Alenka z říše plesů: „Je potřeba mít zpětnou vazbu, aby bylo co vylepšovat“

Hezký den. První rozhovor „nového KOUBAsketu“ patří Alence Volrábové, hlavní organizátorce plesu BK Děčín a samozřejmě také marketingové manažerce v našem klubu. V rozhovoru se dozvíte vše, co byste o našem plese potřebovali vědět. Jak náročné byly přípravy celé této akce a i to, jak je nakonec spokojená a pozor, dozvíte se i to, jestli se bude ples konat i příští rok 🙂 Myslím, že je zde opravdu hodně zajímavého a máte tak šanci nakouknout na celou akci ze zákulisí . . .  Alence mockrát děkujeme za celou tuto prima akci a samozřejmě i za rozhovor a vám všem přeji hezké počtení…

Koho a při jaké příležitosti napadlo, že by klub Válečníku mohl uspořádat svůj vlastní ples?

S  myšlenkou na uspořádání plesu jsem si pohrávala už delší dobu. Slyšela jsem, že v Děčíně ples dříve pořádali hokejisté, tak jsem si říkala, že i my bychom mohli mít svůj ples, protože je to zajímavá příležitost setkat se s partnery klubu a fanoušky v trochu jiném prostředí než je sportovní hala a společně se pobavit. Generální manažer Lukáš Houser byl nejdříve trochu skeptický, jestli se to může podařit, ale dal mi k uspořádání plesu důvěru. Postupem času se u něho obavy vytratily, ale přesunuly se na mne 🙂

Obula ses do toho opravdu pořádně, co pro tebe z toho všeho bylo nejtěžší?

Nejhorší byly obavy, aby se prodalo dostatek lístků  a využila se kapacita sálu. Neustále se mi vše honilo hlavou, až jsem z toho občas nespala 🙂

Když si vymýšlela program plesu. Byla sis jistá, že právě toto bude mít úspěch?

O úspěchu půlnočního překvapení jsem nepochybovala 🙂 Program jsem se snažila připravit s citem – trochu klasiky, která je běžně na plesech k vidění (taneční vystoupení, losování cen) a trochu i něco neotřelého pro ozvláštnění plesu (aukce, módní přehlídka). Věřila jsem, že se vše povede a byla jsem přesvědčená o kvalitách vystupujících. Myslím, že program byl vyvážený a návštěvníkům se líbil. A pokud ne, byla to příležitost odpočinout si od tance a občerstvit se 🙂

Když na plese Dámského světa byla přehlídka spodního prádla u mužů, byla pro tebe jasná volba na našem plese udělat přehlídku dámského prádla?

Módní přehlídka spodního prádla na našem plese byla naplánována ještě před plesem Dámského světa. S Dámským světem jsme se domluvili na spolupráci – hráči vystoupí na plese Kroky radosti a Dámský svět pomůže s programem naopak nám. Při vymýšlení zpestření plesu jsme se snažili využít nabízených možností (zapůjčení prádla a účast modelek Diamonds Liberec).

Která část příprav pro tebe byla nejsložitější?

Nejsložitější bylo zajistit si šaty 🙂 Ačkoli jsem je objednávala s velkým předstihem, po několika komplikacích jsem si je vyzvedávala v den plesu v půl deváté ráno na nádraží 🙂 Nemyslím, že by něco bylo na přípravě plesu vyloženě složité. Bylo to o tom vše dobře promyslet, aby se na něco důležitého nezapomnělo.

Kdo všechno ti s tím vůbec pomáhal? 

Pomáhali všichni v klubu. Mohla jsem se na ně kdykoli obrátit a požádat je o konzultaci či pomoc. Hodně mi pomohla Alenka Gryčová, se kterou jsme za pomoci děčínských cheerleaders připravovaly sál. Lukáš Houser, Vláďa Ebrt a několik hráčů v čele s kapitánem pomáhali s přemístěním všech věcí na Střelnici.

Říkala sis někdy, proč ses do toho vůbec pouštěla?

