Dvojrozhovor s Petrou Špátovou a Anettou Linhartovou, které se nás ujaly a natrénovaly s námi naše vystoupení na plese BK Děčín

Hezký den, tak včera slibovaný rozhovor je teda a s kým že to je ? No ano, jsou to naše trenérky, které se nás ujaly na trénování našeho vystoupení na plese. Musím říci, že jsme natrefili na dobrej páreček, jelikož s holkama byla opravdu radost spolupracovat…Jsou z taneční skupiny HER MAJESTY tady v Děčíně…Užili jsme si opravdu hodně srandy a to jak během trénování, tak i po našem vystoupení, kdy už jsme byli chytří, jak kdybychom tancovali každý den 🙂 Takže ještě jednou mockrát děkuji za všechny kluky a doporučuji všem, kdo by třeba chtěl začít tančit, tak šup do KOKOSU a do taneční skupiny HER MAJESTY, protože tam vás naučí opravdu vše . . .:)

Když jste se dozvěděly, že bychom od vás potřebovali pomoct s naším tanečkem, měly jste spíše radost, nebo strach z toho, co vás čeká?

Petra Špátová:Rozhodně radost! Mám ráda projekty podobného typu. Člověk se seznámí s novými lidmi a užije si spoustu legrace. Ale je pravda, že malé obavy z toho, jak se k tomu postavíte trochu byly.

Anetta Linhartová: Já byla nadšená a hned jsem na to kývla! A spíš jsem byla zvědavá, co mě čeká 🙂

Když jsme odešli po první zkoušce, jaká byla vaše první slova mezi čtyřma očima?

Petra: Nevím přesně, ale mám pocit, že jsem řekla něco jako: To daj, já jim věřím!

Anetta: Tak to si asi přesně nepamatuju, ale něco ve smyslu: To jsou šašci.

Kdo vymyslel tepláky? Nebo jak jste to celé vymýšlely? Byla hádka?

Petra: Hádka nebyla. Myslím, že Tepláky nějak vyplynuly…. první nás napadlo Sexy and i know it a diskuzí jsme se nějak dopátraly k teplákům.

Anetta:  Dělaly jsme to společně, každá něco někam přidala, ale Tepláky byly spíš Péti a já si vzala na starost Sexy and I know it 🙂 A hádka? Vůbec ne, za ta léta jsme víceméně na stejné vlně.

Když jste viděly náš Gangnam style, co jste tomu jako tanečnice říkaly a věřily jste, že bychom mohli secvičit něco podobně úspěšného?

Petra: Vůbec jsem o tom nepřemýšlela. Prostě jsem řekla, že vás to naučíme a basta. V tomto si vcelku věřím, prostě jsem věděla, že to bude funny

Anetta: Po Gangam Stylu jsem se rozbrečela smíchy  A když jsem se pak dozvěděla, že jste to natrénovali sami a za den, tak jsem o Vás neměla pochyb  🙂

První trénink, kdo vás nejvíce okouzlil a naopak koho jste nejvíc „pomlouvaly“?

Petra: Myslím, že jsme se shodly na tom, že Honzik Jiříček je na tom nejlíp, ale ostatní jsme nějak moc neprobíraly. Nebylo proč. Prostě jsme to braly tak, že je super, že jste do toho vůbec šli.

Anetta: Nepomlouvaly jsme rozhodně nikoho, to my neděláme, ale mě osobně okouzlil tancem Honza Jiříček, to je prostě Jelimán  🙂

Kdo vy vlastně jste? Jak dlouho tančíte? Jaké máte úspěchy? A co byste s tancováním chtěly dokázat?

Petra: Kdo jsme? Obyčejný holky z neobyčejné skupiny HER MAJESTY 🙂  Já tančím cca 15 let, street dance tak 7 let. Jako malá jsem dělala krasobruslení, takže mám pro sport dobré základy  Doposud největších úspěchů jsme dosáhli vloni, kdy se nám podařilo dostat na bednu snad úplně na každé soutěži. V mini dětech a dětech jsme vyhráli MČR Taneční skupiny roku v základní lize, junioři byli druzí a my dospěláci na 5. místě. No prostě parádní sezóna. Já bych ráda, aby mě to moje tancování dokázalo uživit a mohla tak dělat jen to, co mě nejvíc baví. Tanec je můj život, naprosto všechno! Bez něj ani ránu.

