Láďa Hojka jeho minuty: “my igrajem v basketbal” :-)

Nejspíše nejslavnější členem národní týmu se momentálně stává náš kondiční trenér Láďa Hojka, který se zapsal do dějin basketbalu v Čechách a na celém světě jeho neskutečným činem, který zasáhl každého správného srdcaře :-)))) Proč co a jak jste se dočetli v minulém příspěvku, kde se píše o Satyho botě a teď si přečtěte, co na to hlavní aktér celého tohoto příběhu, který dnes obletěl celou republiku . . . 🙂

Jak tě napadlo, že poběžíš pro lepidlo? Věděl jsi hned kam?

Ptali jsme se naší průvodkyně, a ta tvrdila, že to nejde. Už jsme párkrát narychlo lepili tretry, tak vím, že to funguje. Odpoledne jsme se byli projít po městě pro dárky a pro desinfekci , takže jsme věděl o obchodu kousek od haly.

Jak to bylo daleko a jak složitá cesta tě čekala?

Úplně jsem si nevěřil na přímý přeběh šestiproudové silnice s policejním dozorem před halou, tak jsem si uběhl dalších cca 150 metrů k podchodu a zpět do obchodu naproti hale.

Cos řekl prodavači v supermarketu? Jak moc bylo těžké se s ním domluvit ?

První moje otázka v obchodě “do you speak english anybody” zůstala nepochopena, takže jsem se začal dohadovat s ochrankou u pokladny směsí ruštiny, češtiny a slovenštiny obohacené o pantomimu. Dovedl mě k jedné pokladně kde však byly jen nějaké dámské propriety, takže jsem hledal marně dál. když jsem mu řekl asi po 3 minutách “ničevo něbolo” tak mi to přímo dal do ruky, pak už jen předběhnout frontu asi 6 občanů “pažalsta možem pred vas, patamušto my igrajem v basketbal a těraz prestávka”, prošlo to a lepidlo bylo. pak už jen cca 500m zpátky.

Myslím, že už se lepidlo stane součástí vybavení, abys nemusel mít další běh na krev?

Lepidlo má být samozřejmě nedílnou součástí lékárničky. Naštěstí máme fyzioterapeuty, co umějí spravit nejen sportovce ale i botky, takže Saty mohl hrát vesele dál.

Za jak dlouho si byl zpět v hale? Stíhal si koukat na hodinky?

No mezičasy jsem opravdu neřešil, ale celá akce trvala asi 15 minut