Krátký rozhovor s Pomim

pomi-brnoTak zde máme první ze série rozhovorů, který vás v nejbližší době čeká a dneska si KOUBAsket kraťoučce na našeho modýlka Davida Jerryho, který konečně poslechl rady starších a vydal se ve svém basketbalovém světě také doleva 🙂 Jen tak dál Pomi …

Jaký byl největší rozdíl mezi posledním utkání proti Brnu a středečním na USK?

Co jsem tak poslouchal lidi před zápasem s Brnem, tak si všichni mysleli, že můžeme vítězstvím jen překvapit. Bylo to úplně něco jiného než na USK. Na všech bylo vidět, že opravdu chceme vyhrát. Bylo to uvolněnější, hráli jsme mnohem aktivněji a agresivněji. Když jezdíme na USK, tak víme, že jedeme do haly, která je pro nás “zakletá” a zdá se mi, že to se pak projeví i na výkonu. Děláme zbytečné ztráty a to nás zalamuje.

Myslíš, že nás brno nějak podcenilo, o čemž mluvil jejich trenér?

I to je možné. Myslím si, že ze začátku byli zaskočeni hlavně naší obranou po celém hřišti. Získali jsme hodně míčů a než se “rozkoukali”, tak jsme vedli o 15 bodů a tento rozdíl jsme udrželi až do konce.

Co myslíš, že rozhodlo o sobotním vítězství?

Řekl bych, že se nám podařilo dobře ubránit jejich podkošové hráče i přes to, že jsme hráli pouze na jednoho pivota. Získali jsme 12 míčů a navíc se nám dařilo i v útoku. Podle mě to bylo zasloužené vítězství.

Včerejší zápas byl pro tebe druhým v této sezóně, ve kterém jsi hrál přes 15 minut, jak ty osobně seš spokojen?

Tak já jsem vždy spokojen za každou minutu na hřišti. Proti Brnu to byl zrovna jeden z vydařenějších zápasů i když se samozřejmě neobešel bez chyb, ale celkově bych hodnotil spíše kladně 🙂

Teď Děčín čeká těžká série Nymburk, Prostějov, Pardubice a Jičín, co od toho očekávat? Co bys bral jako úspěch?

Tak s Nymburkem na jejich palubovce to bude určitě hodně těžké, ale věřím, že Prostějov, Pardubice i Nový Jičín by jsme mohli porazit, takže tři vítezství a jednu prohru bych bral jako obrovský úspěch.