude určitě být 100% v domácích zápasech a urvat alespoň jedno vítězství na palubovce soupeře!

V sérii, kvůli které se čeká na semifinále, celkem překvapivě vedl Kolín na Pardubicemi 2:1 na zápasy(po střede je to 2:2). Překvapilo tě to?

Po prvním zápasovém debaklu, které skončilo vítězstvím Pardubic o 30bodů, myslím asi nikdo nedoufal, že by se Kolín mohl ještě chopit vedení v sérii a stát krůček od medaile. Uvidíme, jak to ale celé dopadne.

Co říkáš na letošní fandění? Také se ti zdá, že je to čím dál tím větší “blázinec”? 🙂

Podpora našich fanoušků je každým rokem lepší a lepší a doufám, že se to bude tímto směrem i nadále ubírat. Fanoušků chodí nejen na naše domácí zápasy, ale i ty venkovní požehnaně a tímto jim patří velké díky. Ženete nás kupředu a vážíme si vás. WT