Druhý zápas a výhra nad domácím Estonskem

Hezké dobré ráno. Tak tady po včerejším dešti, který nás vítal po odchodu z haly, je zase opět hezky. Konečně je normálně, protože předchozí dny bylo opravdu hodně horko. Ale to vás asi nezajímá,že? 🙂

Včera jsme ohráli další zápas na turnaji a to proti domácímu Estonsku. Začátek utkání byl trochu ve zmatku, protože zdejší rozhodčí se rozhodli, že nás nechají 2x převlékat kvůli podtričkám, které nosíme pod dresy. Den předtím nám řekli,že musí být ve stejné barvě, tak jsme jim přání splnili, den na to už nemohl být viděn ani kousek trika a tak nám řekli, ať se ukážeme divákům v naší plné kráse, poté zase, že je mít můžeme a nakonec zase ne, tak jsme se tedy převlékali ještě jednou 🙂 Pravidla jsou prý pravidla . . . Doufám, že firmy udělají nové a předělají své staré kolekce, protože tento požadavek je celkem nereálný, když vše nechcete stříhat. . . 🙁 no nic… k samotné hře

Estonsko – Česká republika 70:72 (16:14; 31:28; 51:54)
Benda 18, Welsch 16, Houška J. 8, Čarnecký 7, Ličartovský 7, Jelínek 5, Balvín 4, Švrdlík 3, Hruban 2, Bartoň 2

Zápas to byl opravdu naprosto jiný, než den předtím. Estonsko hrálo více systémovou hru opřenou o trojkovou střelbu, kterou jsme ale celkem slušně dokázali pokrývat. Vyrovnaný první poločas, ne tolika bodů jako den předtím, to vše dokazovalo, že to bude opravdu zajímavý zápas. Nakonec také byl 🙂 Samozřejmě bylo vidět, že hrajeme na palubovce domácího družstva, ale naštěstí nás to dokázalo zdravě naštvat a nakonec jsme to dokázali urvat na naší stranu, což si myslím, že je velice důležité. Je důležité vyhrávat takovéto zápasy, kór na hřištích soupeřů, protože nám to může jen a jen pomoci v bojích o ME. Takže druhý zápas a druhá výhra a jelikož já jsem slavil narozeniny, beru to jako hezký dárek k narozkám, takže ještě vyhrát dnes a budou to opravdu prima narozky se vším všudy 🙂

Dnes nás čeká tým Gruzie, který v prvním utkání taktéž porazil Estonsko, ale včera prohrál s East Coast 124:129 po prodloužení. Uvidíme, co nás čeká,ale měl by to být papírově nejsilnější protivník, tak uvidíme… Určitě se musíme vyvarovat tolika ztrátám, protože se díky tomu mnohem více nadřeme, to bude první úkol, který dnes musíme splnit a snad to pak půjde . . .Zápas začíná od 17h našeho času(vašeho 16h) Takže nám dnes držte  PĚSTI, ať se to povede a zítra odpol hurá do Čr a pozor!!! Od soboty se přesouváme do Chomutova 🙂 Mého rodného … 🙂 Mějte se fajně . . .