Anetta: Tančím 11 let, takže od 7. Každý rok se dostáváme do finále Mistrovství ČR a většinou někdo z nás tu bednu i obsadí. No a co bych chtěla dokázat? Pořád se zlepšovat a zlepšovat a pak si zatančit u Beyoncé nebo, neodsuzujte mě za to, u Justina Biebra, protože tihle dva mají, podle mě, jedny z nejlepších show a jsou skvělí tanečníci. Bohužel Michael Jackson už nežije, jinak by to byl určitě i on, u koho bych si chtěla zatancovat 🙂

Jaký byl pro vás nejtěžší okamžik toho všeho?

Petra: Žádný těžký okamžik u mě nenastal. Věřila jsem vám a nám také, že jsme udělali dobrou věc a s tím jsem do toho šla. (pokud se tedy ptáš na to vystoupení 😀 )

Anetta:  Nic mě teď nenapadá… Ale asi by to mohly být ty okamžiky, když nás na soutěži porazí někdo očividně horší, než jsme my, to bývám hodně naštvaná. Tanec zkrátka není objektivní sport.

A jak jste si užívaly vřískot a fandění přítomných při našem vystoupení? Byly jste rády? Hrdé? Pyšné? Nebo které slovo pro tento okamžik použít?

Petra: Užívala! Hrdá jsem byla už když jsme byly v šatně! Držela jsem vám pěsti, abyste si to pořádně užili!

Anetta: Já jsem na ten vřískot zvyklá, ale tentokrát nepatřil mě  🙂 Byla jsem neskutečně pyšná, rozesmátá a zpocená z toho fandění!

Bylo nás 8… dokázaly byste ke každému z nás napsat jedno slovo, které si myslíte, že na něj sedí? Nebo si za tak krátkou dobu netroufáte? 

Petra:U někoho si netroufám, protože se tak úplně neprojevil. Ale celkově jste mi vy kluci velmi sympatičtí. Myslím, že týmoví sportovci mají tak nějak podobného ducha a smysl pro humor. U některých z vás jsem hned nabyla pocitu, jako bych vás znala roky

Anetta: To nejde napsat ke každému jen jedno slovo 🙂  Spíš mám jedno slovo, které vystihuje Vás všechny = kašpaři!

Chodíte fandit na basket, nebo začnete až nyní?

Petra: Na basket jsem chodila dřív, ještě někdy na základce .-) teď na to bohužel nemám tolik času. Pořád jsme na tréninku, takže mám štěstí, že tam mohu čas od času se skupinou vystoupit a zafandit! Každopádně držím palce i na dálku!

Anetta: Já jsem na každém zápase. Ať už jen jako divák, nebo vystupující, ale podporuju vždycky  WIN TOGETHER! 🙂

A kde naopak můžeme v brzké době vidět my vás a třeba vám také přijít zafandit?

Petra: Zanedlouho nám začíná soutěžní sezóna, takže budeme jezdit na soutěže jak diví… Jedna se koná i u nás v DC. Dance Děčín u vás v hale, a to 28. března. Budeme tam soutěžit se všemi kategoriemi, co máme. My dospěláci, ale přicházíme na řadu až o půlnoci. Takže, kdo se přijít fandit musí být pořádný držák

Anetta: 28. března přímo v hale na Dance Děčín 2013. Pak samozřejmě i na dalších soutěžích v Ústí, Mostě, Praze atd. A nebo si nás prostě objednejte na vystoupení 🙂

154857_10151111344804649_1948685385_n

382195_10151111340954649_571253945_n

487627_4451350244988_1780165937_n

Foto: Ondřej Bičiště, Mafra

Další fotky a video naleznete na facebooku KOUBAsketu – stačí kliknout…

a nebo na www.partydecin.cz

Jedno video je také umístěno na youtube KOUBAsketu – stačí kliknout