Jakub Houška dovršil zlatý hattrick

dc_sportovec_vitez_jakub_houska_denik_multimediaNic nového pod sluncem. Výsledky ankety „O nejúspěšnějšího sportovce Děčínska za rok 2009“ nepřinesly oproti loňsku výraznější změny. Alespoň u nejsledovanějších kategorií.

Nejúspěšnějším sportovcem v kategorii dospělých byl na včerejším slavnostním galavečeru v děčínském Kulturním domě Střelnice vyhlášen kapitán bronzového celku minulé sezony nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL Jakub Houška.             autor: Petr Bláha  www.decinskydenik.cz Ten tak završil zlatý hattrick, jelikož před třemi lety převzal pomyslný štafetový kolík od bývalého rozehrávače Sanderse, který kraloval v děčínském regionu několik předchozích let.

Na druhém a třetím místě pomyslných stupňů vítězů se ale už děly věci. V minulém roce je opanovali zástupci mužského pohlaví karatista Filip Peřinka a hokejista Martin Postl, tentokrát je na stříbrném a bronzovém stupínku vystřídaly něžné krásky, extraligová stolní tenistka Zdena Dyškantová a kajakářka Lenka Hrochová.

V kategorii kolektiv dospělých se žádné velké změny nekonaly, vyhrál basketbalový BK Děčín, který první příčku neopustil po celou dobu existence této ankety a na druhém místě skončili stejně jako loni fotbalisté Slovanu Varnsdorf. Pouze na třetí příčce vystřídaly extraligové stolní tenistky druholigové hokejisty.

Zřejmě nejvíce se škatulata hejbala v kategorii jednotlivci – mládež. Tu vyhrál loni třetí biatlonista Adam Přibyl, druhé a třetí místo pak patří zástupcům kanoistického oddílu TJ Kajak A. Rothmeierové a T. Němcovi, kteří se minulý rok do vysněné trojice nedostali. Mezi mládežnickými kolektivy slavil včera večer úspěch právě kanoistický oddíl TJ Kajak. Na druhé místo spadl po loňském triumfu volejbalový Spartak Děčín, třetí je KB Jílové. Ve zbylých třech kategoriích se oproti loňsku měnilo pořadí pouze v kategorii handicapovaných sportovců, když Petra Kumstáta vystřídala Petra Kostková. Jako nejúspěšnější trenér mládeže byl opět označen basketbalový Jan Skokan, nejlepším masters sportovcem se pak stal opět atlet Jaroslav Calda.

Jednotlivci – dospělí

1. Jakub Houška (basketbal – BK Děčín), 2. Zdena Dyškantová (stolní tenis – SKST Děčín), 3. Lenka Hrochová (kanoistika – Kajak Děčín), 4. Pavel Houška (basketbal – BK Děčín), 5. Michaela Vorlová (volejbal VSK Spartak Děčín), 6. Filip Peřinka (karate – Sport Relax Děčín), 7. William Hatcher (basketbal – BK Děčín), 8. Tomáš Fúsek (outdoor running- TOM Mikulášovice), 9. Dagmar Nešněrová (psí spřežení – Musher’s klub Děčín), 10. L. Macháček (fotbal – Sl. Varnsdorf).

Kolektivy – dospělí

1. BK Děčín (basketbal), 2. SK Slovan Varnsdorf (fotbal), 3. . SKST Děčín (stolní tenis).

Jednotlivci – mládež

1. Adam Přibyl (biatlon – KB Jílové), 2. A. Rothemeirová (kanoistika –Kajak Děčín), 3. Tomáš Němec (kanoistika – Kajak Děčín).

Kolektivy – mládež

1. Kajak Děčín (kanoistika), 2. VSK Spartak Děčín (volejbal-VSK Spartak Děčín), 3. KB Jílové (biatlon, letní biatlon).

Handicapovaný sportovec

1. Petra Kostková (dráhové kuželky).

Veterán (masters)

1. Jaroslav Calda (atletika – SK Děčín).

Trenér mládeže

1. Jan Skokan (bask. – BK Děčín) .

autor: Petr Bláha  www.decinskydenik.cz