Fanoušci a jejich názory na hrací systém v příštím roce (Nymburk, Brno, Praha)

Hezký den. Jak jsem psal v úvodním článku, který vyšel na KB v minulém týdnu, do diskuze o hracím systému se zapojilo také pár fanoušků a dá se říci, že to jsou jedni z nejvěrnějších, které naše basketbalové prostředí má. Přináším vám jejich názory na danou věc . . Dnes fanoušci z Nymbáče, Brna a Prahy. Příště vám přineseme názory fandů z Děčína, Kolína , Opavy a Nového Jičína.

Petr Šmíd (Nymburk): Počet týmů v MNBL bych uvítal 12. na české podmínky tak akorát. Každý s každým. Tzn 22 zápasů v základní části. Potom rozdělit na půlku, horních 6 týmů o postavení před playoff, doma-venku ( 10 zápasů) a spodní část o 2 místa do playoff a 2 poslední místa, kde týmy na 11. a 12. místě vstoupí do baráže s dvěma týmy z 1. ligy o udržení (postup) v MNBL.
Dále už klasické playoff na 3 vítězné zápasy a finále na 4 vítězné zápasy. Dále bych zavedl podmínku účasti v každém zápase min dvou českých hráčů mladších 20ti let!! Taky si myslím, že i divákům v Česku chybí zápasy s Nymburkem, na které se vždy těšili jako na atraktivní podívanou.
Myslím, že náš basketbal potřebuje, aby hrálo co nejvíce mladých hráčů, jako to vidíme v Adriatické lize. Potom je šance v horizontu několika let, aby naše reprezentace nehrála v Evropě druhé housle. Myslím, že když je basketbal u nás sport č. 3, tak je v jeho silách, být v první desítce evropských týmů. I když je jasné, že v konkurenci býv.jugoslávských a pobaltských týmů to bude moc těžký..

Radek Hála ( Brno) Nebudu se šířeji rozepisovat tak, jako někteří další,protože variant lze vymyslet celou řadu. Já jako fanoušek týmu ze spodní poloviny tabulky jsem pro 12 týmů, čtyřkolový systém, potom play off..
Důvody jsou zřejmé – nechci chodit na Mattonku 1x měsíčně a chci vidět naše nejlepší týmy nejméně 2x do roka Pro zvýšení napětí a atraktivity by po těch 44 kolech nebyla špatná nadstavba, třeba dvoukolová, ale to by se asi nestíhalo termínově.

Michal Kubeček (USK Praha) Za ideální bych považoval návrat k tomu, jak se hrálo v sezóně 2009/10, tj. 12 družstev, základní část čtyřikrát každý s každým a prvních osm play-off (na tři vítězné, finále možná na čtyři). Pokud už by se mermomocí musely udělat nějaké úlevy pro Nymburk, tak pokud možno tak, aby to co nejméně ovlivnilo zbytek ligy: nasadit rovnou do play-off jako jedničku, ale v sériích s nimi by měl výhodu domácího zápasu soupeř. Ale to jen v případě, že by byla varianta rovných podmínek pro všechny zcela neprůchodná.