Jakub Houška: “Každý je rád, když má za sebou celou halu!”

V dresu Děčína totiž v Opavě vyběhl opět k zápasu na palubovku kapitán týmu a reprezentační pivot Jakub Houška, který se na počátku října vážně zranil v zápase 2. kola v Pardubicích, kde dokonce bojoval po těžkém pádu o holý život po zapadnutí jazyka. Nakonec vše dobře dopadlo, otřes mozku i poraněná ruka jsou již také minulostí a populární a sympatický “Kouba” je opět připraven pomoci týmu v “matonkových” bojích.

Letos třicetiletý otec malého Marečka a tvůrce vlastních webových stránek www.koubasket.cz v pátek odehrál ve speciální přilbě 7 minut, proměnil obě své dvojkové střely, zaznamenal 5 doskoků a jak už je v jeho povaze bojovníka, neustále hecoval celý tým. Protože se s Jakubem už dlouho dobře známe, nebyl problém domluvit krátký rozhovor, který vám teď přinášíme.

Jakube, mohl bys zhodnotit proběhlý zápas Opava-Děčín?
Myslím, že jsme měli dobrý vstup do zápasu a vytvořili si slušný náskok, který jsme ale bohužel až moc lehce prohospodařili. Ve druhém poločase už jsme začali postupně ztrácet a dalšími chybami darovali Opavě vítězství. Opava ale hrále velmi dobře a my jsme se jí bohužel s postupem času nedokázali vyrovnat.

Po zranění už jsi nastoupil do zápasu. Cítíš ještě nějaké omezení nebo problémy?
No, já jsem od svého zranění s klukama netrénoval a první trénink jsem absolvoval až před zápasem, takže jsem vlastně do utkání šel “z čisté vody”. Ale myslím, že to nebylo z mé strany špatné a odvedl jsem to, co asi všichni očekávali.

A jak se ti hraje v přilbě?
V přilbě to jde, jen je v ní trochu větší horko, takže se mi nějak rychleji zahřívají mozkové závity (smích).

Podobně jako Opavu provázejí i Děčín zdravotní problémy. Jak se s tím tým vyrovnává?
Je to těžké, ale to už je prostě sport. Někdy se to týmu vyhýbá, někdy ne. My máme letos v Děčíně ten špatný rok a odstartoval jsem to hned na začátku já. I když vlastně my už měli problémy v přípravě, kdy pořád musel někdo vynechávat zápasy a to se s námi táhne dál. Snad se po středečním utkání doma s Opavou, kdy pak máme pauzu, dáme dohromady.

Má na výkon týmu nějaký vliv i současná finanční situace klubu?
Já si myslím, že ne. My už jsme to řešili před týdnem, kdy o tom ještě nikdo “z veřejnosti” nevěděl, takže přepokládám, že už na to nikdo nemyslí. Nebo v to alespoň doufám.

Ve středu budete chtít Opavě porážku doma vrátit. Na co si podle tebe musíte dát největší pozor?
Tak to jednoznačně! Nic jiného než výhru nemůžeme ve středu chtít a za tím musíme celý zápas jít. Musíme se soustředit hlavně sami na sebe, abychom hráli tak, jak chceme. Já byl po zápase zklamaný a ještě pořád jsem a bylo to vidět i na klucích. Doufám, že si to naštvání všichni na těch pár dnů zapamatují a ve středu bude proti Opavě hrát úplně jiný tým!

Děčín táhnou i výborní fanoušci. Jak se ti líbila atmosféra v pátek v Opavě?
Ano, o Děčínu je to známé a já jsem za to moc rád. V Opavě mě to po delší době překvapilo, pro domácí byla hezká atmosféra a takové zápasy mám rád. Určitě je to pro Opavu dobře a přeju jí, ať takové návštěvy jsou i nadále a fanoušci povzbuzují své hráče. Každý je rád, když má za sebou i celou halu, což bylo teď v Opavě a stejně tak je tomu i u nás v Děčíně.

Díky moc za rozhovor. Ať se tobě i týmu daří a obloukem se ti vyhýbají další zranění.

Zdeněk Kejla
převzato z www.bkopava.cz