Honza Jeli Jiříček “Dokázali jsme si, že umíme hrát s kýmkoliv”

Dobrý večer. Přemýšlel jsem, s kým udělat rozhovor a volba padla na Jelimana. Možná proto, protože konečně poslechl trenéra a nás všechny a udělal radost nejen sobě, ale i nám všem. On moc dobře ví… Také se mi líbilo, že plný energie odjel v neděli na hostování za Trutnov a předvedl tam výkon, který k němu patří a jak napsal Tomáš Hrubý – takhle má vypadat výkon mladého hráče z Mattoni NBL v  1.lize… 24odů a 22 doskoků!!! Rozhovor je jak o jeho hostování, ale samozřejmě i o zápase v Pardubicích a i o tom, co nás čeká tento čtvrtek v Prostějově . . .

Válečníci prožívají velice dobrý vstup do nadstavby. Jaké máš pocity z předváděné hry našeho týmu?

Pocity mám skvělý. Na to se ani snad odpovědět jinak nedá:)) Máme ze 3 zápasů 2 vítězství a hodláme v tom pokračovat. My můžeme být v A1 takový černý kůň. Dokázali jsme si, že umíme a můžeme hrát s kýmkoliv.

Výhra s Kolínem na domácí palubovce se nerodila vůbec jednoduše, ale nakonec první výhra s tímto soupeřem v letošní sezóně. Kde hledat hlavní důvod výhry?

Hlavní jeden důvod této výhry asi nedokážu říct. Hráli jsme jednoduše spolu, nepřecházeli jsme střely, dobře doskakovali, kde byl Bobo Landa králem a hlavně jsme nepřestali věřit v to, že ten zápas prostě vyhrajeme!

Do Pardubic jsme určitě nejeli jako favorité, protože měli určitě mnohem lepší základní část než náš tým. Očekával si, že se zápas může vyvíjet tímto způsobem?

Myslím si, že to neočekával nikdo. Favorité jsme určitě nebyli a o to větší radost jsem měl, když jsem na konci viděl to skóre!:)) A abych řekl pravdu, tak takový zápas jsem v Pardubicích nezažil. Popsal bych to asi jako v závodech Formule 1.. zvítězili jsme stylem start – cíl!;-))

Kdyby ti někdo řekl před zápasem, že do Dc se přiveze výhra o téměř 20 bodů, co bys mu na to řekl?

Co bych mu řekl..? To je dobrá otázka. Ale asi bych mu řekl, že bych se vůbec nezlobil, kdyby měl pravdu a že pro to uděláme maximum.

Ty si odehrál jeden ze svých povedenějších zápasů. Jak se ti hrálo?

Povedenějších? Tak to děkuju… Ale plnil jsem jen to, co po mně trenér chtěl. Abych tam přinesl takovou tu mladou drzost a dravost, což si myslím se povedlo a zbytek zápasu jsem si tu hru jen užíval. A jak se mi hrálo, když vedeš v Pardubicích o 20? Fantazie;-)

Hned v neděli si jel do Brna bojovat za Trutnov v 1.lize. Dal si 24 bodů a měl 22 doskoků a stejně jste prohráli. Jaké jsou pocity, když člověk předvede takový výkon a na výhru to nestačí?

Byl to výlet do Brna, kde jsme chtěli s Trutnovem vyhrát. Bohužel to se nepodařilo. Čísla neřeším, samozřejmě jsem rád, když se mi daří, ale já bych to radši vyměnil za vítězství týmu. A pocity? Zklamání tam určitě je, ještě když to nakonec bylo jen o 6 bodů, ale bohužel, jedeme dál!

Co vás nyní v 1.lize čeká?

Čeká nás boj o udržení, play-out, kde jsme my (Trutnov), Nymburk “B”, Zlín a Vyšehrad. Je jen jeden a jasný úkol a to udržet 1.ligu, nic jiného si ani nepřipouštíme! Začínáme už teď v neděli doma s Vyšákem a bereme jedině výhru.

Ve čtvrtek nás čeká zápas v Prostějově, který předvádí opravdu velice dobré výkony. S čím musí tým Válečníku odjet na Moravu? Co by mohlo pomoci k další výhře?

Určitě s tebou předem musím souhlasit. Točí sestavu v 7-8 lidech a hrajou opravdu dobře. My se tam ale pojedeme pokusit urvat třetí vítězství v řadě v A1, navíc dobře naladění po zápasech v Pardubicích a s Kolínem. Bude to jiný zápas, ale jestli budeme hrát stejně dobře a chytře jako předešlý zápas, tak je máme šanci uspět !!!