Lesknoucí se hvězda jménem Jelimán :-)

jiricek1Nejen dramatické události v Děčíně ale i dramatický zápas v Opavě se udál o tomto víkendu. Možná si říkáte jaký, ale on to byl zápas v 1.lize a zápas Opavy “B” proti Trutnovu. Hrál za něj Honza Jiříček a bohužel prohráli o jeden jediný bod a tak se vraceli přes celou republikou s prázdnou. Jenže Honza pokračoval ve velkém stylu a po minulém zápase proti Liberci, kdy předvedl své letošní maximum (25 bodů, 11 doskoků atd užitečnost 34) se nyní vyšplhal na další maximum a  to úctyhodné. 35 bodů, 15 doskoků atd a užitečnost 47!!!!!! ANO je to tak …Tak a jelikož KOUBAsket pracuje pružně, tak vám přináší s touto vycházející hvězdou první ligy rozhovor. A proč Jelimán? No to je Honzíka nová přezdívka, kterou mu vymyslel Žampi, tak případné dotazy jako proč, jak, nač, zač atd směřujte k němu 🙂

Předvádíš skvělé výkony v dresu Trutnova, asi ses tam po tvém příchodu velice rychle zabydlel, že?
Tak první věc, děkuju ti za pochvalu!:)) Určitě jsem se rychle zabydlel, s tím nebyl problém! Musel jsem si akorát zvyknout víc na to, že v Trutnově budu hrát na pozici 4. (V Liberci jsem hrál křídlo)

Poslední dva zápasy z tvé strany byly naprosto famózní, jak si to vysvětluješ?
Ještě jednou musím poděkovat! No famózní je moc silný slovo, ale vyšly, to máš pravdu. Proti Liberci se ty body ale počítaj víc, protože se vyhrálo! Bohužel ty proti Opavě vítězství nepřineslo, kdyby to šlo, tak je vyměním za výhru a to hned! A jak si to vysvětluju? Trénuju a dělám, aspoň se snažím dělat věci, který mi trenér říká, co nejlíp to umím!:)

Cítíš větší sebedůvěru i důvěru od svých spoluhráčů?
Tak sebedůvěru jsem měl od začátku, musíš si věřit od začátku a ne jen doufat! Spoluhráči jsou perfektní, možná první 2-3 zápasy jsme se hledali, ale teď je to bez problémů!:) A určitě ta důvěra je teď od nich větší, přece jenom pořád patřím mezi mlaďase v týmu, ale i tak..:))

V sobotu jsi vstřelil své první body v Mattoni NBL, myslíš, že tě mohla “nakopnout” v nedělním utkání za Trutnov i tato skutečnost?
První body v Matonce to byla neskutečná radost, ale jestli mě nakopla k nedělnímu výkonu? To si nějak nemyslím, takže spíš ne. V neděli jsem nekoukal už na to, co se stalo o den dřív, snažil jsem se soustředit jen a jen na Opavu, protože to byl zápas o play-off. Bohužel to nedopadlo podle představ..

Nebo že by skutečnost, že s tebou v družstvu hraje náš manažer a ty se před ním chceš ukázat? 🙂
To, že se mnou v týmu hraje Houska, to nemá žádný vliv na moje výkony, protože v Trutnově to pro mě není manažer ale spoluhráč, od kterého já se můžu učit a zlepšovat se.. Já sem takovej, že se chci v každém zápase předvést a to co nejlíp!:)) (Houska ani v Opavě nebyl, mimochodem-škoda!).

V poslední zápase v Opavě jste prohráli o jeden jediný bod, jak moc tě to mrzelo? Tak povedený výkon a prohra…
Už si asi pochopil z mích odpovědí dřív, že to mrzelo strašně!!! Už to, že celou neděli prosedíš v autobuse, jedeš přes celou republiku a prohraje se o bod..:( taková škoda! Můj výkon bych hned vyměnil, kdyby se vyhrálo a my měli o v tabulce od 2 body víc! Máme to ale ve svých rukách..čekají nás poslední 3 zápasy, jestli všechny vyhrajeme, tak se nemusíme ohlížet kolem sebe! Věřím, že to zvládneme!!!

Statistiky Honzy Georga Jelimána Jiříčka naleznete ZDE

A KDO  je vlastně ten KRÁL JELIMÁN ???

NA TO SE MŮŽE PODÍVAT TADY:

http://www.youtube.com/watch?v=vcL2pAjE1tc&feature=related