Jakub Kudláček: “Dokonce jsem chtěl žádat o Italský pas”

Kuba Kudláček, přezdívaný profesor Kudláček, tak trochu Ital z Čr 🙂 Je tedy jasné, že rozhovor nemohl padnout na nikoho jiného, než na něj … O tom, jak se mu v Itálii líbilo, co ho tam letos čeká, ale i o tom, proč jsme prohráli, a hlavně o tom, proč byste všichni ve středu měli přijít na basket!!!!

 

Prostá a jednoduchá otázka na začátek, jak se těšil do Itálie?

Prostá a jednoduchá odpověď 🙂 Hrozně moc! Hlavě na jídlo..

Ty si již v Itálii spoustu let, kolik je to přesně a jak si se do Itálie vlastně dostal?

Jo, teď to bude můj 6-tý rok. Letí to jako voda… Do Itálie jsem odešel v 17cti letech, objížděl jsem tryouty různě po Evropě, a z Itálie jsem měl nejlepší nabídku…

Kde všude si stihl hrát a kde se ti dařilo nejvíce?

Tak, hrál jsem za Reggio Emilia, San Severo a letos v Caserte.. mojí nejlepší byla právě poslední sezóna za Pepsi Caserta..

Jak to s tebou vypadá do příští sezóny, kdo z italských klubů bude moci tvrdit, že Kuba Kudláček běhá po jejich palubovce?

Smlouvu mám ještě v Reggio Emilia, takže právě tam!!

 Ty umíš perfektně Italsky, znáš všechny zvyky, mentalitu a tak vše kolem. Nepřemýšlel si již také o tom, že bych dokázal v Itálii žít? Mohl bys a chtěl bys třeba být právoplatným Italem? 🙂

Samozřejmě  jsem o tom přemýšlel, Itálie je mým druhým domovem… Dokonce jsem chtěl žádat o Italský pas, ale Česká republika nepovoluje dvojí občanství  s Itálií…

Když jsme přišli do šatny, bylo tam spousta držáku na fény. My se divili, ale tys nebyl vůbec překvapen, dokonce si řekl, že máš jeden rozkládací také vždy při sobě.  Opravdu si na tohle Italové tak potrpí? Móda, styl života atd ?

Tak fen je součástí každé šatny a je ve všech našich taškách 🙂 Jo, všichni si na to dost potrpí… nedej bože, když někdo přijde špatně oblečen, nebo s neupravenými vlasy. To si to pak vyslechne…

Teď něco k zápasu… My jsme po zápase v Chomutově věděli, že se s nimi dá hrát, že nejsou tak silní, jak to vypadá. Proč si myslíš, že to včera nešlo? V čem byl ten největší rozdíl?

Opravdu individuálně nejsou zas tak jedineční, ale musí se nechat, ze hrajou skvěle týmově a výborně brání. Dost agresivně, to nám dělalo asi největší problém.. Doufám, ze budeme mít ještě příležitost jim to vrátit. Třeba hned na Evropě!!

Jak moc je pro Italy důležitý „Gallo“? Myslíš, že i bez něj by stále byli bez porážky?

Těžko říct, jak by hráli bez něj. Je vidět, že je to jejich lídr, a v nejdůležitějších momentech zápasu je míč v jeho rukách.. Je to určitě jejich nejklíčovější  hráč, a myslím, že v dosavadní  kvalifikaci potvrzuje svoji extra-třídu.

Tímto zápasem si Itálie zajistila již jistý postup na ME, myslíš, že i nadále budou hrát naplno? Nebo se může stát, že zbývající dvě utkání tak trochu vypustí?

Myslím si, že jejich trenér Pianigiani bude chtít v Turecku vyhrát za každou cenu (v následné  sezoně bude totiž trénovat Fenerbachce Istanbul)

Měl si nějaké své známé na zápase? Přijel se na tebe někdo podívat?

Ano, na zápase bylo několik mých kamarádů, kteří vážili cestu.

Nechtělo se ti tam již zůstat? Když jsme tě viděli, jak si užíváš všechno to jídlo a tak vše kolem, vypadal si hodně spokojeně 🙂

Tak spokojenej jsem byl 🙂 neboj Kubo, zase se tam vrátím už příští týden.

Teď vážně, ve středu další bitva s Portugalskem… jaké očekáváš utkání  a s čím do zápasu musíme jit?

Očekávám velkou bitvu, a hlavně čekám na jedno jediné. A to VÍTĚZSTVÍ!!!!!!

Kdybys měl všechny pozvat na tento zápas, na co přesně bys je pozval?  

Určitě bych je pozval na velký svátek českého basketbalu, protože máme jedinečnou šanci se probojovat na ME!