Kuba „Junior“ Důra: „Upřímně – hraju to na falešku :)“

Tak dnešní rozhovor je s člověkem, kterého moc dobře znáte i z našich zápasů,jelikož je stále s námi na střídačce a neustále nás povzbuzuje,radí, ale také si pořád něco si píše 🙂 Kuba ale není jen sportovním manažerem v klubu, on je stále i hrajícím basketbalistou a kdybyste se přišli podívat na nějaký ten zápas naší Juniorky, tak uvidíte, že i hodně zapáleným a hodně slyšitelným 🙂 Je to sprostě sportovec tělem i duší a tak to dává hodně najevo. . . Rozhovor s ním vznikl právě i díky poslednímu jeho zápasu, který jsem měl možnost vidět a ve kterém on řádil jako divý 🙂 Přečtěte si, co vše má za sebou, co považuje za největší svůj úspěch, ale i to, jak hodnotí hru hráčů z Áčka, kteří s ním nastupují za Juniorku, ale samozřejmě i spolupráci se Sokym a mnoho dalšího…Teď již nebudu rušit a přeji příjemné počtení . . .

Jak si se vlastně dostal do Juniorky v Děčíně?

Přestoupil jsem z BK Česká Lípa. Dojíždění mezi Libercem, Děčínem a Lípou už bylo hodně a navíc kluci se rozhodli jít hrát nižší soutěž OP. Spojení těhle dvou věcí vyústilo v moje rozhodnutí přestoupit do Děčína. Samozřejmě ještě jsem to konzultoval s Mírou Soukupem a taky Honzou Skokanem – zájem byl, tak jsem tu 🙂

Kde všude si hrával a co pro tebe byl v basketu největší úspěch?

S basketem jsem začal v Českých Budějovicích, kde jsem prošel žákovskýma a dorosteneckýma soutěžema až do mužů – KP, 2.liga a 1.liga. Mezitím jsem na VŠ hostoval do TJ Stavební fakulty v pražském přeboru A. Pak jsem přestoupil do Kondorů Liberec – 1.liga a rok NBL. V tom roce jsem hostoval do Plzně a pak J.Hradce – obojí do 1.ligy. Pak už Č.Lípa a teď Děčín. Největší hráčský úspěch je určitě postup do NBL s Libercem, byť jsem se na tom na hřišti tolik nepodílel.

Soky(trenér) poslední dobou přemlouvá kde koho, aby šel za Juniorku hrát. V posledním utkání za vás nastoupil i Honza Bejček, co bys řekl na jeho výkon?

Bejk hrál moc dobře. Byly skvěle vidět přednosti, které má. Ač je to úrovňově hodně jinde než NBL, tak ty silné stránky se dají použít tam i tam a on by se o to měl v áčku snažit mnohem víc. Úterní zápas se mu ale moc povedl a až na asi dvě trochu zběsilé střely to bylo super. V obraně pokryl důležité a hlavně zkušené hráče soupeře…

A co další hráč „Áčka“ Lukáš Linhart? Jak jemu to jde?

Lukáš měl několik utkání, kde se zaskvěl střelecky, v úterý mu to tolik nevyšlo, nebyl „megašéf“. To je něco, co se mu snažíme vtloukat v áčku i tady, ale v juniorce k tomu má výbornou výchozí pozici. Sice se pasuje často s pivotami, ale to je pro něj jedině dobře. Celkově mají výkony vzestupnou tendenci a věřím, že i tohle mu pomáhá ve zlepšování sebedůvěry. Až začne být trochu víc zlý muž, tak už mu SČL bude malá.

Bejk a ty jste dali stejně 20 bodů. Ty si snad neminul jedinou střelu. Co tě vyhecovalo k tak výtečnému výkonu?

