Lukáš “Bazy” Bažant: “Konečně můžeme do všeho pořádně šlápnout a dokázat, že máme na lepší výsledky”

Koukám, že na facebooku koubasketu to docela žije a kdo ještě není fanouškem, tak dělá velkou chybu(může kliknout vpravo na hlavní stránce), ale co samotný koubasket? No musíme to tady trochu oživit, aby nepsal Šuši, že je to tady nějaké mrtvé… tak co s tím jiného, než vyzpovídat našeho navrátilce Bazyho… V rozhovoru najdete možná vše, co vás zajímá… Jestli tam něco nebude, tak neváhejte a napište do komentářů a já vám to zjistím :-)))

Bazy, už je to nějaký ten měsíc, co si zavítal zpátky do svého rodného Děčína. Jak sis zvykl na zdejší fungování klubu a jeho ambice?

Myslím si, že každým tréninkem a odehraným zápasem si zvykám více a více. Zpočátku to pro mě nebylo jednoduché a ani teď nemůžu říct, že jsem tu úplně jako doma. Sehrání s týmem a vše ostatní bude ještě chvíli trvat, ale určitě je to vše na dobré cestě. 

Kdybys měl porovnat Ústí a Děčín, v čem bys našel největší rozdíly?

Myslím si, že asi největší rozdíl je v mnohem větší profesionalitě, jak hráčů, tak i trenéra a vedení. Další velký rozdíl je v ambicích. V Ústí se spíše prohrávalo, naopak Děčín je vítězný tým, který má v posledních letech velice dobré výsledky. Všichni v týmu chtějí vítězit a nepřipouští si nic jiného. Kromě toho je v děčínském klubu přátelská, „rodinná“ atmosféra, která mě moc těší a vše je díky tomu jednodušší.

Porovnej svou pozici v Ústí a nyní v Děčíně. Odlišuje se v něčem? Chce po tobě trenér jiné věci ?

Moje pozice je oproti mému minulému působišti trochu jiná. Trenér hodně preferuje týmové pojetí a neustále opakuje, že každý hráč je důležitý, a že tak, jako ostatní, i já, musím být součástí. V Ústí měli zodpovědnost hlavně starší a zkušenější hráči. V Děčíně se ale musím i já sám snažit brát na sebe více zodpovědnosti, na což si stále zvykám a mám s tím občas problémy. Snažím se to postupem času dostávat do sebe a doufám, že se to podaří.

Takže si myslíš, že zde máš větší odpovědnost, než si míval roky předtím?

Navážu na předchozí odpověď 🙂 Ano trenér, ty jako kapitán i ostatní spoluhráči mi to neustále vtiskávají, takže odpovědnost mám určitě větší.

Během první půle základní části bylo mnoho zraněných hráčů a tys dostával velký prostor. Myslíš, žes ho dokázal vždy plnohodnotně využít?

Za minuty, které jsem v dosavadních zápasech dostal, jsem moc vděčný a vážím si toho. Moje výkony jsou zatím bohužel jako na houpačce. Občas se mi podaří blýsknout se něčím pozitivním, občas je to hrůza…. Osobně zatím se sebou spokojený nejsem a doufám, že se budou moje výkony stabilizovat a také vylepšovat.

V čem myslíš, že máš prozatím po svém návratu největší problém?

Asi největší problém mám s útokem a to konkrétně s pohybem. Stále jsem si ještě úplně nezvykl a občas jsem na hřišti někde, kde být nemám a naopak. Zatím se mi nedaří nabíhat spoluhráčům do pozic, kde mě očekávají. Byl jsem zkrátka zvyklý na trochu jiný systém hry a musím se snažit nové prvky, co nejrychleji zažít.

A naopak, co si myslíš, že si bravurně zvládl?

Tak to bude těžký něco vymyslet….:D:D Napadá mě jedině to, že umím vlézt do vany plné ledu po zápase a vydržím tam déle než minutu:D:D 

Včera jsme poprvé odtrénovali téměř kompletní(bez Vojty, který je stále v rekonvalescenci), jaký si z toho měl pocit?

Je to jedině dobře. Konečně můžeme do všeho pořádně šlápnout a dokázat, že máme na lepší výsledky.

V sobotu nás čeká velký souboj s Pardubicemi, jak se na to těšíš?

Pardubice jsou silný tým a v tabulce jsou na tom podobně jako my. Bude to další těžký zápas a já se určitě moc těším a doufám, že to v sobotu zmákneme

Byl si jeden z těch, kteří tancovali na plese Dámského světa Gangnam style a samozřejmě si šel i přehlídky. Jaké si z toho měl pocity před a po vystoupení? A šel bys do toho znova?

Ano, byl jsem jeden z 8 „vyvolených“ 🙂:D Před vystoupením měla většina kluků docela trému, jelikož nám tohle není úplně vlastní. Ne každý den se předvádíme a tancujeme jen v trenkách 🙂:D Ale během vystoupení nervozita úplně opadla a bylo to super. Po vystoupení jsme byli v opravdu velké euforii a možná to i někdo slyšel :-). Když do toho půjdeš se mnou, tak si piš, že jo 🙂

A jak sis zvykl na otužování na Maxičkách? Nedělá ti to problémy?

Maxičky a otužování jsou týden za týdnem obtížnější, jelikož „lehce“ přituhuje a voda je fakt studená. Ale beru to jako výzvu a zatím to zvládám.