Den D: sobota 9.10. 18.00 hodin. Místo: Maroldovka. V hlavní roli : BK Děčín

ell1Jelikož se sobota 9.10. blíží tempem skutečně pekelným je právě čas představit si lehce inovovaný BK Děčín ( i když jedno představení máme díky Sokymu za sebou na lehce konkurenčním, ale hlavně spřáteleném webu 🙂 )

V krátké době po vyřazení od Pardubic v minulé sezóně bylo oznámeno, kdo vše tady končí. Myslím, že ona pětice je již dostatečně známa. Klukům nutno poděkovat za odvedené služby pro BK Děčín, například Mára Balík po deseti letech to byl odchod mimořádně diskutovaný, ale již to tak je. Kromě Petera Mulligana již mají všichni nová angažmá, takže v tomto směru vše v pořádku. Jinak už se k tomu, co bylo nemá význam vracet v archivu zůstane prohra 0:3, ale i když to bylo hodně smutný je určitě na co vzpomínat a především co sportovně oplácet.
Pochopitelně ihned začalo vedení s trenérem řešit otázku kdo na uvolněná místa. No první kousek byl z kategorie snů a z tajemné posily a mimořádně utajené akce se vyklubal návrat Ella do Děčína. A rovnou na tři roky !! Při udržení Willa Hatchera se rozehrávka Válce stává asi hlavní silou nového týmu. Jak to bude celé fungovat je zatím zahaleno rouškou tajemství, ale již sobota mnohé naznačí. Nadějí do budoucna je mladé křídlo Honza Jiříček, který ukazuje slibné výkony v dresu druholigového Liberce. Nový herní systém, kdy především v úvodu asi nebude takový tlak na výsledky ale jistě Honzovi umožní sebrat nějakou tu minutu i v MNBL. O ty se rozhodně nemusí být Robert Landa. Bývalý Kondor byl do Děčína lákán již v minulosti, ale jeho silné sepjetí s Kondory vždy rozhodovalo v neprospěch Děčína. Nyní nastal ten správný čas a hra pod košem by se měla stát o poznání důraznější a tvrdší. Čtvrtou posilou je Dan Douša, který ale zápolil se zraněním a teprve nedávno se plnohodnotně připojil k týmu.
Jak to celé ale bude vypadat je zatím ve hvězdách, ale nelze čekat nějaké změny.Jelikož tady jsme v Děčíně, tak se tady bude především tvrdě makat, bojovat, doskakovat, nebrečet. Na to skutečně není čas a jen nezměrnou bojovností tým dostojí svého označení Válečníci ze severu.Bohužel v úvodu sezony se tým bude muset vypořádat s absencí kapitána, ale jak víme, tak Kouba i z lavičky dovede říct i nepříjemný věci, když je třeba. Pochopitelně, že přímo na palubovce je to ale s Koubou zase o něčem jiným.
Včera bylo oznámeno, že BKD hrát pohárovou soutěž CEBL nebude. Organizace systému CEBL nebyla na patřičné úrovni a již dále čekat s přihláškou nešlo. Pokud se podíváme na program MNBL v říjnu se hraje v Děčíně každou sobotu, což je jistě lepší než středy, kdy chodilo méně fanoušků.
Závěrem věřme, že i v tolik diskutovaném novém systému MNBL bude Děčín opět patřit k tomu nejlepšímu a bude se pohybovat v popředí tabulky. Hlavní věc ale bude, že předváděná hra bude bavit, bude přinášet ten správnej adrenalin, emoce, napětí, bojovnost. Pokud by tomu tak nebylo, lze rychle nabýt dojmu, že jsme my fanoušci omylem vstoupili do nějaké jiné haly, což samozřejmě nechceme 🙂 Již některé timeouty při přípravě s Plzní ukázaly co bude důsledně vyžadováno :-).Jelikož špička ligy se opět znatelně vyrovnala bude právě srdce na správném místě rozhodovat.Takže se uvidíme v hale každou sobotu a plné nasazení neplatí pouze pro hráče 🙂 zatím se mějte basketbalově Valdano.