Jeliman:” Takže v sobotu od 17:00h v Chomutově WT”

Možná pro někoho překvapení, ale pro lidi, kteří ho znají to zas až takové překvápko nebylo. Honza Jiříček včera vlítl do sezóny jako uragán a připsal si za 14 minut hry celkem 13 bodů a byl jedním z faktorů včerejšího vítězství nad loňským finalistou z Prostějova.

 

Třetí kolo a konečně Děčín odehrál také své utkání(celé). Jak ses  těšil na domácí premiéru?

Hrozně moc. Od našeho posledního zápasu v Německu na Albě to byla strašná doba. Všichni jsme se těšili a chtěli své první utkání vyhrát, kór před takovými fanoušky, jací jsou tady v Děčíně. Dobrej začátek!:))

Nebylo v hlavě ještě trochu z toho nešťastného utkání v Pardubicích?

Myslím si, že možná trochu. Ale potom, co jsme se dozvěděli, že jsi v pořádku a co víc, že si nás přišel podpořit, tak jsem aspoň já na to vůbec nemyslel.

Někteří hráči, měli na botech, či tejpech číslo 15, kdo s tím přišel? Nebo to nějak samo?

Tak to bylo takový narychlo, začal s tím Soky v šatně, že si můžeme napsat tvoje číslo na boty, někdo je obětoval, někdo ne a někdo si nechal napsat číslo, kam to jen šlo, třeba jako Jeli:)).

Tys do utkání vletěl jako uragán a za 14min si dal 13bodů. To je vlastně téměř bod na jednu minutu hraní 🙂 Jak ses cítil?

Ráno na dopoledním tréninku jsme měli, my mladý s koučem takový sezení, kde nám říkal, že až tam vlítneme, tak abysme se z toho vstřícně nepředpo….:) tak jsem se o to snažil a vyšlo to! Cítil jsem se výborně, co k tomu jinýho říct 😉

Určitě šlo o to, hned se chytit, že?

Jak říkáš, z vlastní zkušenosti sám víš, že když trefíš první střelu, tak se hned hraje líp, to se mi stalo a pak už je to jen otázka kolikrát to tam spadne:))

Letos bys měl dostávat mnohem více prostoru na hřišti, než tomu bylo loni, jak si na tuto novou roli v Děčíně připraven?

Tak věřím, že jsem připraven, na tohle ani jinak odpovědět nejde.

Vyhovuje ti více pozice 3 nebo 4, nebo je ti to úplně jedno?

Pozici, na které hraju neřeším, jestli 3 nebo 4. V Trutnově hraju 4, tady to střídám, ale spíš když bych měl říct, tak 3 je pro mě lepší.

V čem byl Děčín včera lepší než Prostějov?

Tak myslím si, že jsme více pohybovali míčem, měli jsme lepší střelbu jak ze střední, tak i z větší vzdálenosti a v neposlední řadě i širší kádr.

Teď další utkání a to kousek od Děčína v Chomutově…Na co bys pozval fanoušky, proč by měli vážit cestu do Cv?

Tak fanoušky bych chtěl pozvat na severočeské derby, to je jasný:) ať jich přijede co nejvíc a podporují nás, protože tyhle derby mají vždycky náboj a skvělou atmosféru.  Takže v sobotu od 17:00 v Chomutově WIN TOGETHER!!!!