Lidé v Děčíně se semkli. . . Pomáhají malé Valince!!! Pomoci můžete i vy . . .

ValinkaHezký den všem. Máte úsměv na tváři? Já myslím, že tato malá slečna, kterou vidíte na fotce, tak ta by vám ho určitě vykouzlila, co vy na to? Je tomu pár dnů, co jsem si na fcb všiml, že má kamarádka přidává penízky v nějaké aukci a začal jsem pátrat. Přece jsem Kouba, výsadkář a ten zjistí vše…:-) Trvalo to chvilku a s manželkou jsme tomu přišli na kloub, trvalo to ještě menší chvilku a koubasket.cz začal pomáhat 🙂 Nejdříve se mu zalíbila marcipánová panenka, kterou by si rád vydražil a tím pomohl malé Valince. Poté zjistil, že vlastně existuje úžasná skupina, kde lidé dávají vše, co je napadne a následně se tyto věci draží a veškeré penízky jdou pro Valinku. Tak samozřejmě nápad byl tu a vydražil jsem svůj dresík a nevěřili byste, ale krásné dámy za něj byly ochotny dát 5000Kč, ale pozor musím opět na večeři 🙂 Letos tedy druhá dražba a opět jsem se nechal ukecat do večeře, ale myslím si, že za to vše to prostě stojí a je to strašně moc krásné… Ono je to celé totiž krásné a doufám, že to tak bude pokračovat. Říkám si, že letos je rok takového pomáhání, rok, kdy k sobě lidé nacházejí nějakým způsobem cestu a kdy jim prostě osudy ostatních nejsou lhostejné. Neříkám, že tomu tak nebylo i dříve, ale letos je to takové silnější. Všemu tomuto vévodí skupina jménem PRO VALINKU, kterou naleznete na fcb a kterou prostě založily dámy, kterým nebyl lhostejný osud malé holčičky, která prostě potřebuje pomoci. Krásný příběh, kterého se opravdu jednoduše každý chytí… a musím říct, že vám to i kouzlí úsměv na tváři . . . Facebook konečně k něčemu pořádnému je a toto je tím krásným důkazem. Ve skupině je již přes 1300 lidí a všichni chtějí nějakým způsobem pomoci. Třeba jen tím, že pošlou ze svého účtu 100 Kč, ono to hned udělá 100 000Kč a kočárek, který Valinka nutně potřebuje, je na světě . . .Klidně si člověk může i něco zajímavého vydražit a samozřejmě tím pomůže…Jsem i rád, že kluci od nás se také začali o tuto aukci zajímat a třeba takový Soky se pustil také do dražby a dneska se už i Ell ptal, o co jde a jak by mohl pomoci. Je to vážně krásné… a to se chystá ještě jedna opravdu speciální dražba, ale o té až jindy 🙂

Koubasket požádál maminku Valinky, jestli by neudělala rozhovor pro tyto stránky a přes naší společnou kamarádku Péťu se to podařilo.. Proto máte možnost začíst se do příběhu, který je prostě součástí našich životů a dokáže vyčarovat jak chmury, tak jak je vidět, i hodně úsměvů . . . Děkuju mockrát, mrkněte na aukci a když budete mít nějaké otázky, klidně se ozvěte…Protože pomáhat si, je lidské . . .

Příběh Valinky zde  http://doteksvetla.blogspot.cz/2012/08/valinka.html

Na skupinu PRO VALINKU stačí kliknout a být přihlášený na fcb. . .

Rozhovor s maminkou Valinky Simonou C.

Simčo, nemůžu jinak než, že se poptám hned v úvodu. Znám tě už spoustu let a pořád tě vidím s úsměvem na tváři a bez vrásek? Prozradíš mi tajemství čím to je, jak to děláš?…

No tak když jinak nedáš, tak ti to tajemství prozradím…Je to v tom, jaké lidičky kolem sebe mám, ti tvoří mé vnitřní štěstí, a u mě je to má rodina, hlavně můj manžel, můj syn Filípek a neskutečné sluníčko Valinka…

Závidím.-) Valinka je usměvavá malá bojovnice. Její příběh si mohou lidé přečíst zde http://doteksvetla.blogspot.cz/2012/08/valinka.html

Co tě nakoplo k tomu založit Valince svůj vlastní účet? Jak dlouho se budou moci finanční příspěvky posílat ?