Já nepotřebuju extra motivaci. Zní to sice jako klišé, ale kdo mě zná, tak ví, že to tak fakt mám – pokaždé jdu do zápasu po hlavě a snažím se odevzdat maximum. V pátek v Teplicích se mi to vůbec nedařilo, byl jsem jakoby v křeči. V úterý jsem byl ve velké pohodě a dařilo se mi. Těší mě to o to víc, že to bylo proti Slunetě – v posledních letech nejúspěšnější tým této soutěže plný velmi zkušených hráčů… Ale skvělé na tom je, že jsme oba zápasy vyhráli! 😉 (pozn.minul jsem určitě nějaký střely zblízka – dělali jsme techničák :D)

Nebyla to přítomnost většiny z nás hráčů, či dokonce našeho trenéra? 🙂

Spousta kluků z áčka se chodí na naše domácí zápasy koukat celkem často, ale trenér byl poprvé… 😀 ale fakt si myslím, že to tím nebylo… Na druhou stranu přiznávám – byl jsem moc rád, že mi vyšel právě tenhle zápas.

Jsi sportovní manažer v našem klubu, takže máš dost své práce, stíháš s Juniorkou trénovat, nebo to již hraješ jen na „falešku“?

Upřímně – hraju to na falešku 🙂 práce mám sice dost, ale netrénuju hlavně kvůli tomu, že téměř každodenně dojíždím domů do Liberce a tréninky juniorky jsou v pozdních večerních hodinách…

Při zápasech, když náhodou nehraješ, tak si velmi hodně slyšet ze střídačky. Jsi vždy takto vtažen do zápasu, nebo to tentokrát bylo výjimečné?

Určitě to nebyla výjimka. Vtažený jsem vždycky a řvu furt (jakmile se trochu vydýchám po vystřídání) 😀 Je třeba říct, že já jsem celkem hlasitý i při utkáních NBL, ale na ty chodí o fous víc lidí, kteří jsou navíc úžasně hlasití, takže to (bohudík?) není slyšet…

Normálně si Sokyho nadřízený, ale v zápasech si vlastně jeho podřízený, jelikož on je trenér a ty hráč. Jak vám klape vaše spolupráce? Radíš mu třeba? Jsi jeho taková ta pověstná pravá ruka?

Musím se na to Sokyho zeptat, protože spolu spoustu věcí řešíme, ale takhle na férovku jsem se ho ještě nezeptal… Mě osobně se pod Sokym hraje výborně a za mě spolupráce klape výborně. Neřekl bych, že radím, ale svoje názory mu říkám. Do té role jsem se trochu samozvaně pasoval, ale myslím, že to vyplývá spíš z poměru zkušeností mých a ostatních (mladých) kluků. Žeru to, chci vyhrávat, tak se klukům snažím říkat spoustu věcí a občas na ně i křičím – oni ale ví, že to myslím dobře…

Když vezmeš tým Juniorky. Co tě na něm nejvíce těší a co tě na něm  naopak nejvíce mrzí, štve?

Začnu odzadu – nejvíc mě štve, že kluci nemluví. Že jsem nejhlasitější tak divný není (občas překřičím i trenéra Sokyho), ale oni nemluví na hřišti a pořádně ani na lavičce, aby se třeba vzájemně povzbudili. Trochu to někdy působí, že jim to je jedno nebo že je to nebaví. Možná si jen ty emoce prožívají víc v sobě…  A co mě nejvíc těší? Že chodí a hrajou ten náš krásný sport. Že se nám letošní sezónu dost daří (třeba ve srovnání s loňskem). Že bojujeme o TOP4, protože vloni jsem klukům říkal, že tenhle tým na to má a necítil jsem, že mi v tom věří. Že se suverénně prosazují kluci z U19 v mužské soutěži. Že cítím zlepšení naší hry na obou polovinách hřiště. Že Soky získává cenné trenérské zkušenosti… Toho potěšení je zkrátka bohatě víc… 😉

Kam byste to s Juniorkou chtěli dotáhnout? 

Chceme postoupit do TOP4. To nám zajistí účast v play-off o vítězství v soutěži (hraje se 1-4 a 2-3, zbývající týmy podobný systém, ale jen o umístění na 5.místě a dál). A tam bych chtěl dojít pro titul, tudíž postup do 2.ligy 🙂 čímž nemohu říct, že by jí ten tým šel určitě hrát, ale my jsme schopní hrát s každým a proto chci vyhrát.

Moc díky za zájem a podporu 😉

576195_10151038627424076_892279165_n

2 thoughts on “Kuba „Junior“ Důra: „Upřímně – hraju to na falešku :)“

  1. Pingback: Ernesto
  2. Pingback: Shaun

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *