Lukáš Houser:”Je to historicky nejlepší umístění trutnovských mužů”

Hezký den. Dnes pro vás mám jeden speciální rozhovor a to s našim generálním manažerem Lukášem Houserem, který momentálně nesvádí boje jen za náš tým, ale také svádí boje přímo na palubovce a to za tým Trutnova, který hraje naší druhou nejvyšší soutěž. Nyní se hraje play off a Trutnov nastoupil ze sedmého místa proti druhé Spartě a prozatím si vede velmi dobře, když dokázal v Praze jedenkrát vyhrát a nyní se série za stavu 1:1 přesouvá do Krkonoš.

Krom závěrečných bojů v Mattonce je na programu i čtvrtfinále playoff 1.ligy. Ty hraješ za Trutnov a ze sedmého místa jste vyzvali Spartu Praha, která se po základní části umístila na 2.místě. Prozatím to máte 1:1 na zápasy. Věřili jste si před sérií?

My už jsme si svůj cíl v podstatě splnili 7. místem po základní části, což je historicky nejlepší umístění trutnovských mužů! Ale samozřejmě jsme hráči a chceme hrát a vyhrávat. Takže je jasné, že pokud si play off chceme užít, tak to znamená hrát naplno.

První utkání jste jasně prohráli. Druhé se vám podařilo mnohem lépe a vyhráli jste ho o 6b, v čem byl ten zápas jiný? Co jste změnili?

Tak jednak jsme změnili náš přístup. První utkání jsme ve druhé půlce odchodili (což ale vzhledem k průměrnému věku a váze našeho týmu není nic překvapivého).  Pak se změnili rozhodčí. V prvním utkání pískali „pouze“ prvoligoví, to druhé už dva „mattonkáři“. Ale je jasné, že na Spartě to budou vidět jinak… A taky nemůžu zapomenout na naše fanoušky, kterých přijelo z Trutnova asi 15 a udělali nám v malé sparťanské hale doslova domácí prostředí!

Ve svých 36 letech jsi odehrál v posledním utkání téměř 27minut, jak ses cítil takhle v pondělí, když si seděl v kanceláři našeho klubu?

Je pravda, že to je asi můj letošní časový rekord, ale proč ne. V play off hrají svojí roli emoce a o to je to větší zábava. Takže jsem se cítil celkem dobře…na duši. S tělem to bylo vzhledem k mojí tréninkové morálce (mám za sebou asi tak 5 tréninků…myslím v téhle sezóně) trošku horší. Ale dneska (úterý) už je to v pohodě a těším se na pátek, kdy se hraje další zápas.

Kolem tebe běhají naši hráči Žampi, Bejk a i tvůj spoluhráč Jeli. Co říkáš na jejich výkony a jsou opravdu posilami pro svůj tým?

Soupeře nechci vzhledem k probíhající sérii hodnotit. To se dá pochopit, ne? A co se týká Honzy Jiříčka, je pro Trutnov hodně platným, dá se říct klíčovým hráčem. Když ještě zlepší obranu hráče bez míče, tak ho snad i někdy pochválím…

Následující víkend budete hrát doma v Trutnově. Myslíš, že můžete uspět a třeba i Spartu vyřadit? 

Ty máš ale otázky, počkej až budeme hrát play off s Děčínem! V každém případě přijde hodně lidí a ti nás poženou dopředu…a zatleskají nám, i kdybychom prohráli. Ale líp se tleská po výhře…v semifinále 🙂

A jak jsi spokojený s posledním zápasem našeho týmu a jak to vidíš v posledních třech zápasech nadstavby? 

Matematika je jasná. A já myslím, že počítat umíte i Vy, hráči. A to je přesně to, co bych od Vás teď nechtěl. Hrajte (hrajme) prostě tak, jako v tom posledním zápase a já věřím, že pak budeme spokojení všichni!!! WT