Účet jsem založila na doporučení svých přátel, když jsem hledala nějaký způsob, jak získat potřebné peníze na zakoupení speciálního kočárku R82Stingray. Pokud by se někdo chtěl přidat, může korunky poslat sem, účet  není nějak časově omezen a má číslo 210 294 772/0600 do zprávy psát DAR PRO VALINKU a Vaše jméno. Děkuju.

Kočárek? Jedná se o speciální kočárek, určitě bude nákladný. Kolik stojí a je k zakoupení v ČR?A jakou si asi Valča vybere barvu?

Jeho cena je 81 000,-CZK a pojišťovna mi na tento kočárek bohužel nepřispěje. Firma, která vyrábí tento kočárek je v  Dánsku a má i svého zástupce u nás v ČR..  www.r82.cz.  Valča si už vybrala a je to naše oblíbená růžová barva 🙂

Ta Vaše holčička má úžasný kukuč, jednou bude mít bráška Filípek moc práce s odháněním nápadníku. Prozradíš nám, jestli vůbec dokáže zlobit a co má ráda?

Musím říct,  že Valinka je naše sluníčko, pořád se směje a je stále pozitivně naladěná. Nejraději je, když chodíme na procházky, je velmi  zvídavá , taková naše malá průzkumnice, pořád,, šmějdí” u svého brášky v pokojíčku  a ráda vyhledává naši pozornost…jo a miluje kočky, živé!Zlobit Valinka neumí, ale to zase obstará její starší bráška.

Hrozne mě potěšilo zjištění,že na Facebooku vznikla skupina s názvem Pro Valinku. Lidi odhodí ukňouraný obličeje, nálady a změní to na elán, úsměv, snaží se pomoci. V dražbě je tam například permanentka do fit centra, dort, háčkované čepky, masáže ale i dresík BK Děčín(vydražen za neuvěřitelných 5000Kč),lyž.instruktor, perm.make up…uff, chrlila bych to ze sebe dál.Co ty na to?

Skupinu s názvem pro Valinku založily dvě maminky, které chtěly Valince nějakým způsobem pomoc.A všechny ty super nápady s aukcemi, dražbou a nabízení různých služeb či výrobků, si podle svých možností lidé udělali sami. Co já na to? Myslím že, to co jsem vůbec nečekala, se stává skutečností a  já  jsem velmi vděčná za jakoukoliv  pomoc, dar, či příspěvek. Hlavně pro Valinku je to neskutečná pomoc, která díky tomu, že bude mít tento speciální kočárek, kdy nebude muset být stále odkázaná jen na ležení a podporu druhých, jí tento kočárek umožní  samostatné sezení, které by pro ni bylo jinak nemyslitelné. Kočárek ji dále umožní pevnost v zádech a podporu ve stabilitě a je přizpůsoben  na využití  pro několik let.

Blíží se léto, jaké máte plány?

Na léto se všichni moc těšíme. Už jen to, že bude více sluníčka, nám dodá hodně energie. Teď v březnu jsme měli domluvené lázně-rehabilitační cvičení, ale jelikož Valča onemocněla, tak jsme je museli odložit až na květen, takže bude aspoň více teploučko. A pak určitě budeme jezdit dle možností na výlety do přírody a k vodě u nás v Čechách. A trávit čas u dědy na chalupě s rodinou a přáteli.

Holky,děkuji Vám za odlehčený výslech a přeji Vám z celého srdce jen to nej!

Ve skupině PRO VALINKU se nyní draží i triko ze speciální edice k ME 2013 . . . takže se můžete zapojit po kliknutí na tento odkaz.. přihazuje se normálně do komentářů a příhoz je závazný . . .

429946_534060569943085_1551235270_n