Jakub Houška porazil mononukleózu a říká: Na konci listopadu chci hrát

Trápení basketbalisty Jakuba Houšky s mononukleózoou je snad definitivně u konce. Včera absolvoval zátěžové testy a po nich dostal povolení přejít z individuálního tréninku do přípravy s týmem.
“Ve středu trénink není, ale hned ve čtvrtek začnu,” těší se Houška, jehož nemoc sklátila po zájezdu do Číny začátkem roku.

Už jednou se na jaře zkoušel neúspěšně vrátit na palubovku, ale uspěchal to. Teď chce být opatrnější. “Musím pozvolna, nesmím to přehnat. Zatím budu s kluky aspoň pobíhat po hřišti. Testy dopadly relativně dobře, ale mohlo to být lepší. Teď se nesmí pokazit ještě krevní testy.”

A kdy Houška plánuje naskočit do zápasu? “Snad na konci listopadu bych mohl nějaký stihnout. Bude docela čas, brzy se začne hrát jen jednou týdně. Musím dohnat, co jsem kvůli nemoci zanedbal. Třeba systém a podobné věci,” plánuje pivot.

Poslední duely Děčína sledoval aspoň z lavičky, aby se cítil jako součást týmu. “Je to pro mě strašný.
Přípravný zápasy se ještě daly, ale když teď slyším ten var od našich diváků… potřebuju zpátky, už je ta přestávka hrozně dlouhá.”

Za to, jak Děčín bez něj vstoupil do NBL, spoluhráče chválí. “Kluci hrají dobře. Někdy mají trochu výpadky, ale to na začátek sezony patří. Musí si to sednout, a druhá polovina sezony bude z naší strany suprová. Chceme být v horní šestce, zahrát si s Nymburkem, až se vrátí do ligy. A pak se může dít cokoliv. Složením kádru i ambicemi patříme mezi nejlepší týmy.”

Zdroj: MF DNES

http://usti.idnes.cz/clanek.asp?c=A101027_103510_nbl_ald