Děčínská tvrz poprvé padla

Až do sobotního večera byla děčínská basketbalová hala ČEZ Sportcentrum pro ostatní celky opevněnou tvrzí, ze které se body nevozily.

Jenže k pátému kolu nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL přijel ambiciózní, zahraničními akvizicemi prošpikovaný, celek BK Prostějov a i když domácí parta podala velice sympatický výkon odvezly si výhru hosté na Moravu.
BK Děčín – BK Prostějov  75:84 (41:41)

První část byla vyrovnaná a hrál se kvalitní, rychlý basketbal. V závěru této části to na sebe vzal Fenderson a domácí tak vyhráli uvodní dějství o dva body. Ve druhé, na body velmi chudé desetiminutovce se obraz hry příliš nezměnil a tentokrát byli kvůli šťastnější koncovce úspěšnější o dva body hosté. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu a vše bylo otevřené. Ve třetí čtvrtině zlepšili hosté obranu a domácí to měli k bodům velmi daleko. Tuto část hosté vyhráli o devět bodů a dali tak základ k pozdějšímu úspěchu. V posledním dějství utekli prostějovští hráči až na čtrnáctibodový náskok. Domácí ale nehodili flintu do žita a čtyři minuty před koncem to bylo jen o čtyři body. V koncovce ale hosté potvrdili roli papírového favorita a odvezli si výhru. „O osudu zápasu se rozhodlo ve třetí části, kdy jsme výrazně zlepšili obranu. Bylo to ale velmi těžké a jsem moc rád za výrhu,“ řekl trenér hostů Peter Bálint. Jeho protějšek Pavel Budínský dodal: „Souhlasím s tím, že se rozhodlo na začátku druhé poloviny utkání, kdy se projevila větší pestrost hry a kreativita zahraničních hráčů soupeře.“

Čtvrtiny: 27:25, 14:16, 11:20, 23:23. Trojky 8:8. TH 28/21:24:16. Doskoky 31:45. Před 920 diváky řídili Lukěš, Vondráček, Karásek.

Body Děčína: P. Houška 19, Hatcher a Fenderson po 16, Soukup 8, J. Houška 7, Alič 4, Balík 3, Novotný 2, Pomikálek, Pištecký a Červenka 0. Za hosty nejvíce Chán a Veikalas po 18, Šležas 16.