IVAN DCK: “V pravý moment za to vzala opravdu celá hala”

196g07382Hezké dobré ráno a hezký další týden. Dnes mám pro vás pravdu zajímavost. Neobvyklý rozhovor, který se jen tak někde nenajde. Vždy hodnotí zápasy atd hráči, dneska jsem na hodnocení přizval fanouška, který nechybí na žádném basketu a který zápasy opravdu extrémně žije. Jeho jméno je Ivan Kobera a možná ho znáte spíše pod přezdívkou Ivan DCK 🙂 Fajn čtení a jemu moc díky za vyčerpávající odpovědi.

Včera to byl hezky nervák. V čem myslíš, že byl zakopaný pes? Překvapil tě Kolín něčím?
Víš, Koubo, v Děčíně už chodím fandit na basket opravdu hodně dlouho a tak mě to, že nedělní zápas byl klasický thriller, vlastně vůbec nepřekvapilo. Ona i přítomnost televize asi dokáže s psychikou hráčů obou týmů dost zacvičit, čili od utkání se dalo čekat vše, jen ne drtivé vítězství našich borců s pohodovou poslední čtvrtinou. Samosebou, my skalní fandové, máme v paměti ( a nechci vůbec vytahovat kostlivce ze skříně ) i loňské šokující výpadky doma s Ostravou, Poděbrady, USK… Na špíl jsem tedy odcházel s vírou ve vítězství, ale s respektem k soupeři ! Kolín mě vlastně ničím zásadním nepřekvapil, byl to minulou sezónu play-off tým, dokázal i jednou dostat Nymburk do overtimu, má 3 Američany, zkušeného kouče…. Žádní nazdárci

Když Kolín obrátil stav utkání a do konce nezbývalo zase tak moc času, jak to fanoušek na tribuně prožívá? A co ostatní kolem tebe?
Když jsme v druhém kvartálu začali ztrácet dvouciferný náskok, poněkud jsme na tribuně znervózněli, ale v podstatě jsme s osmibodovým náskokem v půli byli spokojeni. Později se však soupeř dostal do čtyřbodového vedení a to bylo jak ze zlého snu… Sedím na modré tribuně v poměrně živé a hlučné části a hlavně vedle fanouškovské legendy – Valdana. Přál bych Ti vidět jeho zděšený a nešťastný výraz…. I ostatní fandové byli jaksi zaražení a byly slyšet i hodně pesimistické a místy i nepublikovatelné výrazy. Ale po timeoutu jsme se vzpamatovali a především i díky trvale vynikajícím bubeníkům jsme snad playerům v bílých dresech dodali povzbuzováním energii a odhodlání.

Cítil si, jak v tu chvíli celá hala začla fandit?:-)
V pravý moment za to vzala opravdu celá hala a musíš mi věřit, že to se líbí nejen Tobě a klukům na place, ale i nám, fanouškovským matadorům, vyskočí husí kůže…

Jak prozatím hodnotíš výkony našeho týmu?
Já osobně jsem s výkony BKD spokojen. Prostějov byl asi o kousek lepší a docela mu, myslím, přálo i štěstí, v Praze to byla „brnkačka“, Opava byla kousavá, ale nakonec poražena, v Jičíně málem došlo k naprosto nevídanému obratu, Kolínu se dva body odvézt nepodařilo. Hodnoceno školní stupnicí – píši chvalitebnou.

Ty, jakožto fanoušek, který z basketu odchází a nemůže vždy mluvit. Co bys vzkázal těm ostatním, co chodí na basket v DC a že jich není málo 🙂
Jakube, já respektuji to, že prostě basketbalem někdo nežije jako Ty, já, Valdano a řada dalších. Někdo třeba jen neumí, nechce, nebo se stydí projevit emoce. Já osobně si vážím každého, kdo si najde cestu do Marldovky a dá tak přednost sledování oblíbeného sportu živě před online přenosem, nebo TV. Dělat kulisu je zejména úkolem bubeníků a fans uskupení Vokres. A když vy, hráči, dáte do boje všechno, přidáte pár akcí alley-oop, dunky a super pasy, obvykle se rozparádí celá hala. Pak je to tedy neskutečná a v republice na basketu asi opravdu ojedinělá atmosféra.

A co bys vzkázal hráčům?
Co vám, vy pacholci, vzkázat ? Jen pokračujte v nastoleném trendu a jedna část zuřivých fans skončí na kardiochirurgii, další v Bohnicích, někteří možná na záchytce… Ne, chlapi, hrajte vždy srdcem, na plný pecky a my budeme s vámi i tehdy, když se něco až tak nepovede. Děčín je na vás pyšný a vy budete jednou vyprávět dětem a vnoučatům, jaký skvělý fandy jste tehdá v tom Děčíně měli! Win together.
Ivan Kobera

20259_110454665631561_100000010858928_267732_4772858_n

Vítězné gesto v podobě “viktorky” od Ivana 🙂