Bez internetu to už prostě nejde . . . Příjezd, zápas, návrat . . .

Hezký den. Tak již píši třetí článek, ale vy vidíte až tento… Jelikož si z nás dělal internet po celou dobu v Trieste jen srandu, tak jsem nedokázal na internet nic vložit. Napsal jsem sice dva články o příletu a prvním dnu, ale jaksi to prostě nešlo a tak píši až dnes. Frčíme busem směr Benátky, kde na nás bude čekat letadlo směr ČR. Cesta nám trvá nějaké dvě hodinky, takže mohu napsat pár řádků a ještě pro vás připravit rozhovor se skoro Italem Kubou Kudláčkem, který si pobyt v Itálii náramně užíval a ještě užívá. Skoro bych řekl, že se mu odsud ani nechce…Vlastně ani nevím, jestli se mi to ještě před odletem podaří vložit na stránky, ale já doufám, že ano, v nejhorším si to přečtete večer, až se vrátíme do Chomutova. (už to opravovat vážně nebudu, ale je večer) 🙂

Přílet do Itálie byl pro mě osobně hodně zajímavý. Vidět Benátky z letadla je něco opravdu velice zajímavého a jelikož jsem to viděl poprvé, tak jsem si řekl, že tam bych se chtěl prostě podívat. Všude voda město, trochu opravdu zvláštní pohled, ale o to to může být zajímavější. Do přístavního města Trieste jsme dorazili v sobotu kolem 22h a za deště, tak nějak jsem si říkal, že nám třeba prší štěstí, což se nakonec ukázalo, že pravda bohužel nebyla. Druhý den trénink a pak již zápas. Hala velká, pro nějakých 7tis diváků, nakonec jich přišlo asi 4000 a když začali tleskat, tak byl opravdu velký rachot. Možná škoda, že se jim nechtělo více fandit, protože hala měla opravdu vynikající akustiku a tak mohli vytvořit  mega prostředí.

Ale teď již k samotnému zápasu. První větou bych řekl, že nakonec celkem přijatelný výsledek, protože to s námi v prvním poločase nevypadalo moc dobře. Nějak jsme se vůbec zpočátku nemohli dostat do zápasu, nemohli chytit ten správný rytmus. Ztráceli jsme míč, který nám pořád někam utíkal a to já o to vím své, byl nový, zvláštní, nevím jaký to mělo úmysl. Kapka potu a hned si dělal, co chtěl. Pro oba týmy stejné a možná i proto tolika ztrát na obou stranách. My jsme se pořádně dostali do zápasu až začátkem druhého poločasu, kdy jsme dokázali Italy zatlačit a snad šest útoků nám nebyli schopni dát koš, pomalu jsme ukrajovali z jejich náskoku, ale bohužel ne dostatečně. Poté je opět zvedl ten, který to má v popisu práce – „GALLO“ ! Nejdříve nájezdem a poté i dalekou trojkou uklidnil své spoluhráče, kteří si v tu dobu nevěděli moc rady.  Náskok zase narostl, ale nakonec se nám výsledek zápasu podařilo zkorigovat na, jak jsem psal na začátku – celkem přijatelných 12 bodů, ikdyž ona žádná porážka není moc přijatelná, ale my na výhru prostě díky našemu špatnému prvnímu poločasu neměli!

Na fotky z Itálie se můžete podívat ZDE

Nyní již ale musíme řešit něco mnohem důležitějšího a tím je zápas s Portugalskem, který prostě musíme vyhrát. Nic jiného než výhru nebereme a já  doufám, že se nám to s vámi diváky podaří. Zápas je na programu již tuto středu a samozřejmě v Chomutově. Je to zápas, který nás může opravdu hodně přiblížit k postupu na ME a já doufám, že si to prostě nenecháte ujít, jelikož je to i náš poslední zápas ve skupině na domácí palubovce a tak by bylo hezké, kdyby přišla opravdu plná hala a kdybychom společně mohli oslavit výhru a opravdové klepání na hranice Slovinska. . .

Já osobně se zítra ukážu i na své základní škole (8.ZŠ) a přijdu pozvat všechny na basket, tak se těším, že se podívám tam, kde jsem válčil s chemií a přírodopisem, ale i radoval a z tělocviku a zeměpisu J J S některými kantory se dodnes zdravím a  čas od času je potkávám, když se v Chomutově ukážu a tak se tam opravdu i těším a doufám, že na oplátku naší návštěvy tam, nás poté přijdou ve středu povzbudit do haly 🙂 A to jak učitelé, tak především žáci !!!

Jestli náhodou ještě nikdo nemáte vstupenku, tak koukejte na internet na Ticketpro a kupujte !!!

Itálie – Česko 68:56 (20:14, 42:26, 57:38)
Body:
Aradori 14, Gallinari 10, Datome a Chiotti po 8 – Benda 12, Bartoň 10, Houška 9, Balvín a Satoranský po 7, Welsch 5, Pumprla 4, Čarnecký 2

Skupina F – tabulka

Tým Z V P S B
1. Itálie 6 6 0 472:356 12
2. Česká republika 6 4 2 417:399 10
3. Turecko 5 3 2 375:358 8
4. Bělorusko 6 1 5 418:479 7
5. Portugalsko 5 0 5 319:409 5