Jan Pavlík před zítřejším tv utkání: ” I LOVE THIS GAME”

Jan Pavlík, jméno, které určitě všichni moc dobře znáte. Hráč, který se po sezóně strávené v 1.lize v dresu Zlína, který málem dotáhl až za postupem do nejvyšší soutěže, vrací zpět do Mattonky a to v dresu našeho sobotního soka z Jindřichova Hradce. Hráč, který odehrál nespočetně utkání v dresu Brna, Prostějova, Kolína, ale hrál i v Maďarsku, kde se mu obzvlášť líbilo :))) Zítřejší utkání začíná ve 20:30h a vysílá ho Česká televize v přímém přenosu na stanici ČT4 SPORT . . .

Máte za sebou 7 zápasů a jen jednu výhru a to hned z prvního utkání. Čekali jste, že by to mohlo být lepší?

Čekali jsme, ze by to mohlo být lepší, to určitě, hlavně nás mrzí zápasy v Kolíně, na USK a doma se Svitavami. Mohlo to být určitě veselejší, ale bojujeme dál. Teď bude důležité udržet hlavně psychiku a hlavu nahoře.

 

Poslední zápasy prohráváte v rozmezí 10 – 15 bodů . .. Není to trochu nováčkovská daň?

Myslím, že je to o tom, že k tomu, abychom zápasy vyhrávali, musíme podat 100% výkon po celý zápas, což se nám zatím nepovedlo a třeba v Kolíně nám chybělo asi 40 vteřin. Samozřejmě to, že většina kluků hraje Mattonku s tak velkou minutáží poprvé se taky projeví.

 

Ty si v týmu nejzkušenější borec . Co nejvíc byste potřebovali, abyste začali vyhrávat?

Na prvním místě je potřeba perfektní výkon v obraně, s čímž máme taky problémy a například oproti přípravě je to jako nebe a dudy 🙂:). Další věc taky, že potřebujeme vyrovnaný výkon alespoň 4 – 5-ti hráčů, aby soupeř nevěděl na koho se zaměřit a hrozilo nebezpečí z více stran.

 

Loni si hrával „jen“ první ligu v dresu Zlína. Co tě opět přemluvilo jít do nejvyšší soutěže?

Nemluvil bych, ze mě něco přemluvilo, protože ve Zlíně jsem si hodně zahrál a zase dostal velkou chuť do basketu, která mi předtím trošku chyběla. Hlavně jsem si ale uvědomil, že ” I LOVE THIS GAME” 🙂:) a pokud se nevrátím letos, tak už nikdy.

 

Když srovnáš loňskou první ligu a letošní Mattonku, je to velký rozdíl?

Rozdíl to určitě je, hlavně asi v tom, že všechno se děje ve větší rychlosti a větší kvalitě. Já jsem ale věděl do čeho jdu, takže z tohoto pohledu jsem překvapený nebyl. A pak taky v 1.lize nejsou cizinci, kteří v hodně týmech hrají hlavní role.

 

O Jindřicháči se graduje, že máte velkou podporu fanoušků, jaká je pravda?

Tak to mohu potvrdit a my si teto jejich podpory hodně vážíme. Na Nymburk byla atmosféra perfektní, a i když jsme nakonec prohráli o nějakých 25 bodů, fanoušci nás podporovali až do konce. Škoda, že jsme jim nepřivezli nějakou tu výhru navíc, ale všichni v klubu věříme, že se to zlomí. Musíme ale pořád “jezdit po zadku” a myslím, že se nám to vyplatí.

 

V sobotu televizní utkání… Jak se těší Jindřichův Hradec na tento svátek?

Já myslím, že lidé z klubu se na toto připravují už minimálně od minulého měsíce 🙂:). Určitě to svátek je nejen pro Jindřichohradecký basket, ale i celý sport tady, takže pevně věřím, že to zítra bude zážitek pro všechny, i pro vás Děčínské! Takže nažehlit límečky u košilek, budeme v televizi! 🙂:)