Děčínský basketbalista Pištěcký: Získat bronzovou medaili by měl být cíl

pista1Předloni slavil s basketbalisty Děčína bronz v NBL, letos by si Antonín Pištěcký stejný úspěch rád zopakoval. “Získat bronz by měl být náš cíl,” řekl Pištěcký před sobotním hitem víkendu s Novým Jičínem.

Na finále si nevěříte?
Takhle bych o tom mluvit nechtěl. Ale když to řeknu skromně, tak náš cíl by měl být získat bronzovou medaili. To by byl super úspěch. Už jsem to před dvěma lety zažil a bylo to něco úžasného.

Jak zatím hodnotíte děčínskou sezonu?
Můžeme být určitě spokojeni. Čeká nás ještě pár těžkých zápasů v základní části, ale převážně je budeme hrát doma. Výsledek je dobrý, když se udržíme v této formě, tak to bude super.

A váš vlastní příspěvek?
Nikdy nejsem spokojený, vždy by to mohlo být lepší. Mám jiné úkoly, ale přesto bych chtěl týmu bodově pomoct víc. Ale oproti loňské sezoně se cítím o hodně líp.

Pořád si s Pavlem Houškou po tréninku přidáváte, jak jste to dělali dřív?
Máme to letos celkově jako tým nastavené jinak, protože je tu nový atletický trenér. Makáme všichni víc a je to znát při zápasech. A na přidávání už není energie.

Co říkáte na výkony vašeho kamaráda Pavla Houšky?
Hraje výborně. Potvrzuje roli stavebního kamene v týmu, patří mezi nejlepší pivoty v lize. Jestli není vůbec nejlepší.

Před sezonou se hodně spekulovalo, zda vedle sebe dokážou hrát Hatcher se Sandersem. Jak to podle vás zvládli?
Spekulovali hlavně lidi, kteří tomu moc nepřáli. Ale hned první zápas už bylo všem jasné, že to šlapat bude. Zápas od zápasu hrají líp a líp, byl to naprosto výborný tah od Děčína, že Sanderse angažoval. Přestože už oslavil 35. narozeniny, tak hraje neuvěřitelně a klobouk dolů, jak je na tom fyzicky. Už jsem za svoji kariéru hrál s několika lidmi, kteří byli v tomto věku, ale Sanders je prostě výjimečný.

Nedávno se do týmu také po dlouhé zdravotní pauze vrátil kapitán Jakub Houška.
Zrovna jsem se s ním o tom bavil. Už jen dožene fyzičku, ale co se týká pomoci na hřišti, tak v Opavě poprvé podal výkon, na kterém nikdo nemohl vidět, že by chyběl 10 měsíců. Je to obdivuhodné, a ještě víc to, že dokázal být pořád optimista a týmu pomáhat, přestože nebyl na hřišti a do tréninku se nemohl zapojit.

Jste kompletní, začne se ještě víc projevovat síla týmu?
Ve chvíli, kdy jsme kompletní, tak máme veškeré pozice zdvojené. Na křídlech i na místech pivotů. V tom je určitě naše síla. Jsme na tom výborně fyzicky, což se projevuje hlavně ve čtvrtých čtvrtinách zápasů. Suverénně v nich soupeře přejíždíme. A hlavně zapojujeme do rotace víc hráčů, což jiné týmy většinou nemohou.

Bude sobotní zápas s Novým Jičínem pro vás výjimečný?
Hned ze dvou důvodů. Za prvé je to poslední domácí letošní zápas, za druhé jim chceme oplatit porážku u nich, která byla trochu smolná. Prohrávali jsme o 20 bodů, přesto jsme se ještě dostali do vedení, ale ani to nestačilo. Teď si taky chceme udržet šňůru neporazitelnosti a potvrdit, že naše forma stoupá. Navíc můžeme jít před Nový Jičín, to je taky motivace.
Antonín Pištecký (vpravo) z Děčína je zblokován pardubickým Marcusem Arnoldem

Jaké to bylo, když jste chvíli dokonce vedli NBL?
Vnímali jsme to spíš přes média a fanoušky, ale dobře jsme věděli, že tam soupeřům chyběly nějaké zápasy. Ale samozřejmě je to příjemné a nálada je úplně jiná, než kdyby se prohrávalo a byli jsme na šestém sedmém místě.

Jaká je NBL bez Nymburku?
Byl bych radši, kdyby s námi hrál, a systém zůstal stejný jako loni. Nejsem sám, bavili jsme se o tom s kluky i s trenéry. 80-90 procent lidí by to chtělo zpátky. Ale musíme nad tím mávnout rukou. Nymburk nás reprezentuje v Evropě, hraje dobře. Dokázali vyhrát o 20 bodů v Sevillle, což je naprosto neuvěřitelné. Ten zápas jsem viděl a hráli fakt výborně.

Těšíte se na konfrontaci?
Samozřejmě, bude to zajímavé. Vezměte si, že si zahrajeme s týmem, který porazil Sevillu, jež zase týden předtím dokázala o 20 bodů porazit úřadujícího mistra Španělska. Změřit se s protivníkem, který dokáže porážet nejlepší týmy v Evropě, to je super.

Může Nymburku někdo z NBL konkurovat?
Myslím, že ano. Ale musí být souhra mnoha věcí okolo. Třeba vstup do utkání. Také nemají momentálně tak širokou rotaci, i to by mohlo hrát roli. Prostějov, Pardubice, Nový Jičín i my máme šanci. Nejméně ve dvou zápasech se může zrodit zajímavý výsledek.

Dali jste si s Děčínem nějaký dílčí cíl? Třeba vyhrát základní část, než se soutěž rozdělí na silnější a slabší polovinu?
Dílčí cíle jsou důležité, ale nikdo se tady nebaví o základní části.Pro nás je důležité, abychom měli pozitivní euforii z výher, ale tyhle výsledky se pak stejně mažou. Bude důležité, abychom vyhrávali v nadstavbě, protože tam se bude rodit finálové nastavení pro play-off.
Kam dál?

Autoři:

* Ondřej Bičiště MF DNES

Zdroj: http://basket.idnes.cz/decinsky-basketbalista-pistecky-ziskat-bronzovou-medaili-by-mel-byt-cil-142-/nbl.asp?c=A101217_123630_nbl_par