Lubos “ASG” Stria: “Ideální by asi byla O2 Aréna v Praze”

Válečníci mají sice o víkendu volno, jelikož svůj zápas tohoto kola odehráli již v pátek, ale jeden Válečník volno nemá a tím je Luboš Stria, který zítra nabírá směr Polsko a směr jeho první ALL STAR GAME v kariéře. Jeho první, první v této podobě i pro všechny ostatní a dle informací je nač se těšit. Rozhovor vznikal cestou do Nymburka a odpovědi naopak cestou z Nymburka. Bohužel páteční zápas se né úplně vydařil, i když tam světlé okamžiky byly. Popřejme tedy Lubošovi, ať mu zápas v Polsku spraví chuť a vy už neváhejte a začtěte se do jeho myšlenek, které se mu před tímto víkendem honí hlavou…

Byl jsi nominován do ASG 2013, jak tě tato zpráva překvapila a hlavně potěšila?

Byl jsem velmi mile překvapen a samozřejmě zároveň potěšen, že jsem se této události basketbalově dožil 🙂  Bude to moje první all-star, takže se do Wroclawy hodně těším..

Budeš měřit síly i v soutěži trojek. Jaké si dáváš šance?

Šance jsou v podobných soutěžích většinou  50 na 50, záleží na tom, jak to komu momentálně sedne.. Těším se na tuto konfrontaci s ostatními. Snad se mi v té velké hale bude líbit i dařit 🙂

ASG je poprvé česko-polské. Myslíš, že tato zajímavost může mnohem více zvýšit prestiž?

V posledních letech česká ASG ztrácela jiskru a nebylo  moc hojně divácky sledované, takže nápad na společné česko-polské utkání hvězd by měl být krok správným směrem. Sám jsem na tento projekt velmi zvědav.

V Polsku má být vyprodáno, celkem tedy 8000 fanoušků. Jak se těšíš na takovou kulisu, kterou nikde v Čr nezažiješ?

Nikdy jsem před tolika lidmi nehrál a určitě i na to se hodně těším, snad se mi nerozklepou kolena, i když i to se může stát. Bouřlivější atmosféru, než je na našich domácích zápasech však nečekám.. Bude to hlavně o zábavě..

Víš o tom, že jsou ve hře i celkem slušné prize money pro vítězné družstvo? Není to právě ten důvod, proč už to brát trochu vážněji?

Dostal jsem od organizátorů akce mail,  i tom je tam zmínka, takže tuto informaci mám. Myslím si, že  částka pro vítěze nebude tím nejdůležitějším faktorem při tomto utkání. Určitě půjde o prestiž a konfrontaci lig, tím pádem  to bude mít svoji úroveň i náboj.

Jaký je vůbec tvůj plán na víkend? Prý máte mít snad dokonce společný trénink v sobotu večer? Je to pravda?

Právě se vracíme ze zápasu z Nymburka, kde jsme padli po vyrovnaném boji. Pořádně se vyspím a již zítra se musím přesunout do Wroclawy, kde je naplánovaný společný trénink, nějaké promo akce, focení a společná večeře. Samotné ASG začíná v neděli kolem druhé odpoledne. Docela už se na tento zážitek těším.. Bude to pro mě něco nového a určitě jedna z akcí, které si budu pamatovat, že jsem díky basketu mohl zažít.

V jakém městě v Čr by se měla podle tebe uskutečnit odveta tohoto zápasu? Kde by to přitáhlo nejvíce lidí?

Asi bude hodně záležet, jaký bude mít  ohlas  a sledovanost letošní ASG, podle toho se asi bude určovat příští výběr místa. Mělo by se to konat v nějaké moderní hale, kde by přišlo hodně diváků, jako se chystá na zápas v Polsku. Ideální by asi byla O2 Aréna v Praze. Když už je to jedna z nejdražších staveb svého druhu na světě, tak ať si na sebe vydělá 🙂