Admir Alič: “Výkony Děčína samozřejmě sleduji i nadále…”

Rozhovor s člověkem, který pět let válčil na naší straně a v sobotu bude stát na opačné straně barikády…Dnes již ostravský Admir Alič nám odpověděl na to, jestli ještě vzpomíná na Děčín, jestli mu fandí, jak se mu líbí v Ostravě, ale i to, jak je prozatím spokojen s výsledky svého týmu… Tak hezké počtění a zdravíme Aliho a Janu do Ostravy!

V sobotu tě čeká tvé první utkání proti Děčínu, jak se na něj těšíš?

Zápas to bude jako každý jiný, přesto pro mě trošku víc specifický. Těším se, že vás zas všechny uvidím 🙂

Jaké jsou tvé vzpomínky na Děčín a přeješ mu i nyní?

Vzpomínky na Děčín mám hezké, přeci jen 5let strávených v DC je dost na to, si je vytvořit. Výkony Děčína samozřejmě sleduji i nadále a přeji mu, kromě zápasů s námi, aby se mu dařilo 🙂

Kdybys měl porovnat Ostravu s Děčínem po všech stránkách, kde je největší rozdíl?

Určitě v počtu obyvatel a velikosti města. I přesto, že tu basketbal není sport číslo jedna, dost fanoušků si najde cestu i na naše zápase a panuje tu dobrá atmosféra.

Váš tým má prozatím výsledky tak jako na houpačce. Jste schopni prohrát v Brně, ale i porazit Pardubice. Jak jste spokojeni?

Spokojeni rozhodně nejsme, hrajeme opravdu jako na houpačce a naše výkony je potřeba nějak „stabilizovat“. Letošní tým máme složen ze spousty nových hráčů a bude asi ještě chvíli trvat, než se pořádně sehrajeme. Od počátku sezony se také potýkáme se zraněními a nemocemi, takže v kompletním složení jsme toho moc neodehráli, což se na našich výsledcích zajisté podepsalo.

Jaké jsou cíle Ostravy v letošním ročníku Mattoni NBL?

Rozhodně ty nejvyšší 🙂 Minimálně obhajoba loňské medaile.

V týmu máš stěžejní roli, takže hraješ celkem dost. Jsi spokojený se svým prozatímním účinkováním v dresu Ostravy?

Se svými výkony jsem spokojený jen částečně. Jsem rád, že mám takovou důvěru od trenéra a dává mi tolik herního prostoru, ale samozřejmě to může být mnohem lepší.

A jak se ti líbí Ostrava z toho osobního hlediska? Je to velký rozdíl oproti malému Děčínu?

Ostrava je, přes všechny předsudky, opravdu moc pěkné město a je škoda, že spousta „Čechů“ ji zatracuje jako „špinavé“ průmyslové město. Podle toho, co jsme měli možnost vidět a poznat, se nám tak opravdu nejeví a líbí se nám tu. Škoda jen, že je tak daleko 🙂