Asi ani ne. Ačkoli příprava nějaký čas zabrala, tak to byla příjemná práce a, myslím, že výsledek za to stál.

Nakonec všichni ples chválí. Jak se poslouchají organizátorce takové ohlasy?

Je to moc příjemné slyšet pozitivní ohlasy, dodávají všem v BK Děčín chuť do uspořádání dalšího ročníku plesu. Samozřejmě se ke mne dostaly i výtky. Některé se přecházejí snáze, jiné mě trápí více, protože jsem si vědoma, že ples nebyl úplně bez chyby. Ale ty nedostatky jsou impulzem do dalšího roku, kdy to můžeme vylepšit.

Co tě nejvíce příjemně překvapilo a naopak, co tě nejvíce zklamalo?

Asi bych měla říct, že mne překvapilo, jak se hráči postavili k přípravě půlnočního překvapení. To mne ale zas tak nepřekvapilo, protože už vím, že celý tým je vždy ochotný aktivně se zapojit do akcí pro fanoušky, nebo děti a přistupuje k tomu zodpovědně. Mile mne na plese překvapila skvělá atmosféra, která panovala od začátku do konce plesu. Celou dobu se tančilo a lidi vytvořili i skvělou kulisu při všech bodech programu. Co mne zklamalo? Ačkoli jsme s tím mohli počítat, překvapilo mne velké množství zcizených basketbalových míčů, kterými byl sál vyzdoben. Míče sice byly už vyřazené, ale plánovali jsme je darovat do škol, kde by je určitě ještě dostatečně užili. Co se týká negativních ohlasů, z nich zklamaná nejsem. Každý může a měl by mít svůj vlastní názor na věc, nemusí se mu vše líbit. Naopak jsem za výtky ráda, protože je potřeba mít zpětnou vazbu, aby bylo co vylepšovat.

Jak těžce se sháněly ceny do tomboly?

Díky podpoře partnerů BK Děčín nebylo zas tak obtížné ceny nashromáždit. Víme však, že tombola byla jednou ze slabin plesu a proto doufám, že příští rok jí uspořádáme bohatší, co se týká cen i počtu lístků.

Při plese se vydražil dres repre za 15 000Kč, jak tě toto překvapilo? A čí to byl vlastně nápad?

Vydražená částka mne hodně mile překvapila, nečekala jsem, že bude takto vysoká. Rozhodli jsme se v rámci plesu podpořit Nadační fond Děti a Rodina, se kterým spolupracujeme a tato varianta se naskytla vzhledem k tomu, že jsme měli dres a míč k dispozici. Původně jsme chtěli na plese pouze upozornit na internetovou dražbu obou předmětů, ale nakonec Lukáš Houser a Pavel Budínský přišli s myšlenkou na uskutečnění dražby dresu přímo na místě a já myslím, že to byl skvělý nápad. Aukce proběhla svižně a vydražila se moc pěkná částka. Pozn: podepsaný basketbalový míč se na internetu vydražil za 10.000 Kč.

Dá se něco na takovém plese vydělat? Nebo je klub alespoň na svém a může si říct, že do toho příští rok jde zase?

Cílem plesu nebyl výdělek pro BK Děčín, ale na druhou stranu jsme nechtěli, aby zatížil rozpočet klubu. To se podařilo. Důležité je, že se ples povedl a návštěvníci byli spokojení, což je určitě impulzem pro uspořádání druhého plesu BK Děčín.

A co bude do příště potřeba zlepšit?

 Vždy je co zlepšovat a stejně tak je to i s naším plesem. Je to především tombola, protože jsme dostatečně neuspokojili poptávku po lístcích. Určitě se najdou i další drobnosti k vylepšení. V zásadě se ale ples povedl, což však neznamená, že by měl příští rok vypadat stejně. Takže se nechte překvapit 🙂

3 thoughts on “Alenka z říše plesů: „Je potřeba mít zpětnou vazbu, aby bylo co vylepšovat“

  1. Pingback: jimmie
  2. Pingback: Perry
  3. Pingback: Albert

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *