Co říkáte na toto? Vyjádřete svůj názor…

Basketbalisté zvažují společnou ligu se Slovenskem. Jednání startují
Házenkářky už ji mají, fotbalisté i hokejisté o ní uvažují. Teď se mezi zájemce o česko-slovenskou ligu přiřadili také basketbalisté. Jednání o společné nejvyšší soutěží potvrdili serveru iDNES.cz členové Výboru České basketbalové federace Jiří Zídek a Zdeněk Bříza.

převzato z www.basket.idnes.cz

Druhý jmenovaný, který zastává rovněž pozici předsedy Asociace mužských ligových klubů, pak hovořil o možných podobách společné soutěže.

“Uvažovali jsme o formátu osm plus čtyři, popřípadě devět plus pět. Myslím si, že by se musel plně zúčastnit také Nymburk,” říká Bříza.

To by znamenalo konec “balkánského dobrodružství” českého mistra. Nymburští totiž v následující sezoně vynechají základní část NBL a namísto toho odehrají “jugoslávskou” Adriatickou ligu. Do Česka se vrátí až v rámci nadstavby.

“Federální” soutěž by mohla vzniknout už v příštím roce, pravděpodobné to ale není. “Za určitých podmínek je to reálné, ale spíš si myslím, že bude potřeba velký konsensus mezi všemi soutěžemi. Asi by to muselo být až od sezony 2012/13,” říká český činovník.

Jednání o budoucnosti podle Zdeňka Břízy nejsou nikterak daleko. “Proběhla jednání předsedy našeho svazu Miroslava Jansty s prezidentem toho slovenského Rudolfem Petrovským. Oni si řekli, že by se jim to líbilo. Další schůzka proběhne teď ve čtvrtek. Měli by si popovídat, za jakých podmínek jsou to schopni zrealizovat,”

Vzápětí ale naznačí, že jsou tyto úvahy jsou přece jen dál než jen v plenkách: “Zájem by o to měly obě televize, česká i slovenská. Je tu také pár firem, které působí na obou trzích a které by se touto cestou chtěly zviditelnit. Marketingové plusy jsou nabíledni.”

Basketbalová federace však před sebou vidí také jeden odstrašující případ. “Víme, že podobný projekt moc nevyšel v mužské házené. Je tedy potřeba to velice dobře připravit,” varuje Bříza.

Autoři:
Petr Koten
iDNES.cz