CHarita, akce a jasné vítězství . . .

p8070749Myslím, že úterní utkání se opravdu povedlo. Vyprodaná hala vytvořila atmosféru, na kterou jsme my v Děčíně právem hrdí a tak i reprezentanti byli nadmíru spokojení. Možná i proto hráli jako z partesu a odměňovali se divákům krásnými akcemi, které zvedali lidi ze sedaček . Opravdu hezký zážitek a doufáme, že se příští rok repre zase do Dc vrátí. Nyní již klukům chybí poslední utkání a to sobotní utkání ve Švýcarsku a pak se již všichni rozjedou do svých klubů. To znamená i Houšman, který zatím v repre září a ten se připojí dokonce hned v pondělí na soustředění.

Zápas ale nebyl jen o tom, jestli se vyhraje či ne. Měl také úplně jiný podtext a to podtext mnohem důležitější. Byl to zápas, který napovídal i o morálních vlastnostech všech basketbalových příznivců,všech hráčů a funkcionáří, kteří se u nás v Čr kolem basketbalu “motají”. Byl to zápas, který měl pomoci rodině, která má úplně jiné starosti, něž to, jestli někdo vyhraje či prohraje…Pomáhalo se rodině Voříškových, kterou zasáhly povodně u nás na Severu asi nejvíce. Ztratili tatínka, který se snažil pomoci někomu dalšímu a to je vždy na pováženou a na zamyšlenou, do jaké míry potom můžeme pomoci my všichni. Basketbalové hnutí ve spolupráci s ČT se rozhodlo pomoci prostřednictvím DMS a samozřejmě i hráči osobně se přidali. Každý z reprezentantů věnoval 1 Kč za každého diváka, BK Děčín jako subjekt za každého diváka 20 Kč a my hráči BK Děčín jsme se rozhodli každý věnovat jednotnou částku 500Kč. Dle informací se vybralo spoustu pěněz i díky DMS a tak vám všem, kdo jste nebyl lhostejný,  za  všechny moc děkuju. Jsou to sice “jen” peníze a ty vám nic nevrátí, ale alespoň trochu dokáží pomoci z toho z toho nejhoršího . . . . . . . . . . .

Luboš Bartoň řekl: ” Musím pochválit atmosféru v hale. Sice nejde o velkou arénu, ale dnešní zaplněné hlediště vytvářelo takové prostředí, že mohl vzniknout dojem, že hrajeme v hale pro pět tisíc fanoušků. Celkový dojem ze zápasu mám pozitiví i díky charitativní akci, kde se ukázalo, že nejde myslet pouze na basket, ale také na dění mimo sport. Jsme rádi, že jsme k tomuto svým dílem mohli přispět. ”