Jak? Kolik? S kým? Jak často?

090220112511Hezký den. Nějak poslední dobou poslouchám kolem sebe, jaký systém, kolik týmů a jak se vlastně liga bude hrát příští rok. Spousta lidí se mě ptá, jestli tohle jako myslíme vážně, jestli  basket vůbec ještě hrajeme(v nadsázce) a jestli je normální, když hrajeme za měsíc jeden jediný zápas doma. Na to jim odpovídám, že letos je bohužel možné vše. Možná se teď pouštím na trochu tenký led, ale nějak mám potřebu říct, co si o tom všem myslím a nejen já, ale myslím si, že zastupuji poměrně dost velkou skupinu lidí, minimálně náš tým(tím myslím hráče) a maximálně každého fanouška Děčína, který chodí pravidelně na všechny zápasy a že jich letos není mnoho.

Udělal jsem i jednu věc, aby to nebylo jen to, že já tady něco řeknu a nikdo jiný nic. Obeslal jsem všechny kluby a vždy jednoho hráče z něj  a požádal jsem o vyjádření k danému tématu. Vždy jsem vybíral hráče, kteří k tomu podle mého mají co říct a kteří si zaslouží býti respektováni, tedy pokud to šlo. Názory těchto hráčů vám budu v průběhu následujích dnů přinášet přímo zde na KOUBAsketu a sami si uděláte obrázek, co my hráči bychom asi tak chtěli.

Pořád si říkám a všem klukům z ostatních týmů jsem to i napsal, že si myslím, že třeba by mohl někdo někdy brát náš názor v potaz a když ne, tak aspoň budou všichni vědět, co my hráči si o tom myslíme 🙂 A proč by ho někdo měl brát na zřetel?  Protože si myslím, že se my osobně poměrně dost velkou měrou zapojujeme do vytváření produktu jménem BASKETBAL, který se hraje především pro fanoušky a tím bych chtěl navázat i na další zajímavost, protože jsem se přes mého věrného spolupracovníka Valdána dostal i  k fanouškům z různých klubů a samozřejmě je požádal o názor na stejnou věc. Tudíž se dovíte i názory fanoušků z některých našich klubů.

A můj názor? Nebo názor našeho týmu? Myslím a vím, že všichni od nás by chtěli zpátky systém čtyř kol a play off. Není nic lepšího, než když můžete jít hrát zápas, před plnou halou, a zažívat napětí, adrenalin a to vše kolem, co zažíváme my hráči na hřišti, ale samozřejmě i fanoušci v hledišti. Každý to znáte, každý jste toho součástí , každý víte, o čem mluvím. . . Systém čtyř kol je i mnohem zajímavější pro diváky, protože se jedná o dlouhodobější soutěž, ve které se týmy musí vypořádat se spoustou nástrah sportu, čímž myslím třeba zranění, pokles formy, ale i výpadky v některých utkáních atd atd. Systém čtyř kol je především 8 utkání za měsíc, po kterých fanoušci, ale i my hráči prahneme. Trénink je trénink, ale zápas je prostě zápas a ten vám žádný trénink nenahradí. Je pravda, že letos máme natrénováno jako nikdy před tím a doufám, že toho využijeme na konci sezóny, ale my bychom opravdu raději hráli zápasy, jako tomu bylo dříve a prožívali všechny ty krásné okamžiky zápasů.  Přišlo mi směšné, že jsme okolo Vánoc měli témeř měsíc volno a druhá nejvyšší soutěž se hrála dál a to i v týdnu, kdy všichni chodí do práce a do škol a my profíci jsme měli “dovolenou”. Zvláštní . . . A co se týká rozšiřování ligy, tak nevím, nechci být zlý, ale 12 týmů nám bohatě stačí. Nevidím nikde v basketbalovým prostředí další týmy, které by byly schopné hrát vyrovnanou partii minimálně se středem tabulky a  jestli by se měly týmy přibírat jen kvůli tomu, aby byl spodek tabulky vyrovnanej, tak nevím. . . Nevím, jestli je dobré jít cestou kvantity na úkor kvality . . .

Možná stejný problém, akorát v jiném sportu, podívejte se na pondělní pořád Kamelot, kde bylo dané téma, jestli se má hrát fotbalová liga o 16ti týmech či její počet snižovat, či rozšiřovat . . .

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10326163783-kamelot/211471290220007/video/

Toť vše, doufám, že jsem někoho nenaštval a také doufám, že mezi vámi, kteří toto čtete, je spoustě těch, co mi třeba dají za pravdu . . . Od zítra vám budu každý den(pokud to půjde) přinášet názory těch, kteří buď běhají po našich palubovkách a nebo sedí na tribunách a fandí nám . . . Mějte se fajně a fajn den . . .