Jaký názor na hrací systém mají hráči v Brně, Pardubicích a v Praze?

Rozhodl jsem se dát více názorů najednou a tak vám dnes přináším názory hned tří hráčů ze třech týmů a to Štěpána Reinbergera z Brna, Martina Marka z Pardubic a Lukáše Kotase z USK Praha. Jak oni odpovědli na otázku, co si jejich tým myslí o hracím systému a o počtu týmů v lize? Na to se podívejte uvnitř článku . . . V pondělí očekávejte názory fanoušků z různých basketbalových míst naší republiky . . .

Štěpán Reinberger Basketball Brno): U nás všichni kluci hlavně chtějí hrát víc zápasů, tak jak to bylo minulé sezóny. Jestli bude 12 nebo 14 týmů zas tolik neřešíme a dost se lišíme, 10 týmů je málo. Kdyby se zvýšil počet týmů na 14, dle našeho názoru by se to mělo po zákl. části rozdělit na A1 a A2, aby mezi sebou hráli víc zápasů silnější týmy a víc vyrovnaných zápasů by hráli zase slabší týmy.

Martin Marek (BK JIP PArdubice): U nás v Pardubicích jsme všichni pro to, aby se vrátil čtyřkolový systém co byl normálně minulou sezonu. Do přípravy už jsme nastoupili v srpnu, máš půlku února a odehráli jsme všeho všudy osmnáct utkání a to je málo. Je to dlouhý, čekat celý týden na zápas v sobotu. Čtyřkolový systém s tím, že se hrálo každou středu a sobotu nám vyhovoval víc. Co se týče počtu týmů, tak si myslíme že 10-12 týmů v Mattoni NBL je tak akorát. Rozšiřování na 14 týmů je cesta kvantity na úkor kvality. Hráči, trenéři, management, vedení ligy….my všichni se podílíme na vytváření produktu Mattoni NBL, který poté prezentujeme divákovi. Myslím si, že cílem by mělo být naservírovat basketbalovému fanouškovi co nejvíce vyrovnaných zápasů. O kvalitě ligy vždycky vypovídá její vyrovnanost a ne počet týmů. Nejsem si ani jistý, jestli v současné době v ČR je vůbec možné mít 14 fungujících plně profesionálních, zajištěných basketbalových klubů, s veškerým zázemím, které je hodno nejvyšší soutěže.

Lukáš Kotas( USK Praha): Tak jsme se o tom s klukama poradili a většina se přiklání k více zápasům, než jich je teď a hlavně k systému zápasů středa-sobota. To znamená, že by se nám asi nejvíc líbil systém každý s každým 4x a pak play-off. Počet týmů není úplně nejdůležitější, klidně by to mohlo zůstat, tak jak to je (12)