Admir Alič: “Zápas s Ústím jsme odehráli týmově…”

Hezký večer, tak jelikož Soky stále odpočivá, tak se samozřejmě opět zapojil a máme tady další díl “Sokyho zpovědnice”. Tentokráte vyzpovídal Aliho, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání proti Ústí. Rozhovor, ve kterém se dovíte spoustu zajímavého z basketu, ale i osobního života . . . 🙂

Sobotní vítězství proti Ústí vypadalo nakonec celkem snadné, ale v první čtvrtině to moc jednoduché nebylo. Čím vás Ústí překvapilo?

Myslím, že nás trošku zaskočila zónová obrana hned v 1.čtvrtině, ale po pár proměněných střelách se nám ji podařilo rozbít a zbytek zápasu se už nesl v jiném, pro nás příznivém, duchu.

Hráli jste hodně týmově, 28 asistencí mluví za vše. Ty jsi jich měl 7 a navíc 19 bodů. Čemu dáváš osobně přednost? Střílet body, přihrávat nebo oboje?

Tak samozřejmě se snažím jak přihrávat, tak i střílet, ale ne vždy je to úplně možné. Každý zápas je jiný a já jsem rád, že se mi tento zápas vydařil po obou těchto stránkách. Zápas s Ústím jsme odehráli týmově a podle toho taky dopadl.

Hraješ teď většinou na pozici podkošového hráče, jak ti to vyhovuje?

Jsem zvyklý hrát na obouch postech (3 i 4), takže to pro mě není problém. Ale stejně se cítím mnohem přirozeněji na pozici 3 (už aby ses vrátil zpět na 4) 😉

A co když se pak náhodou vrátíš na křídlo? Není to pro tebe moc rychlé?

Na křídle je hra o něco rychlejší, trošku víc se musí běhat, ale stačí mi pár minut a jsem schopen se aklimatizovat 🙂

Ve středu odjíždíte na další dlouhý zájezd na slovensko a moravu. Jak si zpříjemňuješ cestu autobusem a pobyt na hotelu?

V autobuse většinou všichni posloucháme hudbu, sledujeme filmy nebo pospáváme a v hotelu převážně relaxujeme s notebookem v posteli a koncentrujeme se na následující zápas :).

Co říkáš na začátek letošní sezóny? Jak bys ho zhodnotil?

Myslím, že jsme tuto sezónu začali víc než dobře, akorát mě mrzí ta prohra v Kolíně…

S přítelkyní Janou jste spolu už dlouho. Neplánujete svatbu nebo děťátko? 🙂

S Janou jsme spolu přes 5 a půl roku, takže logicky plánujeme společnou budoucnost… Svatbu plánujeme na konec letošní sezony, a jak se ukázalo, nebudeme v týmu jediní 😉 Na nového kamaráda/kamarádku si ale malý Mareček, Matyášek a Marianka asi ještě chvíli počká… 🙂