Den “D”, který může znamenat RADOST, ale i konec…

Hezký den z Opavy. Máme tady den, na jehož konci se buď budeme těšit na na úterní zápas v Děčíně a  nebo budeme hodně smutní a bude to pro nás konec letošní sezóny. My všichni samozřejmě doufáme, že to bude ta první možnost a že překazíme Opavě její plánované oslavy postupu.

Před play off jsem říkal, že to bude vyrovnaná série a pořád si to také myslím. Série je vyrovnaná a stačí málo a může se vše obrátit na naší stranu. Je pravda, že se trápíme se střelbou z dálky a Opava to vycítila, ale to se může také během pár střel změnit a my tomu věříme. Víme, že střílet všichni umíme a to že jim to padá a nám tolika ne, to je prostě sport. Říkal jsem také, že bude potřeba štěstí a to se nám možná maličko odklonilo a já doufám, že v tomto posledním zápase se u nás zastaví na návštěvu. Nechce se mi končit, je ještě dost brzo a my hlavně chceme hrát ještě doma.

Nicméně Opava hraje dobře, to se musí nechat, ale to všichni vědí a věděli. Je to kvalitní tým, český tým, stejně jako my. Nám se domácí zápas nepovedl, možná vlivem střelecké impotence z dálky jsme poté začali vymýšlet spoustu nesmyslů a to byla naše cesta k prohře. Hra do plných nám možná nesedí, ale víme, že i proti ní umíme zahrát a že to v nás je.

Přemýšlel jsem, co změnit a utkvělo mi v hlavě slovo MUSÍŠ…Říkal jsem tymklukům před zápasem, že musíme vyhrát! Ale ono to není o tom, že musíš, ale o tom, že CHCEŠ a v tom je rozdíl. My to chceme, chceme to pro sebe, chceme to pro vás, pro rodiny, pro všechny, kdo nám fandí a my se o to porveme!

Osobně se na ten zápas hrozně moc těším a vím, že i všichni ostatní. V Opavě bude hodně fanoušků – i od nás a tak i atmosféra bude skvělá a to vždy pomáhá i nám. Chceme se letos ještě vrátit do naší Maroldovky a uděláme pro to všechno, co bude v našich silách. Držte nám pěsti, fanděte a večer si užijte ohňostroj v Pivovaru, kde se zítra v podvečer ukážeme na autogramiádě i my…

PS: pošlete nám váš vzkaz na vzkazy@koubasket.cz