Kuba Krakovič: “My věříme, že můžeme v Děčíně uspět”

Dobrý večer. Sobotní derby odvěkých rivalů se blíží a KOUBAsket.cz si pro vás připravil i rozhovor z tábora soupeřů a to jmenovitě s Kubou Krakovičem. Loni zažíval derby i v dresu Chomutova, letos to je tedy s týmem Ústí. Přečtěte si o tom, jaké to je po dlouhé době vyhrát, o specifičnosti derby, ale třeba o tom, že si prostě věří na úspěch! Hezké čtení a nezapomeňte! SOBOTA 18:00!!! DERBY!!! BK Děčín – Sluneta Ústí nad Labem!!!

Poslední utkání jste konečně vyhráli, byla to pro vás pro všechny úleva?

Určitě to bylo pro pohodu v týmu důležité. Každý prohraný zápas nás dostával psychicky dolů. Já doufám, že se to projeví v dalších zápasech.

Asi si nikdo z vás před začátkem ligy nečekal, že byste na tom mohli být výsledkově takto špatně. Kde je, či byl ten hlavní důvod toho všeho? Je to opravdu v netýmovosti, jak i od vás vychází?

Těch aspektů bylo víc. Vystřídalo se hodně hráčů, nebyli jsme spolu od začátku, ale já věřím, že jsme se z té krize dostali a půjdeme výkonnostně nahoru.

Myslíš, že po příchodu Petera Bálinta jdete konečně tím správným směrem?

Byl to pro tým zase nový impuls. Dal naší hře zase jinou tvář. Co se týká té souhry myslím, že od příchodu Petera Bálinta se to zlepšilo.

O derby se říká, že je specifické. Ty si zažíval derby proti Děčínu i v dresu Chomutova. Které pro tebe bylo relativně nejúspěšnější, nebo nejzajímavější?

Každé derby je zajímavé a říká se, že nemá nikdy favorita. Já udělám všechno proto, aby pro mě bylo úspěšnější tohle v dresu Ústí a připsali si v sobotu výhru.

Fanoušci Děčína vždy dokáží při těchto utkáních vytvořit skvělou atmosféru i na venkovních hřištích. Těšíte se i vy díky tomu více na takové utkání? 

Fanoušci jsou ti, pro které to děláme. Bez nich by to nešlo a když dojde plná hala, každého to nakopne a určitě se hraje líp než před poloprázdnou.

Z Děčína v týdnu odešel Peter Sedmák. Zvýšilo vám to sebevědomí, že byste zde třeba mohli uspět? Samozřejmě i díky vaší poslední výhře?

My věříme, že můžeme v Děčíně uspět. Samozřejmě odchodem Petera oslabila podkošová sestava, ale i tak má Děčín své kvality.

A jak ty osobně se těším do kotle, který v Děčíně pravidelně je ?

Jak jsem říkal, pokud fanoušci fandí a je plná hala, vždycky je to skvělé.

Honza Jiříček zval všechny fanoušky Ústí, aby přijeli do Dc. Pozvi prosím ty fanoušky z Děčína, aby přišli právě na Ústí…

Přijď te na sobotní zápas, určitě bude na co koukat! Derby nemá favorita