David Jelínek: “Budeme dělat vše proto, abychom Turky porazili” !!!

 

Ještě před zápasem proti Turecku KOUBAsket narychlo vyzpovídal Davida Jelínka, střelce, který od příští sezóny bude hrát právě v Turecku a to za tým Olin Edirne. Přečtěte si jaký má názor na dosavadní průběh kvalifikace, ale i to, jak on sám se těší do Turecka, kam ho basketbalový život v příští sezóně zavede a mnoho dalšího . . .

 

Jsou za námi tři utkání kvalifikace, jak jsi prozatím s průběhem spokojen?

Myslím,že si zatím nevedeme špatně, ale přecejen je škoda toho domácího zápasu proti Itálii, co jsme prohráli.

Dnes před sebou máme velice důležité utkání proti hodně silnému Turecku. Co myslíš, že bude nejdůležitější v tomto utkání, čím bychom mohli Turky přehrát? 

Bude to určitě těžký zápas, ale věřím, že když budeme hrát dobře v obraně a hrát rychle dopředu, abychom využili naše rychlejší a pohyblivější pivoty, tak by nám to mohlo pomoci.

Minulé domácí utkání s Itálií nám nevyšlo v útoku a měli jsme trojkovou střelbu 14/1, myslíš si (jakožto střelec), že už se to znovu opakovat nemůže?

Je fakt, že proti Itálii se nám střelba vůbec nedařila, doufám a věřím, že tenhle zápas to bude lepší,protože pokud nedáte nic z dálky, tak obrana se uzavře ještě více dovnitř a to se potom těžko najíždí až do koše a hodně těžce se v takových případech potom vyhrává.

Tebe čeká příští sezóna právě v Turecku, jak se těšíš na konfrontaci s hráči, kteří právě v Turecku hrají? Bude to pro tebe dobré porovnání ?

Celkem se těším, bude to určitě zajímavý zahrát si proti hráčům, které budu potkávat potom v sezóně a porovnání to bude určitě dobrý, pač to jsou jedni z nejlepších hráčů, co v Turecku vůbec jsou.

Proč sis vlastně vybral zrovna Turecko?

Měl jsem nabídku z jednoho týmu v v Turecku a když jsem potom porovnával všechna pro a proti oproti jiné nabídce, co jsem ještě měl, tak jsem se rozhodl právě pro to Turecko.

Proč by dnes lidé měli přijet do Chomutova na basket? Na co bys je nalákal?

Tak určitě bych je chtěl nalákat na dobrý basket!!! Turci patří k velmi kvalitním týmům v Evropě a my budeme dělat vše proto, abychom je porazili, ale k tomu taky právě budeme potřebovat podporu všech fanousku.