Honza “Jeliman” Jiříček: “Já to vidím na TŘI vítězství, nic jiného…”

Hezký den. Koubovi už je trochu lépe, hlavně se nepotí pod dekou, ale může si i sednout a tak pro vás připravil nějakej ten rozhovor… Dneska je to Jeli. Rozhovor je o nás, o první lize, ale i o tom, proč tak moc potřebuje být v A1… týká se to poháru a jeho rodného města…A na konci i s neobvyklou pozvánkou na sobotní zápas, která tentokráte není směřována k fanouškům Děčína, ale přímo k sousedovi do Ústí . . . tak neváhejte a čtěte a kdyby se někdo chtěl zapojit do rozhovorů a vymyslet pro někoho ten svůj, tak se podívejte na fcb, tam je vše podstatné . . .

 

V sobotu hrál Děčín v Ostravě, kde vidíš největší příčinu naší porážky?

Největší příčinu bych určitě viděl v počtu ztrát. Bylo jich moc, moc! Bohužel.. Dalo se tam vyhrát!

 

Tys byl v tomto utkání také celkem vytížen a odehrál si téměř 20 minut hry. Jak se ti hrálo ?

Hrálo se mi dobře. Jako ostatně každý zápas. Jsem moc rád za těch 20 minut hry a to, že se do Ostravy cestuje dlouho autobusem mi nedělalo problém. (asi tím, že jsem měl Sokyho pětku vzadu:)))

 

Myslíš, že si mohl do hry dát ještě více, nebo si se sebou celkem spokojený?

Tak snažil jsem se dát ze sebe to nejlepší, ale je jasný, že jsem mohl dát víc.. a to proměnit hned první nájezd, dát levej dvojtakt..

 

Je vidět, že hodně bojuješ na útočném doskoku. Myslíš, že se to dá naučit, nebo to člověk prostě musí mít v sobě?

Bojuju. Mám to v popisu práce:) Myslím, že od každého trochu, že se to dá naučit, ale je to těžší. A já jsem asi zrovna ten případ, že jsem se to nikdy nějak extra neučil, takže to mám asi v sobě, že jdu za každým míčem a zkouším ho urvat.

 

Když se podíváme na tvé doskakování v 1.lize, tak tam máš dokonce průměr 11,6 doskoku na zápas. Doskakuje taky v Trutnově ještě někdo další?:-)

Tak jasný, že nedoskakuju jen já. Jsou to jen čísla. Snažím se prostě mít každý míč, ať na obranný nebo útočný polovině. A díky, tohle číslo, že mám takový doskoky, to vím až teď od tebe:)  (pozn aut. kecá 🙂 )

 

Proti VŠB Ostravě si letos v 1.lize dosáhl na 21 doskoků. Z toho bylo 11 útočných!!! Myslíš, že je tam hodně vidět, že si hráč nejvyšší soutěže? Že máš více natrénováno atd?

To byl extrém! Pravda. Nestává se to moc často že?;) Ale určitě si nemyslím, že to je způsobený tím, že jsem hráč nejvyšší soutěže, takže rozhodně ne. Natrénováno mám asi určitě víc, ale to na to nemá vliv.

 

Ty už první ligu hraješ delší dobu, myslíš, že její úroveň jde nahoru?

Myslím si, že ano, když se podíváš na tabulku, tak jsou vlastně jen dva týmy hodně vepředu a pak je to dost nahuštěný na sobě. Je to jedině dobře, ale i tak je to velký rozdíl mezi Mattonkou a 1.ligou.

 

Máme před sebou poslední tři kola základní části…Ústí, Svitavy a Levice… Jak vidíš tyto tři zápasy?

Jak to vidím? Já to vidím na TŘI vítězství, nic jiného… a TY?

 

Když budeme v A1, což ještě nemáme jisté, tak postoupíme do ČP a jedna ze skupin se hraje v Turnuje(překlep), v tvém domácím prostředí. Jak moc by ses tam chtěl podívat?

Tak za prvý.. je to v Turnově a né v Turnuje!!!:) A co odpovědět.. Moc rád, moc bych se tam podíval a zahrál si ČP ve městě, které mě vychovalo. Když jsem přestupoval do Děčína, tak to byl můj sen si zahrát za Děčín někdy doma, takže věřím, že A1 vybojujeme a mně se to splní:))

 

Zajistil bys tam, aby Děčín měl domácí prostředí?

Tak kdyby to šlo zajistit, tak to udělám hned:) , ale bohužel o tom já nerozhoduju.

 

Pozvi prosím fanoušky na sobotní derby… tentokráte ale vynech naše a směřuj svojí pozvánku do Ústí nad Labem . . . Naši přijdou, těm věřím…:)

Chtěl bych pozvat fanoušky Ústí nad Labem na severočeské derby, ať určitě dorazí. Je to derby a to má vždycky takový zvláštní náboj a atmosféru. Pamatuju si na zápas v Ústí, kde snad bylo nejvíc lidí za tuto sezonu, takže pojďte vyprodat Maroldovku a užít si to! Díky, Jeli;-)